środa, 26 grudnia 2018

Księżna Ljubica urodziła!


Po raz drugi w tym roku radosne nowiny dochodzą nas z Serbii. Dzisiaj rano w Belgradzie księżna Ljubica urodziła córeczkę, pierwsze dziecko jej i księcia Mihailo!

Vesna Lalic / blic.rs


W oficjalnym komunikacie czytamy:
Jego Królewska Wysokość Książę Koronny Alexander z radością ogłasza, że Ich Królewskim Wysokościom Księciu Mihailo i Księżnej Ljubici urodziła się dziewczynka Natalija w Belgradzie w środę, 26 grudnia 2018 o godzinie 10.15.

Książę Alexander i księżna Katherine wraz z dziećmi złożyli młodym rodzicom gratulacje.

Mimo że w oficjalnej wiadomości nie podano wagi dziewczynki, serbskie media donoszą, że mała Natalija waży 3690 gramów, dodając, że mała księżniczka przyszła na świat w Klinice Ginekologicznej i Położniczej Narodni front w Belgradzie, a dumny tata, tak jak zapowiadał przy okazji lipcowego wywiadu, był obecny przy porodzie.

royalfamily.org

Książę Mihailo jest synem zmarłego w 2000 księcia Tomislava z Jugosławii, wnukiem króla Alexandra I i tym samym kuzynem pierwszego stopnia księcia Alexandra. Ljubicę Ljubisavljević, magister farmacji, poślubił 23 października 2016 w Oplenac (o ich ślubie pisałyśmy tutaj). Radosną nowiną podzielili się z Nami latem (klik).

blic.rs

Na zdjęcia dziewczynki musimy chwilkę zaczekać, jednak patrząc na to, jak aktywni są w mediach społecznościowych Mihailo i Ljubica nie potrwa to zbyt długo.

6 komentarzy:

 1. Tak podejrzewałam, że to dziewczynka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, aż powiem mamie. Ona bardzo lubi słuchać o tych zdetronizowanych rodzinach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślałam,że będzie chłopiec i to w styczniu,ale oczywiście się nie sprawdziło: )
  Piękny prezent na święta.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na jaki adres należałoby wysłać gratulacje ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można spróbować na ten:
   HRH Prince Mihailo
   The Royal Palace
   11040 Belgrade
   Serbia

   Usuń
 5. Świetna wiadomość, który to już dzidziuś w tym roku???
  Witamy na świecie :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.