poniedziałek, 26 kwietnia 2021

Go Blue, Igrzyska Królewskie, Dzień Nauki + więcej

Dania

20 kwietnia księżna Mary spotkała się z przedstawicielami organizacji Mødrehjælpen, której jest patronką.

21 kwietnia księżniczka Isabella obchodziła swoje 14. urodziny. Z tej okazji opublikowano jej nowe zdjęcia wykonane przez dumną mamę, księżną Mary.


Tego samego dnia królowa Margrethe otworzyła wystawę "Auguste Rodin – Forskydninger" w Muzeum Ny Carlsberg Glyptotek w Kopenhadze.22 kwietnia księżna Mary jako patronka Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA) uczestniczyła w prezentacji corocznego raportu "State of World Population", którego temat w tym roku brzmiał "Moje ciało jest moje". Raport publikowany jest od 1978 i skupia się między innymi na nowych tematach w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Królowa Margrethe dużą część swojego wolnego czasu w trakcie trwania pandemii poświęciła na haftowanie. Teraz około 100 jej haftów trafiło na wystawę "Dronningens Broderier", która została otwarta 23 kwietnia na zamku Koldinghus w Kolding.Królowa osobiście otworzyła wystawę w towarzystwie młodszej siostry, księżniczki Benedikte. Obie panie przybyły do Kolding pociągiem. Oprócz nich, na wydarzeniu pojawił się także ich kuzyn ze strony ojca, hrabia Rosenborga Ingolf (syn księcia Knuda, do 1953 Następcy Tronu) i jego żona Susie.
Królowa dokonała oficjalnego otwarcia zamku Koldinghus, który obok zamku Rosenborg i Amalienborgmuseet w Kopenhadze będzie prezentował przedmioty ze zbioru Kolekcji Królewskiej, a następnie dwóch wystaw - swoich haftów oraz wystawy prezentującej zbiory Kolekcji Królewskiej związane z królem Christianem V, " Christian 5. – Konge, kriger og salvet af Gud" (Christian V - Król, wojownik i pomazaniec Boży).
23 kwietnia księżna Mary otworzyła Forskningens Døgn (Danish Science Festival), którego jest patronką.25 kwietnia królowa Margrethe i książę Christian uczestniczyli w niedzielnym nabożeństwie w kościele Asminderød Kirke we Fredensborg. Dla księcia jest to forma przygotowania do zbliżającej się konfirmacji, którą zaplanowano na 15 maja.Jak poinformował Dwór Królewski, rodzina księcia Frederika i księżnej Mary ponownie się przeprowadziła, wracając do rezydencji Chancellery House na terenie Pałacu Fredensborg. Para książęca ze starszymi dziećmi mieszkała tam w latach 2004-2010 przed przeprowadzką do Amalienborg, a wiosną zeszłego roku przenieśli się do niej ponownie.


Szwecja

20 kwietnia księżniczka Victoria przesłała wirtualne pozdrowienia i gratulacje dla Szwedzkiego Instytutu w Paryżu, który obchodził swoje 50-lecie.Tego samego dnia para królewska, księżniczka Victoria, książę Daniel i książę Carl Philip odbyli cyfrowe spotkanie ze wszystkimi gubernatorami szwedzkich prowincji.21 kwietnia Następczyni Tronu zainaugurowała Stockholm Art Week swoim przemówieniem cyfrowym. Sztokholmski Tydzień Sztuki  rozpoczął się w Światowym Dniu Innowacji i Kreatywności ONZ i odbywał się w dniach 21-25 kwietnia.22 kwietnia królowa Silvia, do której niespodziewanie dołączyła księżna Sofia, wzięła udział w cyfrowym spotkaniu dotyczącym raportu Rzecznik Praw Dziecka dotyczącym praw dziecka w kontekście trwającej pandemii. Dla księżnej było to pierwsze "wyjście" od czasu narodzin trzeciego synka miesiąc temu.Księżniczka Madeleine jako patronka Min Stora Dag (My Big Day) zorganizowała wirtualną wycieczkę po Pałacu Królewskim w Sztokholmie dla podopiecznych organizacji.

