czwartek, 14 stycznia 2021

Święta w Rumunii, urodziny Vincenta i Josephine, kolejne szczepienia + więcej

Brazylia/Luksemburg

W magazynie Point de Vue pojawiła się relacja z chrzcin Guy'a de Dampierre (ur.2019), syna księżniczki Alix de Ligne i hrabiego Guillaume'a de Dampierre, które odbyły się 20 października 2020 w Rio de Janeiro.

 


Dania

8 stycznia książę Vincent i księżniczka Josephine skończyli 10 lat  Z tej okazji opublikowano nową serię zdjęć wykonaną przez Franne Voigt oraz ich oficjalne monogramy zaprojektowane przez Charlotte Søeborg Ohlsen przy pomocy Madsa Quistgaarda i Cecilie Kirkeskov Knudsen.


Duńska stacja DR 1 wyemitowała program "Året i Kongehuset 2020", który można obejrzeć tutaj.

Norwegia

Jak poinformowano po Nowym Roku, księżna Mette-Marit złamała kość ogonową w okresie świątecznym. Do incydentu doszło na wyciągu narciarskim prawdopodobnie 21 grudnia. Księżną, której towarzyszyła córka, natychmiast przewieziono do szpitala, gdzie spędziła noc. Rano następnego dnia wróciła do Skaugum.


3 stycznia król Harald, królowa Sonja i książę Haakon odwiedzili Gjerdrum po niedawnym osunięciu ziemi, w wyniku którego zginęło 6 osób.


9 stycznia król Harald wręczył nagrodę Norwegian Sports Prize w czasie audiencji w Pałacu Królewskim.


Książę Haakon i księżna Mette-Marit jako założyciele Kronprinsparets Fond opublikowali nagranie z życzeniami noworocznymi.


Jak podano do wiadomości 13 stycznia, król Harald, królowa Sonja oraz księżniczka Astrid tego dnia zaszczepili się przeciwko COVID-19. Kolejną dawkę szczepionki przyjmą za trzy tygodnie.


Rumunia

21 grudnia księżniczka Margareta i książę Radu przekazali prezenty świąteczne i złożyli życzenia pracownikom Dworu Królewskiego - z uwagi na pandemię online. Tradycja wręczania prezentów świątecznych pracownikom rodziny królewskiej została zapoczątkowana w XIX wieku przez ówczesnego księcia Carola (późniejszego króla Rumunii) w Wigilię Bożego Narodzenia 1866, po jego przybyciu do Rumunii.


22 grudnia księżniczka Margareta, w towarzystwie księżniczki Sofii, przekazała darowiznę na rzecz szpitala w Săvârșin, w którym hospitalizowane są osoby starsze.

© Cristian Coposesc / Casa Majestății Sale Custodele Coroanei

© Cristian Coposesc / Casa Majestății Sale Custodele Coroanei

23 grudnia księżniczka razem z młodszą siostrą, jak co roku przed świętami, wręczyła prezenty świąteczne najbardziej potrzebującym w Săvârșin.


Opublikowano tegoroczną kartkę świąteczną od księżniczki Margarety i księcia Radu. Użyto do niej jednego z oficjalnych zdjęć opublikowanych w czerwcu z okazji 60. urodzin księcia.


Alina i Nicolas Medforth-Mills opublikowali "nowe" zdjęcia razem z życzeniami świątecznymi i noworocznymi. Zdjęcia z małą Marią-Alexandrą pochodzą z jej pierwszej sesji zdjęciowej - Alina podzieliła się nimi w jednej ze swoich relacji na Instagramie. Drugie zdjęcie Aliny i Nicolasa jest natomiast nowe.


Wielka Brytania

Przed świętami książę William złożył kilka prywatnych wizyt w organizacji The Passage, by pomóc w przygotowaniu posiłków i pakowaniu paczek dla osób bezdomnych.
7 stycznia jako patron NHS Charities Together uczestniczył w wideorozmowie z pracownikami szpitala Homerton University Hospital, aby usłyszeć o ich doświadczeniach z ostatnich tygodni i podziękować za ich wysiłki.Tuż po Nowym Roku Pałac Buckingham zdecydował się odwołać wszystkie Garden Parties, zarówno w Londynie, jak i Edynburgu, które zazwyczaj odbywały się pod koniec maja i na początku lipca, z uwagi na sytuację pandemiczną.


Pojawiły się za to pogłoski, że Trooping the Colour odbędzie się "normalnie" w czerwcu. Królowa podobno chce zebrać na tej okazji całą rodzinę - po raz pierwszy od wybuchu pandemii - i razem z nimi pojawić się na balkonie Pałacu Buckingham. Ostateczna decyzja ma zostać podjęta wiosną.


Belgia

Królowa Mathilde 12 stycznia spotkała się z przedstawicielkami trzech organizacji charytatywnych, by porozmawiać o przeciwdziałaniu zwiększającemu się ubóstwu rodzin w Belgii.6 stycznia król Philippe spotkał się z Ambasadorem USA odchodzącym ze stanowiska.7 stycznia król udzielił kolejnych kilku audiencji.


Niderlandy

Królowa Maxima 11 stycznia wróciła do swoich obowiązków po świątecznej przerwie. Jako specjalna wysłanniczka Sekretarza Generalnego ONZ ds. Finansowania Włączającego na rzecz Rozwoju wygłosiła przemówienie podczas wirtualnej inauguracji Micropayments Gateway ‘Raast w Pakistanie.6 stycznia król Willem-Alexander uczestniczył w wideorozmowie z lekarzami i pielęgniarkami ze szpitala Isala w Zwolle. 7 stycznia uczestniczył w kolejnej wideorozmowie związanej ze skutkami pandemii, tym razem z nauczycielami i rodzicami, których dzieci kontynuują naukę w domu.


Jordania

Dzisiaj król Abdullah, książę Hussein i książę Hassan (wuj króla Abdullaha; trzeci syn króla Talala) otrzymali pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.5 komentarzy:

 1. Przepiękne zdjęcia księcia Vincenta i księżniczki Josephine :) Ale Bliźniaki urosły, a dopiero co się urodziły.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przez ostatni rok bliźniaki niesłychanie wydoroślały. Josephine zapowiada się na piękność, a Vincent bardzo przypomina Frederika. Widać, że łączy ich piękna relacja.
  Jak na razie bardzo skromnie z tymi wyjściami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawi mnie, czy będzie podsumowanie narodzin w rodzinach królewskich z 2020 r.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bliźniakom bardzo ściemniały włosy. Aż dziw, że minęło już 10 lat. Wydaje się jakby to było całkiem niedawno.

  Coś ma pecha ta norweska rodzina królewską do utrzymania zdrowia 😥

  OdpowiedzUsuń
 5. Josephine to wykapana Mary, a Vincent to wykapany tata. Niesamowite, mini-wersje :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.