sobota, 23 stycznia 2021

Pierwsze Royal Babies 2021, posiedzenie Komisji Wysokiego Szczebla ICPD25 + więcej

Wielka Brytania

Hrabina Wessex wzięła udział w wirtualnym otwarciu konferencji pielęgniarek i asystentów opieki zdrowotnej w Lincolnshire, podczas której podziękowała za wysiłki w czasie pandemii i przeprowadzaniu szczepień w Wielkiej Brytanii. Dodała też, że jej 89-letni ojciec właśnie otrzymał swoją szczepionkę, z czego bardzo się ucieszyła.
W mijającym tygodniu hrabina uczestniczyła w wirtualnym spotkaniu klubu Brendoncare’s Havant Social Club.


19 stycznia księżna Cambridge jako patronka kampanii Nursing Now uczestniczyła w wideorozmowie z pielęgniarkami ze szpitali uniwersyteckich w Coventry i Warwickshire, którym podziękowała za nadzwyczajne wysiłki w trakcie pandemii.21 stycznia książę Cambridge odbył szereg rozmów z pracownikami medycznymi z ośrodków szczepień w całej Wielkiej Brytanii, aby podziękować za ich wysiłek i zaangażowanie w szczepienie Brytyjczyków przeciwko COVID-19.


Księżniczka Eugenie opublikowała nowe/stare zdjęcie swoje i Jacka z dnia ogłoszenia ich zaręczyn trzy lata temu.


Belgia

19 stycznia królowa Mathilde odwiedziła siedzibę organizacji Handicap International w Brukseli, udzielającej wsparcia osobom zagrożonym ubóstwem i wykluczeniem oraz ofiarom wojny i katastrof.20 stycznia opublikowano nowe zdjęcie królowej wykonane przez Michela Gronembergera z okazji jej 48. urodzin.21 stycznia królowa uczestniczyła w wideorozmowie z przedsyawicielami stowarzyszenia #TeachForBelgium zapewniającym szkolenia dla nauczycieli.22 stycznia królowa uczestniczyła w kolejnej rozmowie z nauczycielami, którzy opowiedzieli o wpływie pandemii na realizowanie programu nauczania, swoich doświadczeniach z nauczania zdalnego oraz wprowadzaniu innowacyjnych metod nauczania.Król Philippe 21 stycznia udzielił audiencji Prezydent Gruzji.


Dania

19 stycznia księżna Mary uczestniczyła w kolejnym, wirtualnym spotkaniu Komisji Wysokiego Szczebla ICPD25 powołanej przez Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych UNFPA we wrześniu 2020, której została członkinią. Komisja została powołana w celu zrealizowania misji UNFPA i celów zatwierdzonych na Szczycie w Kenii w 2019.22 stycznia książę Frederik uczestniczył w w wirtualnym spotkaniu dotyczącym poradni SletDet organizacji Save the Children, która zajmuje się zwalczaniem cyfrowego wykorzystywania dzieci i młodzieży.Monako

Księżna Charlene udzieliła ostatnio wywiadu Point de Vue.


Książę Albert 20 stycznia wziął udział w nabożeństwie z okazji Święta św. Sebastiana.


Luksemburg

13 stycznia Wielka Księżna Maria Teresa jako przewodnicząca Luksemburskiego Czerwonego Krzyża nagrała podziękowania dla dawców krwi i zespołom Luksemburskiego Czerwonego Krzyża za ich wysiłki w trakcie pandemii.18 stycznia Wielki Książę Henri odwiedził centrum szczepień Hall Victor Hugo w Luksemburgu-Limpertsberg, aby odkryć logistykę związaną z kampanią szczepień.


21 stycznia książę Guillaume odwiedził nocne centrum La Wanteraktioun, gdzie pomagał serwować posiłki osobom bezdomnym.


Norwegia

20 stycznia książę Haakon odwiedził bazę tramwajową Sporveien w Oslo, gdzie podziękował pracownikom komunikacji miejskiej za ich pracę w czasie pandemii.21 stycznia księzniczka Ingrid Alexandra skończyła 17 lat. Z tej okazji opublikowano jej nowe zdjęcie autorstwa Lise Åserud z NTB.


Niderlandy

14 stycznia królowa Maxima "złożyła" wirtualną wizytę trzem organizacjom charytatywnym na Arubie, Curaçao i Bonaire na Karaibach - fundacji Pa Nos Comunidad, Stichting Kinderbescherming Curacao en Stichting Jeugdwerk Jong Bonaire, aby porozmawiać o wpływie pandemii na lokalną społeczność.
18 stycznia królowa uczestniczyła w wideorozmowie z naukowcami, osobami zmagającymi się z depresją oraz uczestnikami corocznego biegu MIND Blue Monday Run, który zwraca uwagę na problem depresji i przygnębienia.19 stycznia królowa jako specjalna wysłanniczka Sekretarza Generalnego ONZ ds. Finansowania Włączającego na Rzecz Rozwoju rozmawiała z dyrektor Międzynarodowego Funduszu Walutowego (IMF) oraz gubernatorem Banku Meksyku o aspektach finansowania sprzyjającego włączeniu społecznemu w kontekście aktualnego kryzysu oraz uruchomionej w Meksyku w marcu 2020 Narodowej Strategii Integracji Finansowej.

20 stycznia księżna Laurentien wystąpiła w programie telewizyjnym "Zin in Zappelin" w którym przeczytała dzieciom książkę "Coco kan het" w ramach rozpoczynających się wtedy w Niderlandach Narodowych Dni Głośnego Czytania.