Księżniczka dołączyła też do akcji organizacji Childhood Go Blue, wyrażając solidarność z osobami, które jako dzieci były/są wykorzystywane seksualnie w USA.


Jak się ostatnio dowiedzieliśmy, księżniczka Madeleine i Chris O'Neill otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, jako że szczepienia w Miami są obecnie otwarte dla wszystkich grup wiekowych.


Belgia

20 kwietnia królowa Mathilde wzięła udział w wirtualnym rozmowie na temat konsekwencji pandemii dla literatury.23 kwietnia odwiedziła ośrodek psychiatryczny AREA+ oferujący warsztaty i zajęcia nastolatkom przebywającym na oddziałach stacjonarnych i dziennych.

Niderlandy

20 kwietnia królowa Maxima odwiedziła firmę sprzątającą CSU w Uden, która zdobyła Nagrodę Króla Willema I w kategorii Duży biznes.


22 kwietnia w swojej roli Specjalnego Wysłannika Sekretarza Generalnego ONZ ds. Finansowania Włączającego na Rzecz Rozwoju (UNSGSA) rozmawiała z premier oraz niektórymi ministrami Toga.23 kwietnia król Willem-Alexander i królowa Maxima otworzyli Igrzyska Króla (Koningsspelen) w Kindcentrum Vlinderslag w Amersfoort. W tegorocznej edycji zawodów sportowych wzięła udział rekordowa liczba ponad miliona uczniów z 6100 niderlandzkich szkół.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Tego samego dnia po południu królowa, jako członkini Holenderskiego Komitetu Przedsiębiorczości, złożyła wizytę roboczą w regionie Gelderse Vallei, w czasie której omawiano wpływ aktualnego kryzysu na rynek pracy.24 kwietnia księżniczka Margriet w trakcie nagrania wideo ogłosiła zwycięzców Konkursu Klasycznego Księżniczki Christiny. Konkurs po raz pierwszy odbył się lokalnie w 1967, początkowo pod nazwą Edith Stein Concours. W 1989 przemianowano go na Konkurs Klasyczny Księżniczki Christiny na cześć księżniczki Christiny, młodszej siostry księżniczki Beatrix i księżniczki Margriet, która była wielką miłośniczką muzyki (wydała nawet kilka płyt).


4 komentarze:

 1. Miło zobaczyć królową Margrethe razem z siostrą

  OdpowiedzUsuń
 2. Księżcznika Isabella to cały tata :) Maxime wyglądała jak zwykle obłędnie, jej płaszcz w kwiaty jest cudowny. Madeleine bardzo pięknie wygląda. Księżna Mary niesamowicie dużo się udziela, bardzo imponuje mi, że wsparła też swoją obecnością wydarzenie związane ze zdrowiem seksualnym i reprodukcyjnym. Taka ważna dziedzina życia, tylko cieszyć się, że są kraje i inicjatywy, gdzie możliwa jest merytoryczna dyskusja na ten temat i nie jest on spychany na margines ani obarczany niepotrzebnym wstydem. Hafty królowej Małgorzaty, są przepiękne, sama chętnie nosiłabym taką torebkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Księżniczka Isabella jest bardzo ładna i jest podobna do swojego Taty :)
  Chciałabym zobaczyć wystawę Królowej Małgorzaty.
  Ciekawostka: Królowa Małgorzata wyhaftowała torebki na prezent dla swoich synowych: księżnej Mary i księżnej Marie.
  Bardzo miło jest zobaczyć Królową ze swoją siostrą oraz ze swoim wnukiem.
  Super, że księżna Sofia już wróciła do pracy (wirtualnie), a księżniczka Madeleine zorganizowała wirtualną wycieczkę po Pałacu Królewskim.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdyby nie maski, grono dzieci na Igrzyskach Króla i szalona stylizacja Maximy sprawiłoby, że można by pomyśleć, że normalność wróciła.
  Podziwiam hafty królowej Małgorzaty.
  Piękne zdjęcia Isabelle - oddają jej subtelną urodę.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.