piątek, 22 października 2021

Błogosławieństwo księcia Philipposa i Niny Flohr + przyjęcie przedślubne

 Dzisiaj książę Philippos i księżna Nina otrzymali błogosławieństwo do Arcybiskupa Aten Hieronima, który jutro udzieli im ślubu.
Para przybyła do Katedry Metropolitarnej w towarzystwie króla Konstantinosa, królowej Anne-Marie, księżniczki Alexii i księcia Nikolaosa. Wcześniej rodzina odwiedziła Muzeum Sztuki Cykladzkiej, w którym mieści się kolekcja artefaktów sztuki cykladzkiej i starożytnej Grecji.

Według najnowszych doniesień, w Katedrze na jutrzejszej uroczystości będzie obecnych 100 gości, oczywiście zostaną usadzeni w odpowiednich odległościach od siebie. Właśnie dlatego Philippos i Nina zdecydowali się zorganizować uroczystość w Katedrze Metropolitarnej, która jest na tyle duża, by mogły zostać zachowane limity, a jednocześnie wszyscy najbliżsi będą mogli być obecni. Reszta gości obejrzy transmisję na ekranie ustawionym w hotelu Grande Bretagne w samym centrum Aten.


Jak informuje duńska gazeta Billed Bladet, w Grecji jest już księżniczka Benedikte z córką, księżniczką Alexandrą i jej mężem, hrabią Michaelem Ahlefeldt-Laurvig-Bille. Duńska rodzina królewska ma być jedną z najliczniej reprezentowanych rodzin królewskich na jutrzejszej uroczystości. Oczekuje się królowej Margrethe, księcia Frederika czy księżnej Mary. Tak jak wcześniej informowałam, obecna będzie też królowa Sofia, Infantka Elena i księżniczka Irene. Nie wiadomo, kto będzie reprezentował brytyjską rodzinę królewską. Krążą plotki, że będzie to księżniczka Eugenie z mężem (biorąc pod uwagę fakt, że na jej ślub w 2018 została zaproszona para królewska oraz książę Philippos z Niną Flohr, jest to całkiem prawdopodobne). Niestety, według informacji przekazanej przez rzeczniczkę szwedzkiego Dworu Królewskiego, zabraknie szwedzkiej rodziny królewskiej.

Wieczorem miało miejsce przyjęcie przedślubne w restauracji położonej nad jeziorem Vouliagmeni, około 30 minut jazdy na południe od Aten. Jezioro było kiedyś dużą jaskinią, która zawaliła się po trzęsieniu ziemi. Jest zasilane ciepłą wodą morską, dzięki czemu jest lekko słonawe, a jego temperatura nigdy nie spada poniżej 18 °C. Od końca XIX wieku funkcjonuje jako uzdrowisko.
Jak informują media, wyjątkową atmosferę zapewniły świeczki, które unosiły się na jeziorze. Ustawiono je również wokół restauracji, położonej na skarpie ponad jeziorem.
Nina miała na sobie białą suknię z kolekcji Chanel.

Spoza najbliższej rodziny młodej pary, zauważono księżniczkę Beatrice z mężem, księcia Ernsta Augusta jr i księżną Ekaterinę czy księcia Kyrila z Bułgarii.5 komentarzy:

 1. Bardzo liczę na Mary i Fredericka w sumie fajnie byłoby też zobaczyć księżniczkę Eugenię trochę szkoda że Williama i Kate nie wysyłają na królewskie śluby

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę też, że pojawią się Kentowie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmmm, Nina chyba jest w ciąży:) Mocno obszerne te stroje ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ubiór tej dziewczyny dowodzi po raz kolejny, że kasa nie jest gwarantem klasy i dobrego smaku...

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.