środa, 14 kwietnia 2021

Ślub w Jordanii, nowa szkoła Christiana, nowe/stare zdjęcia z Balmoral + więcej

 Szwecja

Księżniczka Victoria i książę Daniel 12 kwietnia wzięli udział w wirtualnej inauguracji Pep Report 2021.

 Tego samego dnia księżniczka razem z królem Carlem Gustafem uczestniczyła w cyfrowym spotkaniu z firmą Håll Sverige Rent (Keep Sweden Clean).13 kwietnia król Carl Gustaf, królowa Silvia oraz Następczyni Tronu z mężem uczestniczyli w cyfrowym spotkaniu z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Zagranicznych.Później tego dnia para książęca wzięła udział w cyfrowym spotkaniu z organizacją Hello World, która jest wspierana przez ich fundację.Hiszpania

13 kwietnia król Felipe i królowa Letizia udzielili audiencji ambasadorowi Wielkiej Brytanii, któremu przekazali kondolencje z powodu śmierci księcia Edynburga.Później tego dnia wzięli udział w inauguracji nowej strategii IFEMA (Institución Ferial de Madrid), która ma na celu poprawę wizerunku Madrytu i zwiększenie jego prestiżu na międzynarodowym rynku.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Wielka Brytania

Dzisiaj księżniczka Eugenie opublikowała na swoim Instagramie "pożegnanie" z dziadkiem, w którym napisała, że wszyscy za nim tęsknią i podziękowała za "oddanie i miłość do nas wszystkich, a zwłaszcza Babci, którą będziemy się teraz opiekować dla Ciebie".


Tymczasem na oficjalnych kontach rodziny królewskiej na Instagramie pojawiły się fotografie z księciem Edynburga upamiętniające go jako ojca, teścia, dziadka i pradziadka. Zostały opublikowane dwa nowe/stare zdjęcia królowej i księcia Edynburga ze szkockiego Balmoral - jedno z siedmioma prawnuczętami wykonane w 2018 przez księżną Kate, a drugie z księciem i księżną Cambridge wraz z George'm i Charlotte z 2015.

Dania

Jak dzisiaj poinformowano, książę Christian po wakacjach rozpocznie naukę w gimnazjum z internatem Herlufsholm Gymnasium w Næstved na południowy zachód od Kopenhagi w klasie żywieniowej. Absolwentem tej szkoły jest już książę Nikolai.
W czerwcu książę ukończy szkołę Tranegårdskolen, w której rozpoczął swoją edukację.
Razem z komunikatem Dwór wydał nowe zdjęcie wykonane przez Franne Voigt.

Niderlandy

13 kwietnia królowa Maxima złożyła wirtualną wizytę platformie StudentinzetopSchool, która oferuje korepetycje oraz szkolenia uczniom szkół średnich oraz studentom przygotowującym się do egzaminów końcowych.Jordania

Kończymy radosnymi nowinami. Wczoraj, 13 kwietnia, odbył się ślub księcia Nayefa bin Asema, najmłodszego z trójki dzieci księcia Asema bin Nayefa (wnuka króla Abdullaha I) i jego drugiej żony Sany Kalimat, z Szarifą Farah Nasser Alluhaymaq. W kameralnej ceremonii wzięła udział ograniczona liczby gości - najbliżsi państwa młodych - zgodnie z obowiązującymi w Jordanii wytycznymi.
Książę Nayefa bin Asem urodził się 22 stycznia 1998 jako jedyny syn księcia Asema bin Nayefa. Ma pięć starszy sióstr; dwie rodzone i trzy przyrodnie z poprzedniego małżeństwa ojca. Ukończył zarządzanie biznesem na Uniwersytecie Brighton. Obecnie jest dyrektorem naczelnym i współzałożycielem Data Analytica.
Na temat jego wybranki wiemy niewiele. Szarifa Farah Nasser Alluhaymaq ma tytuł licencjata w dziedzinie komunikacji medialnej i socjologii na Uniwersytecie w Londynie.
Para ogłosiła zaręczyny w lipcu ubiegłego roku (link).
3 komentarze:

 1. Dobrze skoordynowane upamiętnienie ze strony brytyjskiej rodziny królewskiej dla księcia Filipa. Zdjęcia z prawnukami zawsze byłyby czymś wspaniałym, teraz niosą z sobą jeszcze dodatkowy ładunek emocjonalny. Podoba mi się też, że wybrali zdjęcia nie od oficjalnego fotografa, lecz z rodzinnego albumu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne nowe zdjęcie księcia Christiana oraz wspaniałe zdjęcia z Wielkiej Brytanii, to bardzo miłe, że je udostępnili.
  Gratulacje dla Młodej Pary z Jordanii.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pięknie zobaczyć zdjęcia z rodzinnego albumu

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.