sobota, 22 maja 2021

Razem dla przyrody + więcej

Hanower

Książę Christian i księżna Alessandra zostali zauważeni z bliźniętami na spacerze w Madrycie.


Zjednoczone Emiraty Arabskie

Książę koronny Dubaju, Szejk Hamdan bin Mohammed (syn Szejka Mohammeda bin Rashida i jego pierwszej żony), i jego żona, Szejka Sheikha bint Saeed bin Thani Al Maktoum, w miniony czwartek, 20 maja, powitali na świecie swoje pierwsze dzieci, bliźnięta. Chłopiec otrzymał imię Rashid, a dziewczynka - Sheikha.
Para pobrała się w maju 2019.

Niderlandy

Królowa Maxima jako członkini Holenderskiego Komitetu Przedsiębiorczości (Nederlands Comité voor Ondernemerschap) odwiedziła region Rotterdam-Rijnmond, gdzie dowiedziała się więcej o współpracy regionalnej nawiązywanej w celu pomocy osobom, które niedawno stracili pracę, oraz pracodawcom, którzy właśnie szukają pracowników.


Później tego samego dnia królowa uczestniczyła w wideo rozmowie z przedstawicielami organizacji wolontariuszy Vereniging Humanitas.


20 maja królowa odwiedziła szkołę AS Talmaschool, gdzie otworzyła interaktywny muzyczny plac zabaw stworzony we współpracy z Méér Muziek in de Klas, oraz studio Eurowizji w Rotterdamie, w którym przyglądała się próbom do półfinału konkursu muzycznego.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty ImagesJak poinformował Dwór Królewski 18 maja, król Willem-Alexander odznaczył królową Maximę Krzyżem Honorowym Orderu Domu Orańskiego przyznawanego za zasługi dla dynastii orańskiej.


Szwecja

17 maja Następczyni Tronu uczestniczyła w cyfrowym spotkaniu SeaBOS dotyczącym bardziej zrównoważonego połowu ryb na świecie.Po południu księżniczka dołączyła do króla Carla Gustafa i księcia Daniel na spotkaniu z przedstawicielami Organizacji Narodowej w Szwecji (LO), Szwedzkiego Stowarzyszenia Naukowców (Saco) oraz Centralnej Organizacji Pracowników Najemnych (TCO).


Wielka Brytania

Dzisiaj królowa odwiedziła firmę HMS Queen Elizabethw Portsmouth.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
21 maja królowa udzieliła dwóch wirtualnych audiencji Ambasadorowi Urugwaju oraz wysokiemu komisarzowi Singapuru.


Dania

17 maja królowa Margrethe i książę Frederik przyjęli na audiencji w Pałacu Christiana IX w Amalienborg amerykańskiego Sekretarza Stanu.


19 maja wieczorem królowa była obecna na premierze spektaklu baletowego "III Symfonia Mahlera" w Teatrze Królewskim.
20 maja księżniczka Benedikte odsłoniła swój nowy portret autorstwa Larsa Physanta w Narodowym Muzeum Historycznym na zamku Frederiksborg w Hillerød.
Księżna Mary jako prezeska WWF dołączyła do projektu "Razem dla przyrody" (Sammen for naturen) z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej. W opublikowanym nagraniu razem z sekretarzem generalnym oddziału WWF w Danii, Bo Øksnebjergiem, zachęcała Duńczyków do podzielenia się zdjęciami przyrody na Instagramie, najlepiej z krótkim opisem, gdzie zostały wykonane, i oznaczenia ich hasztagiem #ForNaturenWWF. Akcja trwa do 11 czerwca, a motywem przewodnim pierwszego tygodnia jest "Las i ląd". Księżna razem z ekspertami skomentuje wybrane zdjęcia.

W minionym roku wielu doświadczyło, że przyroda stała się dla nich ważniejsza. Nie możemy brać natury, całego jej piękna i bogactwa za coś oczywistego. Przyroda Danii jest pod presją, a wiele unikalnych gatunków zwierząt, roślin i grzybów jest zagrożonych wyginięciem. Dlatego zachęcam wszystkich do oddawania hołdu naturze w mediach społecznościowych. Im bardziej jesteśmy świadomi tego, co dzieje się w przyrodzie, tym bardziej jesteśmy gotowi się tym zająć. - napisała księżna w wydanym oświadczeniu.

Mary sama dołączyła do projektu, publikując na oficjalnym koncie na Instagramie wykonane przez siebie zdjęcie z podpisem, że "Od mojej pierwszej wiosny w Danii fascynują mnie prawie świecące liście świeżo porośniętych buków" oraz hasztagiem #ForNaturenWWF.


Monako

Księżna Charlene przebywa z wizytą w RPA, gdzie odwiedziła Rhino Orphange w Limpopo zajmujący się ochroną nosorożców. Jak poinformował Pałac, na razie nie może wrócić do Monako z powodu infekcji ucha uniemożliwiającej jej podróż samolotem.

