czwartek, 25 grudnia 2014

Królewskie pierścionki zaręczynowe


Porucznik Philip Mountbatten, urodzony jako Książę Philippos z Grecji i Danii, zaproponował Księżniczce Elizabeth prosty i elegancki pierścionek z brylantem oraz 3- karatowymi diamentami po bokach otoczonymi z każdej strony przez 5 mniejszych diamentów. Wszystko oprawione w platynę. Diamenty zostały zaczerpnięte z diademu matki Philipa, Księżnej Alice, a pierścień został utworzony przez londyńskiego jubilera, Philipa Antrobus. Książę Philip był mocno zaangażowany w projektowanie pierścionka i miał wyrobione zdanie o tym, czego chce.

Lady Diana Spencer wybrała duży pierścień z owalnym szafirem (czasami ocenia się go na 18 karatów, co jest przesadą), otoczony czternastoma okrągłymi diamentami ustawionymi w białym złocie, jako pierścionek zaręczynowy od Księcia Walii. Pierścień został wykonany przez Garrarda.  Nie jest to szczególny, unikalny projekt, ale stał się chyba najbardziej znanym pierścionkiem zaręczynowym (i najczęściej kopiowanym). Po śmierci Diany, stwierdzono, że Książę Harry wybrał pierścionek, aby podarować go swej wybrance, ale oczywiście książę William, dał go w 2010r. swej narzeczonej, Catherine Middleton.
Camillla Parker-Bowles otrzymała od księcia Charles'a  8- karatowy pierścionek ze szmaragdem i trzema diamentami po obu stronach. Jest to pamiątka rodzinna należąca niegdyś do Królowej Elizabeth.
Książę Andrew sam zaprojektował pierścionek dla swej przyszłej żony, Sarah. Czerwony rubin, miał być ukłonem w stronę... ognisto rudych włosów Fergie. Owalny rubin otacza dziesięć diamentów.Sophie Rhys-Jones otrzymała od swego księcia pierścionek z 2- karatowym owalnym diamentem, otoczonym przez dwa mniejsze kamienie w kształcie serca.Księżniczka Anne od swego pierwszego męża, Marka Phillipsa otrzymała klasyczny pierścionek z szafirem między dwoma diamentami. Ma także pierścionek z szafirem od drugiego męża, Timothy'ego Laurence'a- tym razem z kamienia kaboszon i z trzema małymi diamentami po każdej stronie.Syn Anne, Peter, swej wybrance podarował pierścionek z trzema diamentami. Największy, owalny, znajduje się w centrum, dwa mniejsze po bokach.Zara Phillips otrzymała specjalnie zaprojektowany pierścionek z diamentem.Pierścionek Królowej Letizii w pewnym stopniu przypomina obrączkę. Został wykonany z białego złota, jednak Letizia nie nosi go na co dzień.Diament w pierścionku Eleny pochodził z tiary należącej do rodziny Jaime.Pierścionek Cristiny był porównywany często do pierścionka jaki jej brat, Felipe podarował swojej wybrance.Claus von Amsberg dał Księżniczce Beatrix pierścień z jednym okrągłym diamentem otoczonym dwoma koncentrycznymi pierścieniami diamentów- ciekawa gra na klasycznej konstrukcji tworzy większy pierścień bez użycia jednego ogromnego kamienia.Willem-Alexander, zakochany w pięknej Argentynce, Máximie Zorrieguieta, zdecydował się podarować jej w 2001r. pierścionek z rzadkim, owalnym, pomarańczowym diamentem, otoczonym dwoma szmaragdami i diamentami. Król tym samym oddał cześć swej ojczyźnie- pomarańczowy to kolor narodowy Holandii.Królowa Silvia ze otrzymała prosty pierścionek z diamentem.Daniel Westling podarował swej narzeczonej pierścionek niemal identyczny jak ten, który otrzymała jej matka. Niektórzy zastanawiali się, czy nie jest to ten sam pierścionek.Sofia otrzymała od swojego narzeczonego okrągły, diamentowy pierścionek. Podobno w jego wyborze pomagała przyszła szwagierka Hellqvist, Księżniczka Victoria.W 2009r. Jonas Bergström podarował Księżniczce Madeleine pierścionek z prostokątnym diamentem. Chris O'Neill w 2012r. podarował Księżniczce pierścionek zaręczynowy z diamentem Asscher.
Książę Haakon swej wybrance podarował pierścionek będący pamiątką rodzinną, wcześniej kilkakrotnie nosiły go jego matka i siostra. Obecnie, Mette-Marit nosi go jedynie na specjalne okazje.Pierścionek Märthy jest dosyć niekonwencjonalny i mało tradycyjny, czym idealnie do niej pasuje. Został zrobiony z białego złota oraz diamentów tworzących lilie. Całość została zaprojektowana przez dziadka Ariego, Andreas Solberga, który wykonał jeszcze drugi pierścionek dla Ariego (z rubinowymi sercami).Pierścień Van Cleef & Arpels, który Książę Henri podarował Margrethe posiada dwa duże splatające się diamenty.Książę Frederik podarował swej Australijskiej wybrance, Mary Donaldson, charakterystyczny pierścionek odzwierciedlający duńską flagę: oszlifowany diament w centrum, otoczony dwoma rubinami.


