sobota, 9 lipca 2022

Księżniczka Iman zaręczona!

 W środę, 6 lipca, napłynęły do nas radosne wieści z Jordanii: księżniczka Iman bint Abdullah, starsza z dwóch córek pary królewskiej, zaręczyła się!


Wybrankiem księżniczki jest Jameel Alexander Thermiotis, partner zarządzający w nowojorskim funduszu Venture Capital o greckich korzeniach. Urodził się w Caracas w Wenezueli w 1994, jest więc o dwa lata starszy od księżniczki Iman.

Para zaręczyła się 5 lipca w obecności króla Abdullaha, królowej Ranii, rodzeństwa księżniczki Iman i rodziny Jameela Thermiotisa. Jameel podarował księżniczce diamentowy pierścionek. Nie wiadomo, jak ani kiedy się poznali.

Rodzina królewska złożyła księżniczce i jej wybrankowi gratulacje. Królowa Rania w swoich mediach społecznościowych napisała: "Gratulacje, najdroższa Iman; Twój uśmiech zawsze był darem miłości, który pielęgnowałam od dnia Twoich narodzin. Życzę Tobie i Jameelowi życia pełnego miłości i śmiechu!"

Życzenia młodszej siostrze złożył również Następca Tronu, książę Hussein: "Najserdeczniejsze gratulacje dla mojej drogiej siostry Iman i jej narzeczonego Jameela z okazji ich zaręczyn. Życzę Wam życia pełnego szczęścia." Do gratulacji dołączył kolejne zdjęcie z zaręczynowej sesji.

Następnego dnia wydano trzy nowe zdjęcia samej Iman z okazji jej zaręczyn.

Księżniczka Iman bint Abdullah urodziła się 27 września 1996 jako drugie z czwórki dzieci i starsza z dwóch córek króla Abdullaha i królowej Ranii (którzy wówczas byli jeszcze parą książęcą). W 2014 ukończyła International Academy Amman (IAA), a później przeniosła się do USA, gdzie studiowała na Uniwersytecie Georgetown w Waszyngtonie. Ukończyła administrację biznesową w Parson’s School of Design w Nowym Jorku.

**** ***** ***** ****

Jak pewnie zauważyliście, na blogu zrobiło się ostatnio cicho. W lipcu pojawią się jeszcze krótkie posty z podsumowaniem Victoriadagen i obchodów Święta Narodowego w Belgii, ale podobnie jak w zeszłym roku nie planuję typowych postów z aktualnościami. Resztę lata chciałabym poświęcić na przygotowanie postów tematycznych, stąd pytanie do Was - o czym chcielibyście przeczytać? Koniecznie zostawcie swoje pomysły i propozycje w komentarzach :)

9 komentarzy:

 1. Wspaniała wiadomość! Szczęścia młodej parze! Oby tylko nic nie stanęło im na przeszkodzie.

  Odpowiadając na twoje pytanie. Poczytałabym o państwach włoskich w XIX wieku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspaniałe wieści gratulacje dla narzeczonych
  Ja bardzo chętnie zawsze poczytam o królewskiej biżuterii np tej mnie znanej nieużywanej przez dłuższy czas jak ślubne tiary Meghan czy Eugenii lub o biżuterii przekazywanej między rodzinami królewskimi np Khedive od Egypt Tiara jak że Szwecji trafiła do Grecji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post o Khedive of Egypt Tiara już jest tutaj: https://blueblood-royals.blogspot.com/2018/09/the-khedive-of-egypt-tiara.html
   Ale pomysł z królewską biżuterią bardzo ciekawy, postaram się coś przygotować

   Usuń
 3. Wspaniała wiadomość o zaręczynach Iman. Widać szczęście bijące od niech.
  Co do postów tematycznych - bardzo ciekawi mnie Lichtenstein, chyba dlatego że tak mało można o nich znaleźć. Poczytałabym chętnie o Księciu Alois i księżnej Zofii, o ich dzieciach.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ups:) właśnie zobaczyłam, że piętro niżej jest post o ich rocznicy ślubu, no to chyba cofam prośbę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja bym chciała poczytać o "starych" i "nowych" chrztach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiadomość o zaręczynach była dla mnie miłym zaskoczeniem.
  Nie mam nic konkretnego na myśli, ale z chęcią przeczytałabym wszystkie notatki historyczne, może jakieś biografie zmarłych royalsów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja bym bardzo chętnie poczytała o powiązaniach rodzinnych między rojalsami ze Skandynawii - przy każdej okazji różne portale piszą, że królowa Małgorzata jest np. kuzynką tego a tego a ja się już gubię w tych genealogicznych relacjach :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie zagłębię się jeszcze bardziej w historię royalsów – mogą to być największe skandale w którymś wieku czy kraju, zaginięcia, odkryte sekrety itp. Mogą to też być ciekawostki związane z royalsami – np. najkrócej panujący królowie. Poza tym zawsze mnie dziwi, jak wiele rezydencji i w ogóle budynków należy do zamku Windsor, więc chętnie poznam szczegóły tego obszaru, a szczególnie informację na temat Adelaide Cottage.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.