22 mar 2017

Co nas czeka w najbliższych miesiącach?

Być może część z Was już zauważyła, że kalendarz na lewym pasku bocznym zapełnia się błyskawicznie - co najważniejsze, umieszczamy tam na razie tylko wydarzenia z "najbliższej" przyszłości, dlatego też nie ma tam wzmianki o Nagrodach Nobla, które są wręczane w grudniu. W związku z tym postanowiłyśmy zebrać w jednej notce wszystkie informacje na temat wydarzeń, których świadkami będziemy w nadchodzącym czasie. 

newmyroyals.comtwitter.com

Po dwóch odbytych już wizytach - księżnej Marie na Grenlandii oraz księcia Williama i księżnej Catherine w Paryżu - to nie koniec królewskich podróży w tym miesiącu! Przed nami trzy kolejne wizyty państwowe - Prezydenta Islandii w Norwegii, która rozpoczęła się wczoraj i potrwa do środy, oraz Prezydenta Argentyny w Holandii w dniach 27-28 marca. Pod koniec miesiąca (od 28 do 30) wizytę państwową w Danii złoży belgijska para królewska. Z całą pewnością możemy się spodziewać pięknych kreacji pań. Program wizyt państwowych w Norwegii i Holandii znajdziecie na blogu Kingi i Izy TUTAJ oraz TUTAJ.

worldroyalfamily.blogspot.com

W ostatnią środę marca swoją podróż po Europie rozpocznie książę Walii z żoną - według planu mają odwiedzić Włochy, Watykan, Rumunię oraz Wiedeń. Do Wielkiej Brytani wrócą 6 kwietnia.

princeofwales.gov.uk

Kwiecień zapowiada się bardzo ciekawie w Japonii, czekają nas bowiem dwie królewskie wizyty w tym kraju - króla Felipe i królowej Letizii w dniach 4-7 kwietnia oraz księżniczki Victorii, której wizyta weług doniesień zaplanowana jest na 18-21 kwietnia. W przyszłym miesiącu czekają nas także oficjalne obchody 50. urodzin holenderskiego króla Willema-Alexandra.

pinterest.com

Plan na maj nie wygląda na razie tak pracowicie, jednak równie ekscytująco - oficjalne obchody 80. urodzin norweskiej pary królewskiej, podróż szwedzkiego króla Karola Gustawa z żoną do Indonezji, a w dniach 29-30 maja wizyta księcia Frederika i księżnej Mary w Szwecji! Dokładny plan wydarzeń jest na razie nieznany, jednak z pewnością będziemy świadkami co najmniej trzech uroczystych kolacji. 

twitter.com

W tym roku prawdopodobnie odbędzie się wreszcie długo odkładana wizyta króla Felipe i królowej Letizii w Wielkiej Brytanii! Początkowo zaplanowano ją na luty 2016, jednak z powodu problemów na tle politycznym została odwołana. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, ma ona odbyć się w dniach 6-8 czerwca. Natomiast dwa tygodnie później, 20-23 czerwca, król Willem-Alexander i królowa Maxima odwiedzą Włochy i Watykan.

newmyroyals.com

Ostatnio pojawiły się również pogłoski o jednej z wizyt, które mają nas czekać w drugiej połowie roku. Zgodnie z nimi, wizytę w Hiszpanii ma złożyć jedna ze skandynawskich dziedzicznych par książęcych, nie wiadomo jednak dokładnie która: Victoria i Daniel, Frederik i Mary, a może Haakon i Mette-Marit? Szczegółów wizyty - jeśli rzeczywiście takowa jest planowana - powinniśmy się spodziewać latem bądź wczesną jesienią.

royalcorrespondent.com

Nie zapominajmy także o królewskich ślubach - 22 kwietnia na ślubnym kobiercu stanie Tatiany Gallitzine i Guillerma Sierry, a już tydzień później zobaczymy na nim dziedzicznego księcia Leiningen Ferdinanda i pruskiej księżniczki Viktorii. Następna ślubna ceremonia czeka nas przypuszczalnie dopiero 8 lipca, kiedy to pobiorą się książę Ernst August VI i Ekaterina Malysheva.

hellomagazine.com

Na koniec mamy do Was pytanie: co sądzicie o kalendarzu z najważniejszymi królewskimi wydarzeniami? Jakie informacje Waszym zdaniem powinny się w nim znajdować? A może zamiast niego wolelibyście przeczytać posty podobne do dzisiejszego? Mamy również propozycję, aby na jego miejsce pojawił się "Kącik Prasowy", w którym znaleźlibyście informacje na temat rodzin królewskich w polskiej prasie.

Czekamy na Wasze opinie w komentarzach :)

6 komentarzy:

 1. http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,541,prezydent-rp-z-malzonka-przyjeli-pare-ksiazeca-liechtensteinu.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wiemy o tym, informacja pojawi się w najbliższej notce z aktualnościami - jutro bądź w piątek

   Usuń
 2. Z tego wynika, że na pewno nudno nie będzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. No to będziemy miały co komentować, a Wy o czym pisać :)

  Uważam, że kalendarz z boku jest ok, ale taki post jak dzisiejszy jest z mojej strony również mile widziany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Post wszystko wspaniale wyjaśnia,ale kalendarz pozwala na szybki rzut oka.Informacje o rk w prasie będą bardzo przydatne.
  Najbardziej czekam na podróż Letizi i Felipe do Anglii,bo to już czerwiec- letnie kreacje a do tego liczę na spotkanie z księciem Williamem i księżną Kate.
  W tym roku nie zapowiada się na spektakularne śluby,narodziny i chrzty,ale za to przynajmniej dużo wizyt zagranicznych,które uwielbiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moze harry sie oświadczy Meghan:D. To dopiero bylaby informacja!

   Usuń