środa, 26 maja 2021

Dzień Niepodległości Jordanii 2021 + więcej

Szwecja

23 maja opublikowano nowe oficjalne zdjęcia księżniczki Victorii, księcia Daniela i ich dzieci wykonane przez Lindę Broström z okazji Święta Zesłania Ducha Świętego.

Linda Broström/Kungl. Hovstaterna
24 maja księżniczka Victoria wzięła udział w spotkaniu Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Nordyckiego i Skansenu, którego jest honorowym członkiem od 1997.Królowa Silvia przesłała wirtualne przemówienie otwierające Kongres AEPC (Association for European Paediatric and Congenital Cardiology) 2021.25 maja królowa otworzyła międzynarodową konferencję Dementia Forum X, która w tym roku odbywa się cyfrowo.Wielka Brytania

 24 maja opublikowano wiadomość od księżnej Cambridge jako patronki kampanii Nursing Now, w której księżna pogratulowała pielęgniarkom i osobom zaangażowanym w kampanię za ich "niesamowitą pracę". Trzyletnia kampania mająca na celu zwrócenie społecznej uwagi na pracę pielęgniarek na całym świecie i podniesienie ich statusu, zbliża się do końca.


(Wizyta księcia i księżnej Cambridge zostanie opisana w kolejnym poście.)

25 maja książę Walii i księżna Kornwalii odwiedzili Coventry w środkowej Anglii, które zostało mianowane Miastem Kultury Wielkiej Brytanii 2021. Na miejscu odwiedzili katedrę, która obchodzi w tym roku 59. rocznicę konsekracji, Herbert Art Gallery & Museum, a następnie rozdzielili się: książę odbył krótką wycieczkę łodzią po kanale Coventry oraz świętował 75. urodziny stowarzyszenia Almshouse Association, której jest patronem; a księżna w tym czasie odwiedziła miejscową bibliotekę Coventry Central Library.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
Dzisiaj księżna Kornwalii jako patronka Royal Academy Friends odwiedziła Royal Academy of Arts, gdzie zobaczyła wystawę "David Hockney: the Arrival of Spring in Normandy 2020".

Embed from Getty Images


Monako

23 maja książę Albert wręczył trofeum zwycięzcy Monaco F1 Grand Prix holenderskiemu kierowcy, Maxowi Verstappenowi. W czasie ceremonii obecni byli także: Pierre Casiraghi i Beatrice Borromeo, Andrea Casiraghi, księżniczka Alexandra i Louis Ducruet.


Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Jordania

Wczoraj rodzina królewska wzięła udział w obchodach 75. Dnia Niepodległości Jordanii w Pałacu Raghadan w Ammanie. Poza królem Abdullahem i królową Ranią pojawili się także m.in.: Następca Tronu, książę Hussein, księżniczka Salma, książę Hashem czy księżna Muna (matka króla Abdullaha).
Dzień Niepodległości jest najważniejszym świętem w Jordanii, ustanowionym na pamiątkę uniezależnienia się Transjordanii (pod taką nazwą znana była Jordania do 1949) od Wielkiej Brytanii w 1946. 25 maja 1946 Transjordania ogłosiła niepodległość jako "Haszymidzkie Królestwo Transjordanii", a trzy lata później stała się znanym nam dzisiaj Haszymidzkim Królestwem Jordanii.3 komentarze:

 1. Jak nikt Rania potrafi założyć tradycyjną sukienkę w modnym wydaniu.
  Wydarzeniem jest publiczne pojawienie się Victorii poza pałacem, chyba dopiero drugi czy trzeci raz w tym roku. Paradoksalne jest to, że w kraju, gdzie jest najmniej restrykcji, rodzina królewska najbardziej pozostaje przy pracy zdalnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może ma takie stanowisko wobec szwedzkich restrykcji. Może widzi to inaczej. Paradoksalnie Szwecja to kraj z bardzo dużą liczbą ludzi zmarłych na covid w porównaniu z krajami Europy. Nie sprawdziło się tam puszczenie epidemii na żywioł w celu osiągnięcia zbiorowej odporności.

   Usuń
 2. Ładne, wiosenne zdjęcia ze Szwecji :)
  Królowa Rania, księżniczka Salma i cała rodzina pięknie wyglądała na Dniu Niepodległości Jordanii.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.