2 mar 2017

Marzec z Jigme i Jetsun, pogrzeb królowej matki, wizyta w Wietnamie - dzień II i III + więcej ***Aktualizacja: sesja zdjęciowa, zaręczyny i imiona

Holandia

Księżna Mabel uczestniczyła w międzynarodowej konferencji She Decides Global Fundraising Initiative w Brukseli.

twitter.comBhutan

Tradycyjnie jak co miesiąc opublikowano nowe zdjęcie przeznaczone na marzec. Tym razem przedstawia ono królową Jetsun Pemę i małego Jigme w towarzystwie... słoni! Zostało wykonane w Królewskim Parku Narodowym Manas, graniczącym od południa z Parkiem Narodowym Manas w północno-wschodnich Indiach. Być może część z Was będzie rozczarowana, że nie widzimy dokładnie królowej ani rocznego księcia, jednak obecność tak majestatycznych zwierząt jakimi są słonie powinna zrekompensować Wam tę stratę.

Zdjęcie do pobrania znajdziecie TUTAJ

yellow.bt

Hiszpania

1 marca królowa Letizia wzięła udział w ostatnim dniu kongresu "Kobiety i niepełnosprawność - przekraczamy granice."

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Król Felipe wręczył nagrodę Human Rights Award.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Dzisiaj król udzielił audiencji przedstawicieli fundacji Sport i Wyzwania.

twitter.com

Królowa Letizia uczestniczyła Dniu Chorób Rzadkich, podczas którego wręczyła nagrody Federacji Chorób Rzadkich.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Jordania

1 marca król Abdullah przybył z roboczą wizytą do Wielkiej Brytanii. Plan pierwszego dnia obejmował wspólne spotkanie z ministrami Obrony Narodowej, Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego w Izbie Gmin czy spotkanią z premier Theresą May.

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Wielka Brytania

Hrabina Wessex odwiedziła Blind Veterans Llandudno Centre 28 lutego.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Książę Cambridge 1 marca odwiedził jedną z walijskich szkół podstawowych, gdzie po raz pierwszy wręczył Skill Force UK Prince William Award.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Księżniczka Anna otworzyła Digitech Studio School.

twitter.com

twitter.com

Rzecznik Pałacu Buckingham potwierdził, że księżniczka Alexandra, kuzynka królowej, została zmuszona do odwołania swoich wyjść za radą lekarzy z powodu złamania nadgarstka.

Luksemburg

Księżna Tessy udzieliła wywiadu, w którym opowiadała o macierzyństwie, powiedziała, że macierzyństwo "to prezent, który każda kobieta otrzymała". Wywiad w języku angielskim przeczytacie TUTAJ

kensingtonmums.co.uk


Japonia

1 marca, drugiego dnia w Wietnamie, odbyła się oficjalna ceremonia powitania gości przez Prezydenta. Następnie Para Cesarska złożyła wieniec w mauzoleum byłego wietnamskiego prezydenta, Ho Chi Minha.

gettyimages.com

gettyimages.com

twitter.com

Wieczorem miał miejsce bankiet powitalny. W swoim przemówieniu Cesarz powiedział: "Mam nadzieję, że nasza wizyta przyczyni się do dalszego pogłębiania naszego wzajemnego zrozumienia i wzmocnienia przyjacielskich stosunków między Wietnamczykami i Japończykami." Cesarz dodał, że stosunki dyplomatyczne między Wietnamem i Japonią są silniejsze od 1973, kiedy te stosunki zostały nawiązane. Zauważył również, że w Wietnamie mieszka wielu Japończyków (ok. 180 tysięcy), z czego jest "bardzo zadowolony", ponieważ oba narody cieszą się swoją kulturą.

english.vietnamnet.vn

japantimes.co.jp

Trzeciego dnia w Hanoi Para Cesarska spotkała się z wietnamskimi małżonkami i dziećmi japońskich weteranów wojennych, którzy zdecydowali się pozostać w Wietnamie po II wojnie światowej. Żołnierze zostali zmuszeni opuścić swoje rodziny po powrocie do Japonii. Spotkanie nie obyło się bez emocji, jedna z kobiet, 93-letnia Nguyen Thi Xuan powiedziała, że jest wzruszona tym, jak Cesarz dba o członków rodziny, którzy pozostali w Wietnamie.
Odwiedzili także świątynię literatury, Van Mieu, i spotkali się z Wietnamczykami, którzy studiowali w Japonii albo mają zamiar tam pracować.