Tymczasem książę Albert z Jacquesem i Gabriellą odwiedził Monaco Car Museum, gdzie wziął udział w pracach nad przygotowaniem wystawy artysty Marka Dickensa prezentującej części samochodów, które w przeszłości brały udział w Monaco Grand Prix.


Dzisiaj natomiast pojawili się na kolejnym dniu zmagań zawodników w ramach Grand Prix.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Belgia

Królowa Mathilde wzięła udział w programie Studio JIJWEET, audycji radiowej tworzonej przez młodzież dla młodzieży mieszkającej w ośrodku pomocy we Flandrii.20 maja uczestniczyła w wideo rozmowie z przedstawicielami Światowej Organizacji Zdrowia na temat zjawiska ageizmu, dobrostanu fizycznego i psychicznego osób starszych oraz skutki globalnego kryzysu dla osób z tej grupy.Hiszpania

Po południu 19 maja królowa Letizia przewodniczyła spotkaniu w Casa America z okazji 10. rocznicy podpisania Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.Embed from Getty Images
16 komentarzy:

 1. Bliźniaków w Dubaju to ja się nie spodziewałam.
  Ładny kolor sukienki Maximy i bardzo ładne zdjęcie Charlene z nosorożcem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Księżna Mary z Danii i księżna Charlene z Monako biorą udział w pięknych inicjatywach.
  Piękny portret księżniczki Benedikte.
  Królowa Maxima pięknie wygląda w fiolecie, a królowa Elżbieta w czerwieni.
  Uwielbiam biało-czarną sukienkę królowej Mathilde i niebieską spódnicę królowej Letizi (taką samą ma księżna Mary i księżna Sofia).
  Gratulacje dla królowej Maximy za ważny order.
  Piękna imiona bliźniaków z Dubaju, gratulacje dla rodziców. Bliźniaki z Hanoweru szybko rosną, a Jacques i Gabriela jak zawsze słodcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. * w fiolecie i żółtym

   Usuń
  2. Zgadzam się, dla mnie królowa Maxima jest jak "barwny ptak", cokolwiek ubierze (fiolet, żółć czy czerń) to wygląda pięknie.
   Królowa Elżbieta ma ogromną siłę.

   Usuń
 3. Chyba hanowerskie bliźnięta nieźle dają rodzicom w kość, bo jakoś szczęścia na ich twarzach nie widać. Szkoda, że nie ma ich oficjalnych zdjęć jak to się czasem zdarza u Ernesta i Eksteriny ? A propos tej pary czy zostali już rodzicami trzeciego dziecka ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Maxima,jak nikt potrafi nosić nasycone barwy - w żółtej i fioletowej sukience wyglądała fenomenalnie.
  Dodanie wymiaru osobistego do sprawy ochrony przyrody przynosi lepsze efekty - doceniam działania Mary i Charlene.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ks. Wiktoria znakomicie sobie radzi pełniąc wazne funkcje w państwie, świetnie wygląda jak równiez jej mąż. Mysle o ks. Kate, której szczupłość budzi nieco obawy o stan jej zdrowia, miejmy nadzieje, że wszystko dobrze bo ważne sprawy dopiero ją czekają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety takie życie wybrała Kate - presję mediów i ludzi, żeby zawsze wyglądać idealnie i być szczupłą, stres spowodowany ograniczeniami, protokołem i snobizmem panującym w wyższych sfer itp. :(

   Usuń
 6. Autorki czy mi się wydaje czy Letizia kiedyś była blondynką? Jak to jest z jej naturalnym kolorem włosów?

  OdpowiedzUsuń
 7. Christian wygląda strasznie niechlujnie, takie mam wrażenie. Alessandra ślicznie

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy słyszałyście o pretensjach Rebecca beetarini odnośnie tego że chce aby wszyscy traktowali ja jak księżniczkę odnośnie wielkiej księżnej Rosji to wiadomo było że każdego kto nie ma błękitnej krwi traktuje delikatnie mówiąc źle. Ale szlachta to szlachta, a tu córka ambasadora zwykła kobieta, a udaje jakby miała zostać księżna a przecież w Rosji jak i w Polsce tytułu nie ma pokłonów nie będzie a ona dalej będzie zwykła kobieta z ludu.
  Mam na myśli pretensje jakie ma odnośnie Instagrama królewski protokół (nazwa royalprotocol) chyba tak się piszę sorki ale nie za bardzo znam angielski. Czytał ktoś to albo wie co i jak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wiem tylko, że to córka urzędnika, która nagle zaczęła być tytułowana tytułem szlacheckim przez przyszłą teściową (prawdopodobnie żeby ukryć fakt, że małżeństwo jest nierówne i niedające żadnych praw do tronu potomkom). To typowi nowobogaccy i nie rozumiem, dlaczego ich temat jest poruszany tu na blogu o royalsach. Tylko dlatego że się promują czy "bywają" bardziej niż inni dalecy krewni royalsów sprzed ponad wieku?

   Usuń
 9. Księżna Charlene ma bardzo ładne, ale dość odważne fryzury. Czy to zależy od kraju? Bo mam wrażenie, że protokół nie pozwoliłby np. księżnej Kate na pofarbowanie czy wygolenie włosów.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.