poniedziałek, 26 lutego 2018

Kolejne zdjęcie małej Elisabeth


Ochłonęliście już po wczorajszych szczęśliwych nowinach? Dzisiaj mamy następne! Pojawiło się kolejne zdjęcie małej księżniczki Elisabeth urodzonej w Hanowerze kilka dni temu.

haz.de


Jak łatwo się domyślić, młodzi rodzice pozują z córeczką i zespołem medycznym odbierającym poród w szpitalu Henriettenstift w Hanowerze. Księżna Ekaterina i mała księżniczka wróciły już prawdopodobnie do rezydencji księcia Ernsta Augusta VI - Fürstenhaus na terenie ogrodów Herrenhausen. Dziedziczna para książęca, tak jak przewidywano tuż po ich ślubie w lipcu ubiegłego roku, przeprowadziła się tutaj na stałe, ale dopiero kilka tygodni temu, w styczniu. Stąd też dość zaskakująca obecność księżnej w zaawansowanej ciąży na obchodach Dnia Hospicjów Dziecięcych.

dailymail.co.uk

Mała Elisabeth, nazwana na cześć brytyjskiej królowej Elżbiety, dalekiej krewnej taty, jest pierwszą wnuczką księcia Ernsta Augusta seniora i jego pierwszej żony Chantal Hochuli. Pozostałe imiona dziewczynki, jak już pisałyśmy, zostaną ogłoszone w dniu chrzcin, które według spekulacji mediów odbędą się w kościele Marktkirche, gdzie w zeszłym roku jej rodzice złożyli przysięgę małżeńską. Nie podano na razie daty chrzcin - być może nawet sami rodzice jeszcze jej nie wybrali - ale myślę, że ładnym ukłonem byłby chrzest 14 kwietnia, dokładnie w 200. rocznicę urodzin ostatniej królowej Hanoweru Marie, prapraprababki księcia Ernsta Augusta VI, przypadającej w tym roku.

ndr.de

Zanim nadejdzie jednak chrzest, czeka nas równie ekscytujące wydarzenie w rodzinie książęcej Hanoweru - ślub księcia Christiana i Alessandry de Osma, który będzie miał miejsce za nieco ponad dwa tygodnie w Peru, Ojczyźnie przyszłej panny młodej. Dziedziczna para książęca się na nim nie pojawi z uwagi na małą Elisabeth, ale tym razem będzie obecny senior rodu.

Natomiast na zdjęcie małego księcia Stefana musimy jeszcze zaczekać.

10 komentarzy:

 1. Ojciec z synem pogodziliby się ze względu na małą Elisabeth. Szkoda, że dziewczynka będzie dorastać w atmosferze nienawiści pomiędzy jej tatą a dziadkiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam nadzieję,że pomimo wszystko senior zoabczy swoją wnuczkę i będzie obecny na chrzcie. Dziecku się nie odmawia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziedziczna para książęca się na nim pojawi z uwagi na małą Elisabeth, ale tym razem ma nie zabraknąć seniora rodu.
  Chyba powinnas poprawic :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to jest jak się pisze na szybko ;) Już poprawione

   Usuń
 4. Dziewczyny czemu akurat na część Królowej Elżbiety? Para dobrze zna królową Elżbiete II czy tak bardzo ja szanuje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie jak Was, mnie również wybór imienia bardzo zaskoczył (osobiście obstawiałam Victorię albo Marie, ale o tym innym razem), przypuszczam, że to może Ekaterina wybierała imię, ale to tylko moje przypuszczenia. Może rzeczywiście tak bardzo szanują brytyjską królową, że postanowili nazwać córkę na jej cześć, być może też Elisabeth najbardziej im się spodobała. Do końca nie wiadomo, media nie dotarły do takiej informacji. Czy tak dobrze ją znają? Też nie wiadomo, osobiście wydaje mi się, że nie, co nie zmienia faktu, że są ze sobą spokrewnieni. Ich wspólnym przodkiem był Jerzy III Hanowerski, król Wielkiej Brytanii i Irlandii oraz pierwszy król Hanoweru. Królowa Elżbieta jest jego praprapraprawnuczką, a Ernst August jr prapraprapraprawnukiem

   Usuń
  2. Może marzy im się że ona też będzie królową. :P

   Usuń
  3. Albo chcieli by cała rodzinka miała imiona na E ;)/Lena

   Usuń
  4. A ja myślę, że matka ma imię na E więc chcięli żeby córka też miała imię na E, może Elisabeth najbardziej im się spodobała.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.