25 mar 2017

Rosjanie nie chcą przywrócenia monarchii

W tym roku minęła 100. rocznica obalenia przez bolszewików ostatniego Cara Rosji Mikołaja II. Z tej okazji rosyjskie Centrum Badań Opinii Publicznej przeprowadziło ankietę, w której zapytano respondentów, jaki ustrój - republika czy monarchia - jest najbardziej odpowiedni dla państwa rosyjskiego.

npr.org


Na postawione pytanie 82% z 1600 zapytanych o to osób odpowiedziała, że republika. Zwolenników monarchii najwięcej było w przedziale wiekowym 45-59 lat i najczęściej były to osoby mieszkające w Moskwie bądź Petersburgu.

Przeprowadzona ankieta wykazała również , że 68% Rosjan nie chce przywrócenia monarchii. 22% respondentów twierdzi, że nie jest przeciwna monarchii, ale nie ma pojęcia, kto byłby najlepszy w roli cara gdyby carat został przywrócony, natomiast 13% preferuje kogoś ze sceny politycznej, a jedynie 6% widziałoby w tej roli potomka Romanowów. 

4 komentarze:

 1. Że tak powiem ich strata:)Ale nie dziwię się,że jej nie chcą,bo to oznaczałoby Putina jako cara i kojarzy się z tyranią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w rodzinie mówimy ''Car Putin''.

   Usuń
 2. I tak już praktycznie mają monarchię :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak polski król umarł w St petersburgu to na katafalku koronę zakładał na głowę książę de Burbon.
  Z innej bajki. Federacja rosyjska odnowiła kryptę rodziny szlacheckiej w Polsce. Jaki cel? carewicz wszechrusi stara się o względy księżniczki. Prezydent Federacji Rosyjskiej jest regentem carewicza. Wssztstko związane jest z uprawnieniami emerytalnymi. Car jest dożywotnio a prezydent kiedyś chce pójść na emeryturę.

  OdpowiedzUsuń