20 stycznia królowa złożyła wirtualną wizytę w Tillburgu, w realizowanej tam "Przełomowej Metodzie" (de Doorbraakmethode), jednej z pięciu metod umorzenia długów uruchomionej przez SchuldenlabNL, oraz w Domu Przedsiębiorczości i Innowacji w Tilburgu, gdzie dowiedziała się więcej o wsparciu udzielanym osobom, które straciły pracę lub zagrożone jej utratą w wyniku pandemii.

21 stycznia wzięła udział w webinarium "Razem silni na rzecz wolnej od długów Holandii, przedsiębiorczości", na którym omawiano narastające problemy z zadłużeniem w Niderlandach.
Później tego samego dnia królowa złożyła wirtualną wizytę w Senegalu.

Gruzja

19 stycznia książę Juan Bagration-Mukhrani, kuzyn pierwszego stopnia jednego z dwóch pretendentów do tronu Gruzji, księcia Davida (więcej o gruzińskiej rodzinie królewskiej tutaj) i jego żona Kristine po raz pierwszy zostali rodzicami. Na świat przyszedł chłopiec, książę Bagrat. Dumny tata podzielił się pierwszym zdjęciem rodziny we trójkę na swoim Instagramie.
Książę Juan i Kristine Dzidziguri, gruzińska socjolożka i była modelka, poznali się ponoć w 2014 i kilka miesięcy później, 10 maja 2014 w Rondzie w Hiszpanii pobrali się w ceremonii cywilnej. Ślub kościelny wzięli 3 czerwca 2018 w katedrze Sweti Cchoweli w mieście Mccheta w Gruzji.
Ich syn jest potomkiem króla Hiszpanii Alfonso XII - babcią księcia Juana była Infantka María de las Mercedes, wnuczka Alfonsa XII.


Liechtenstein

21 stycznia książę Hans-Adam i księżna Marie otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 w domu St Florin w Vaduz.Hiszpania

18 stycznia król Felipe wziął udział w posiedzeniu rady wykonawczej Światowej Organizacji Turystyki.
19 stycznia król pojawił się na zamknięciu Konferencji Ambasadorów Hiszpanii zorganizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Unii Europejskiej i Współpracy.21 stycznia odwiedził Instytut Hydrograficzny Marynarki Wojennej.
21 stycznia królowa Letizia uczestniczyła w spotkaniu roboczym Rady Powierniczej Fundación Telefónica, aby omówić plany fundacji na 2021 rok. Fundacja zapewnia ludziom możliwość rozwoju i pomaga im przystosować się do zmian technologicznych poprzez projekty edukacyjne, społeczne i kulturalne.

Parma

21 stycznia zostaliśmy o poinformowani o śmierci księcia Erika Bourbon-Parma, drugiego z piątki dzieci i najstarszego syna księcia Michela Bourbon-Parma (młodszego brata królowej Rumunii Anne) i pochodzącej z francuskiej rodziny arystokratycznej Yolande de Broglie-Revel.
Książę Erik urodził się 28 sierpnia 1953 w Kopenhadze. 8 sierpnia 1980 ożenił się z hrabianką Lydia af Holstein-Ledreborg, córką księżniczki Marie Gabriele z Luksemburga i tym samym wnuczką Wielkiej Księżnej Charlotte. Doczekali się razem piątki dzieci: księżniczki Antoni, księżniczki Marie Gabrielle, księżniczki Alexii, księcia Michela i księcia Henri'ego oraz jednej wnuczki, Victorii (córki księcia Henri'ego i arcyksiężniczki Gabrielle, córki arcyksięcia Carla Christiana i księżniczki Marie-Astrid, starszej siostry Wielkiego Księcie Henri'ego). Książę rozwiódł się w 1999. 
Miał 67 lat.Austria

Tymczasem rodzina arcyksięcia Carla Christiana, wnuka ostatniego Cesarza Austro-Węgier Karla, znów się powiększyła. Starszy brat arcyksiężniczki Gabrielle, arcyksiążę Imre i jego żona Kathleen 15 stycznia zostali po raz czwarty rodzicami. Ich czwarta córeczka otrzymała imię Cecilia. Arcyksiężniczka dołączyła do trzech starszych sióstr: 7-letniej Marii-Stelli, 4-letniej Magdaleny i 2-letniej Juliany. Francja

Hrabia i hrabina Paryża 21 stycznia pojawili się na nabożeństwie w katedrze św. Maurycego w Mirepoix. Tego dnia przypadała 228. rocznica śmierci króla Ludwika XVI.Serbia

Książę Philip i księżna Danica udzielili wywiadu magazynowi "Story" i zapozowali do nowych zdjęć ze Stefanem.4 komentarze:

 1. Cudowne wieści o narodzinach. Czwarta córka to błogosławieństwo, ale gdzieś tam pojawia się myśl, że szkoda, że nie chłopiec. Ale Imre i Kathleen mogą jeszcze doczekać się syna.
  Wkradł się mały błąd - siostrą Imre i żoną Henrika nie jest Maria-Gabriella, lecz Gabriella. Maria-Gabriella to jej kuzynka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego "szkoda, że nie chłopiec"?

   Usuń
 2. Bardzo dużo czasu minęło od ostatnich aktywności króla Holandii. Wiadomo coś na Jego temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że tak, w ciągu ostatnich dwóch tygodni miał więcej "wyjść" niż królowa Maxima, ale ich nie opisywałam z prostego powodu - brak czasu. Szczerze przyznam, że jeśli mam mało wolnego czasu, który mogę przeznaczyć na bloga (co od kilku miesięcy jest normą), to wolę go poświęcić na opisywanie zaległych wyjść pań niż opisywać kolejne audiencje (np. nie pisałam o licznych audiencji Wielkiego Księcia Henri'ego i księcia Guillaume'a)...

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.