Pierwszy mąż, Książę Joachim,  podarował Hrabinie Alexandrze pierścionek z dużym, 18- karatowym diamentem w środku i małymi rubinami po bokach. Obecny mąż, Martin Jørgensen dał jej diamentowy pierścionek. Swojej drugiej narzeczonej, Francuzce Marie Cavallier, Joachim podarował pierścionek symbolizujący francuską flagę- z rubinem,diamentem i szafirem.Królowa Paola otrzymała pierścionek z duży prostokątnym diamentem.Z kolei Królowa Mathilde to prawdziwa szczęściara. W dniu zaręczyn otrzymała od narzeczonego pierścień z owalnym rubinem w centrum i skomplikowanym zespołem diamentów. W późniejszych latach małżeństwa Mathilde zaczęła nosić drugi pierścionek z owalnym szafirem z brylantami po bokach (prawdopodobnie dostała go na którąś rocznicę ślubu).Astrid otrzymała od Lorenza szafirowo-diamentowy pierścionek.Laurent podarował swojej ukochanej pierścionek z prostokątnym diamentem pośrodku Cartier Trinity.Grace miała pierścionek z białego złota z dużym, prostokątnym diamentem.Podobny pierścionek do tego, który nosiła Księżna Grace, podarował swojej wybrance jej syn. Diament pośrodku był jednak owalny.Pierwszy mąż Księżniczki Caroline, Philippe Junot, sprawił jej szafirowy  pierścionek, otoczony diamentami.Pierścionek zaręczynowy Tatiany nie został nigdy pokazany publicznie, ale wszyscy zgodnie twierdzą, że to właśnie tym diamentowym pierścionkiem oświadczył się jej Andrea.Pierścionek Dziedzicznej Wielkiej Księżnej Stéphanie może kojarzyć się z pierścionkiem Księżniczki Beatrix, prostokątny z diamentem otoczonym dwoma rzędami z zewnątrz.Claire otrzymała diamentowy pierścionek z mniejszymi diamencikami po bokach.Królowa Anne-Marie w dniu zaręczyn otrzymała podwójnie szafirowy pierścionek otoczony diamencikami.Książę Pavlos, który oświadczył się swej amerykańsko-kolumbijskiej wybrance, Marie-Chantal, wybrał uroczy pierścionek z niebieskim szafirem. Pierścionek Księżniczki Alexii różni się od tych pojawiających się w jej rodzinie. Jest nowoczesny, z małym pojedynczym diamentem. No, cóż- w końcu wybierał go architekt.Książę Nikolaos sprezentował ciekawy pierścionek z szafirem, który kiedyś należał do jego matki.