japantimes.co.jp

japantimes.co.jp


Szwecja

1 marca królowa Silvia przybyła do Polski z oficjalną wizytą, gdzie w Warszawie wręczyła nagrodę Queen Silvia Nursing Award Natalii Duszeńskiej, następnie odwiedziła dom opieki dla osób z demencją w Józefowie pod Warszawą.

kungahuset.se

kungahuset.se

kungahuset.se

Plan wizyty obejmował także spotkanie z Pierwszą Damą w Belwederze.

twitter.com

twitter.com

twitter.com

Królowa udzieliła też krótkiego wywiadu w programie Dzień Dobry TVN.

Dzisiaj książę Oscar obchodzi 1. urodziny, z tej okazji Pałac wydał jedno nowe zdjęcie księcia wykonane przez dumną mamę w czasie ostatnich rodzinnych wakacji na Florydzie.

newmyroyals.com

Wieczorem opublikowano sesję zdjęciową Oscara wykonaną podczas przyjęcia urodzinowego w Pałacu Haga.

twitter.com

twitter.com

twitter.com


Tonga

1 marca odbył się pogrzeb królowej  Halaevalu Mata'aho, małżonki króla Tupou IV zmarłej 19 lutego w szpitalu w Auckland. Królowa Matka spoczęła w Królewskim Grobowcu, gdzie pochowany jest jej mąż i dwaj synowie, król Tupou V i książę Māʻatu. Królewski pochód, na którego czele była przenoszona trumna zmarłej królowej, wyruszył z Pałacu o 9:30 i przeszedł ulicami stolicy. W ostatniej podróży królowej towarzyszyli: król Tupou VI i królowa Nanasipau'u, siostra króla, księżniczka Sālote Mafile’o Pilolevu Tuita oraz inni członkowie rodziny królewskiej i przedstawiciele rządu.

matangitonga.to

matangitonga.to

matangitonga.to

matangitonga.to

matangitonga.to

Monako

Pojawiły się zdjęcia księżnej Charlene z dziećmi z wywiadu dla Paris Match.

newmyroyals.com

twitter.com

newmyroyals.com

1 marca księżniczka Karolina oficjalnie ogłosiła narodziny swojego wnuka, syna Pierre'a Casiraghi i Beatrice Borromeo. Według magazynu Hola!, chłopiec otrzymał imiona Stefano Ercole Carlo.

Norwegia

2 marca księżna Mette-Marit i książę Haakon wydali lunch dla przedstawicieli norweskiej branży muzycznej, a następnie odwiedzili Tanken Studio.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Rumunia

1 marca księżniczka Maria spotkała się z dziećmi ze świetlicy "Casa Cristina", projektu Akcji Humanitarnej, które zwiedzały Pałac Elisabeta. Księżniczka jest patronką Akcji Humanitarnej, a wizyta dzieci w Pałacu miała miejsce po raz drugi.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

28 lutego księżniczka odwiedziła Dom Kultury "Generații", gdzie wzięła udział w warsztatach skierowanych do osób starszych i dzieci, dzięki którym uczą się oni nowych rzeczy i pomagają sobie nazwajem.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

28 lutego minęła 20. rocznica odkąd król Mihai I powrócił do Ojczyzny po 49 latach wygnania. 28 lutego 1997 król Mihai i królowa Anne wylądowali na lotnisku w Bukareszcie, a król odzyskał rumuńskie obywatelstwo.

Niemcy

Ogłoszono zaręczyny lorda Maxa Percy'ego, młodszego syna księcia i księżnej Northumberland, i księżniczki Nory Oettingen-Oettingen und Oettingen-Spielberg, trzeciej córki Albrechta Ernsta, księcia Oettingen-Oettingen und Oettingen-Spielberg, i jego żony Angeli. Para spotykała się od 2012, na razie nie znamy szczegółów ceremonii ślubnej.

pinterest.com

2 komentarze:

  1. Imiona w Tonga mnie rozwalają. A Oskar jest słodki. I fajnie, że Silvia przyleciała do Polski. Wieści z Niemiec też super.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czyli szykuje się ślub z śmietanką arystokratyczną.
    Zdjęcie Jigme i Jetsun z słoniami majestatyczne i przepiękne. Zupełnie wyjątkowe i niezwykłe.

    OdpowiedzUsuń