poniedziałek, 5 lutego 2018

2. urodziny księcia Jigme Namgyela - rok oczami księcia


Ani się obejrzeliśmy, a upłynął kolejny rok - dzisiaj nasz mały książę kończy dwa lata! Podobnie jak w zeszłym roku, przygotowałyśmy małe podsumowanie kolejnego roku z małym następcą tronu Bhutanu. Post z ubiegłego roku znajdziecie tutaj.


yellow.bt


W lutym 2017 roku król Jigme Khesar i królowa Jetsun Pema z synkiem wybrali się na rodzinną wycieczkę do Królewskiego Parku Narodowego Manas, gdzie mieli okazję zobaczyć słonie. Tam też wykonano m.in. poniższe marcowe zdjęcie do tradycyjnego kalendarza.

yellow.bt

W marcu w Bhutanie spadł śnieg i w tej zimowej aurze postanowiono uwiecznić księcia Jigme Namgyela w towarzystwie taty i dziadka.

Twitter

Do majowej kartki z kalendarza użyto pięknej rodzinnej fotografii wykonanej podczas święta Zhabdrung Kuchoe, w czasie którego w 2016 nadano małemu księciu imiona.

yellow.bt

W czerwcowej kartce znalazło się zdjęcie królowej Jetsun Pemy z synkiem w ogrodach Pałacu Lingkana.

yellow.bt

Lipcowe i wrześniowe zdjęcie przedstawiało już samego księcia:

yellow.bt

yellow.bt

Październikowe zdjęcie wykonano podczas festiwalu Dechenphu Tshechu.

yellow.bt

Z kolei tegoroczne, styczniowe zdjęcie zostało wykonane podczas obchodów Święta Narodowego Bhutanu.

yellow.bt

A najnowsze zdjęcie księcia prezentuje się tak:

yellow.bt

Miniony rok to dla małego następcy tronu kolejne wdrażanie się do królewskich obowiązków - przede wszystkim "zagranicznych". W czerwcu książę Jigme Namgyel po raz pierwszy spotkał się z księżniczką Mako, która przybyła do Bhutanu z oficjalną wizytą. Kilka miesięcy później odbył swoje pierwsze podróże zagraniczne - towarzyszył rodzicom podczas październikowyego pogrzebu w Tajlandii, a w listopadzie cała trójka udała się do Indii.

HM King Jigme Khesar Namgyel Facebook

HM King Jigme Khesar Namgyel Facebook

HM King Jigme Khesar Namgyel Facebook

Facebook

Przy okazji warto może wspomnieć, jak Bhutańczycy uhonorowali narodziny małego następcy tronu dwa lata temu - specjalnie na tę okazję skomponowano piosenkę "Tendrel", którą możecie wysłuchać poniżej (od 1:00). W nagraniu znalazł się również fragment przemowy króla Jigme Khesara, w której ogłosił ciążę królowej Jetsun Pemy.


Kilka miesięcy po narodzinach następcy tronu stworzono kolejną piosenkę zatytułowaną "Gyalsey".


Z okazji pierwszych urodzin księcia w zeszłym roku powstała poniższa piosenka:


5 komentarzy:

 1. Ciekawe, czy para królewska doczeka się następnego dziecka

  OdpowiedzUsuń
 2. Mały Jigme to chyba najbardziej "zapracowane" royal baby widujemy go częściej niż niejednego dorosłego członka rodziny królewskiej
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje ulubione zdjęcie to chyba to ze stycznia całej rodzinki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się :) Uwielbiam patrzeć na małego księcia. Mam nadzieję, że doczeka się rodzeństwa!

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.