***

Czyj pierścionek podoba Wam się podoba najbardziej? Na głosowanie macie cały tydzień. Macie również możliwość wybrania maks. 3 pierścionków.

23 komentarze:

 1. bardzo dziękuje za ten artykuł.Wszystkie pierścionki są piękne i każdy jest niezwykły.musze sie dobrze zastanowic na ktory zagłosuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Marry, Madeleine, Victoria - to wg mnie trzy najładniejsze!
  Kompletnie nie podoba mi się pierścionek Marie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Trudny wybór. Niektóre pierścionki są ciekawe wizualnie, ale zupełnie nie w moim guście. Zupełnie nie podoba mi się pierścionek Alexii, zaś ten Sarah ma swój urok.

  OdpowiedzUsuń
 4. Sara, Sylwia i Karolina. Przynajmniej według mnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. trudny wybór.mam jeszcze troche czasu na głosowanie to musze to przemyslec

  OdpowiedzUsuń
 6. mnie podoba sie Mary Grace ,Mathilde,Madeleine

  OdpowiedzUsuń
 7. Grace,Sara,no i Mathilde

  OdpowiedzUsuń
 8. Sara,Mathilde,no i pewnie najbardziej znany Kate

  OdpowiedzUsuń
 9. dla mnie Kate i Mary

  OdpowiedzUsuń
 10. przypuszczam, że umiesz odpowiedzieć na pytanie dlaczego większość notatki jest żywcem skopiowana stąd: http://krolewski-styl.blogspot.com/2013/09/pierscionki-zareczynowe.html ??? dlaczego nie powołujesz się na to źródło?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie pisałam, że jestem oryginalną autorką tekstów jakie tu zamieszczam. Poza tym, z tego co ostatnio widziałam na blogu Eweliny, to jak ona powołała się na źródło, to wszyscy na nią naskoczyli, że też kopiuje.
   Więc zastanówcie się, czy w końcu chcecie, żeby pod każdym postem pisało skąd wzięłam informacje, czy nie.

   Usuń
 11. dziewczyny opanujcie sie i przestańcie krytykowac.Dla mnie blog jest super i z przyjemnością na niego wchodze a takze zacheciłam 2 koleżanki więc zamiast przepychac sie miedzy sobą cieszmy sie że taki blog istnieje i korzystajmy z niego.

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo ciekawy blog.mi podobają sie Mathilde Mary Karolina Sara no i oczywiście Kate

  OdpowiedzUsuń
 13. Sara Mathilde no i Kate

  OdpowiedzUsuń
 14. fajny blog.mi sie podoba Mary,Mathilde Sara no i Kate

  OdpowiedzUsuń
 15. Niektóre z nich są takie przesadzone, a inne widać, że wybrane z klasą i wcale nie są super wymyślne. Także to nie zależy od ilości pieniędzy tylko od gustu. Ja na przykład dostałam taki pierścionek jaki chciałam, prosty i elegancki, a nie z wystającym oczkiem, które tylko kojarzy mi się zawsze z zaczepianiem o ubrania.

  OdpowiedzUsuń
 16. Piękna historia, piękne zdjęcia - szkoda, że nie ma marki podanej.

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękne pierścionki i każdy jest inny, a za nim kryje się piękna historia :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Królewskie czyli wielkie kamienie. :) Niejedna chciałaby dostać pierścionek z kamieniem o takiej wielkości. :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Wielkość kamienia na pewno robi tu wrażenie, no ale w końcu rodzina królewska zobowiązuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 20. Rodzina królewska ma styl trzeba przyznać. Ale mnie akurat na taką biżuterię nie stać i pewnie większości społeczeństwa. ALe i tak lubię te zestawy co mam, przez lata sporo się tego nazbierało, a i pewnie swojej córce przekażę :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.