niedziela, 25 lutego 2018

Witamy na świecie - Ekaterina i Danica urodziły!


Dzisiaj rano rodziny królewskie zasypały nas radosnymi nowinami. Poinformowano, że zarówno w Hanowerze, jak i Serbii, urodziły się wyczekiwane królewskie dzieci, a po południu opublikowano zdjęcie córeczki Ernsta Augusta i Ekateriny i podano jej imię.

haz.deDzisiaj rano niemieckie media poinformowały, że dziedziczny książę Hanoweru Ernst August i jego żona zostali po raz pierwszy rodzicami! Księżna Ekaterina urodziła 22 lutego zgodnie z przewidywaniami Bunte córeczkę. Dziewczynka przyszła na świat przypuszczalnie kilka tygodni przed terminem, który podawano na marzec.

gala.de

Po południu poinformowano, że mała księżniczka otrzymała imię Elisabeth, po brytyjskiej królowej, dalekiej krewnej młodego ojca. Księżniczka przyszła na świat w szpitalu Henriettenstift w Hanowerze. W rozmowie z HAZ, książę Ernst August junior powiedział, że jest "bardzo szczęśliwy i wdzięczny" w związku z narodzinami córki. Dodał: "Moja żona i ja chcielibyśmy podziękować zespołowi [szpitala] Henriettenstift za przyjazną i kompetentną opiekę". Razem z imieniem opublikowano też pierwsze zdjęcie rodziny z nową członkinią.

Pełne imię dziewczynki zostanie ogłoszone po chrzcinach. Niemieckie media spekulują, że mogą one odbyć się w kościele Marktkirche, w którym w lipcu 2017 pobrała się dziedziczna para książęca Hanoweru.

haz.de

Dzisiaj rano swoje pierwsze dziecko powitali także książę Philip i księżna Danica z Serbii! W oficjalnym komunikacie czytamy:
Ich Królewskie Wysokości Książę Alexander i Księżna Katherina z radością ogłaszają, że rodzina królewska właśnie zyskała nowego członka. JKW Księżna Danica, żona JKW Księcia Philipa, urodziła syna, Stefana, w Belgradzie, 25 lutego o godzinie 10.30 rano. [...] Matka i dziecko czują się dobrze. Nowi rodzice książę Philip i księżna Danica serdecznie dziękują wszystkim za gratulacje razem z księżną Katherine i księciem Alexandrem.
Instagram

Tak jak wcześniej zapowiedziano, za zgodą Patriarchy Serbii, z tej okazji rozbrzmiały dzwony Cerkwi św. Sawy w Belgradzie - po raz pierwszy w historii 49 dzwonów największej ortodoksyjnej świątyni na Bałkanach zapowiedziało narodziny królewskiego dziecka.

Książę Philip i księżna Danica pobrali się 7 października zeszłego roku w Belgradzie.

hildegardangel.com.br

Przy okazji, skoro jesteśmy już w temacie królewskich dzieci, kilka dni temu, 20 lutego w Madrycie na świat przyszedł Nicholas Rafael, drugi syn brazylijskiej księżniczki Amelii (najstarszej córki księcia Antonio i jego żony Christine, urodzonej jako księżniczka de Ligne) i jej męża Alexandra Jamesa Spearmana. Chłopiec dołączył do starszego brata Alexandra urodzonego w 2016.

Jesteście zaskoczeni tymi niespodziankami? Która para zaskoczyła Was najbardziej?

11 komentarzy:

 1. Danica też urodziła! Istny Baby Boom :D <3 /lena

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Brazylii też pojawiło się małe Royal Baby 20 lutego ♥♥ /Lena

   Usuń
  2. O Amelii i jej małym synku wiedziałam, ale Serbią mnie zaskoczyłaś!

   Usuń
 2. Dam sobie rękę uciąć, że Vickan będzie matka chrzestną serbskiego księcia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przez dwa miesiące nic,a tu jednego dnia taki wysyp cudownych informacji!
  Już kocham małą Elizabeth. Wiedziałam,że u Philippa i Danicy będzie syn.Obstawiam coś z Alexandrem i Piotrem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Co za zaskakujące wieści teraz pozostaje czekać na oficjalne zdjęcia a potem chrzciny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.royalfamily.org/their-royal-highnesses-prince-philip-and-princess-danica-welcome-their-first-child-a-son-stefan/

  Mały książę ma na imię Stefan :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaskoczyło mnie to, że Ernst August i Ekaterina opublikowali zdjęcie z córką

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie trzy pary wybrały ładne imiona dla swoich dzieci. Szczególnie Stefanek- no bardzo ładne imię 😂

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem czy był poruszany ten temat na tym blogu, ale wydaje mi się, że nie. Podobno w ciąży jest María Sofía Emilia Carmen Zurita y Borbón - córka infantki hiszpańskiej Małgorzaty, księżnej Soria i Hernani, ciotki obecnego króla. Przyszła matka rocznikowo ma 43 lata, oficjalnie jest samotna a dziecko pochodzi z in vitro. Poród planowany jest bodajże na lato 2018 a płeć dziecka nieznana.  Co do tych innych doniesień o narodzinach.

  Potwierdziły się teorie, że Danica była w ciąży podczas ślubu a Ekaterina zaszła w ciążę tuż po ślubie. Ekaterina na zdjęciach wygląda na szczęśliwą, ale ten uśmiech jakiś taki nie do końca "pełny". Poza tym, wygląda na zmęczoną i zaniedbaną. W ogóle ona dla mnie jest zaniedbana, stale odrosty na głowie (nawet na własnym ślubie), niechlujna fryzura, jakieś takie nietwarzowe ubrania. A w sumie, sama w sobie, nie jest brzydka, a np. Danica tak, wg mnie.

  pozdrawiam
  Nata

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje dla wszystkich rodziców! Teraz czekamy na chrzciny.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.