niedziela, 22 marca 2020

Obowiązki w obliczu pandemii, nowe zdjęcia + więcej


Hanower


Zaczynamy od bardzo dobrych wiadomości. Tak jak poinformował ostatnio pewien Anonim, Alessandra i Christian z Hanoweru mają spodziewać się bliźniąt! Informację jako pierwszy podał niemiecki magazyn Bunte, co niemal natychmiast zostało podchwycone przez hiszpańską prasę. Termin porodu, tak jak podawał Hola!, przypada na lato tego roku. Płeć dzieci nie jest znana.

diezminutos.es


Jeśli mnie pamięć nie myli, ostatnie bliźnięta w rodzinach królewskich/książęcych przyszły na świat w styczniu 2017 w egipskiej rodzinie królewskiej - książę Fouad Zaher i księżniczka Farah Noor, dzieci księżnej Noal Zaher i księcia Muhammada Alego.

Sassa znalazła się na okładce nowego wydania magazynu Fashion Hola!.

© Javier Biosca / Hola!


Belgia

Tydzień temu, 15 marca, królowa Mathilde z księciem Emmanuelem i księżniczką Eleonore przywiozła kwiaty i ciasta do domu spokojnej starości Huis Heizel w Brukseli. Zgodnie z wprowadzonymi restrykcjami, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, nie mogli wejść do środka ani spotkać się z mieszkańcami, dlatego zostawili podarunki na zewnątrz i tylko im pomachali.

© Belgian Royal Palace

© Belgian Royal Palace

newmyroyals.com


Jak poinformował Dwór Królewski, w tym trudnym czasie król Philippe i królowa Mathilde z czwórką dzieci (w tym księżniczką Elisabeth, która wróciła z Walii) pieką domowe ciasta czy gofry, którymi obdarowali mieszkańców i pracowników dwóch domów spokojnej starości; a także dzwonią do samotnych starszych osób.

© Belgian Royal Palace

Król Philippe wygłosił przemówienie do narodu w związku z pandemią koronawirusa.Luksemburg

12 marca książę Gabriel skończył 14 lat. Z tej okazji książę Louis i Tessy Antony zorganizowali dla niego przyjęcie urodzinowe.


Dziś Wielka Księżna Maria Teresa skończyła 64 lata. Z tej okazji opublikowano jej nowe zdjęcie oraz wiadomość, w której zapewniła, że jej myśli kierują się do wszystkich dotkniętych globalną pandemią.

© Cour grand-ducale / Emanuele Scorcelletti


Hiszpania

Ostatnio wyszło na jaw, że król Juan Carlos posiada sekretne konto bankowe w Szwajcarii, na którym według doniesień znajduje się około miliona dolarów. W prasie zawrzało, spekulowano, że prywatny majątek byłego króla ma jakiś związek z praniem brudnych pieniędzy. Ostatecznie, by uciąć dyskusję, król Felipe zrzekł się praw do dziedziczenia po ojcu majątku oraz pozbawił go królewskich apanaży.


Szwecja

Pojawiło się nowe zdjęcie księżniczki Victorii i księcia Daniela z dziećmi.

newmyroyals.com

16 marca para przyjęła w Pałacu Haga przedstawicieli Szwedzkiego Stowarzyszenia Władz Lokalnych i Regionów (SKR), z którymi rozmawiali o pandemii koronawirusa.

© Kungl. Hovstaterna

Tego samego dnia spotkali się także z pracownikami portalu krisinformation.se, na którym zamieszczane są najnowsze, potwierdzone informacje dotyczące pandemii w Szwecji, oraz pracownikami Swedish Agency for Social Protection and Emergency Preparedness (MSB).

© Marcus Årskog/Myndigheten för samhällsskydd och beredskap

© Marcus Årskog/Myndigheten för samhällsskydd och beredskap

Z okazji Światowego Dnia Wody na Instagramie rodziny królewskiej pojawiły się dwa zdjęcia wykonane przez księżniczkę Victorię, która z całą rodziną zachęca do częstego mycia rąk mydłem i wodą, by uchronić się przed zabójczym wirusem, oraz zwraca uwagę na ważną pracę organizacji WaterAid, która zapewnia dostęp do czystej wody i mydła w najbiedniejszych regionach świata.

© H.K.H. Kronprinsessan

© H.K.H. Kronprinsessan

Wielu z nas jest niepocieszonych wiadomością o odwołaniu tak wielu królewskich wydarzeń, na które z niecierpliwością czekaliśmy. Na pocieszenie mamy jednak dobrą wiadomość - szwedzka telewizja SVT na początku kwietnia wyemituje dwuczęściowy dokument poświęcony biżuterii szwedzkiej rodziny królewskiej, w którym głos zabrały królowa Silvia, księżniczka Victoria i księżniczka Christina. Pierwszą część będzie można obejrzeć 2 kwietnia o godz. 20.00, a drugą część 9 kwietnia o tej samej porze. Królewski kalendarz świeci pustkami, więc to doskonały czas, by nadrobić filmowe bądź serialowe zaległości, nie sądzicie? :)Norwegia

Król Harald wygłosił przemówienie skierowane do Norwegów w związku z pandemią koronawirusa.Norweska rodzina królewska, podobnie jak wiele innych rodzin królewskich, ograniczyła w ostatnim czasie swoje oficjalne zobowiązania, ale jak się okazuje, nie zrezygnowała z nich całkowicie. 20 marca książę Haakon w swoim biurze wziął udział w wideokonferencji w ramach Forum Dyrekcji Zdrowia. W jej trakcie podziękował pracownikom służb medycznych za podejmowany przez nich wysiłek.

© Wiebke Heinrich, Det kongelige hoff

© Wiebke Heinrich, Det kongelige hoff

© Wiebke Heinrich, Det kongelige hoff

Para królewska również podziękowała wszystkim "za to, że robicie co możecie - zarówno w społeczności, jak i w domu - aby pomóc nam przejść przez to razem".Mette-Marit opublikowała na swoim Instagramie zdjęcia "z tego specjalnego czasu" i przesłała życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla wszystkich chorych oraz pozdrowienia dla osób samotnych.
Niderlandy

Król Willem-Alexander i królowa Maxima z córkami przekazali wyrazy uznania wszystkim zaangażowanym w walkę z pandemią.


20 marca król, podobnie jak wielu innych europejskich monarchów, ze swojego biura w Pałacu Huis ten Bosch wygłosił przemówienie, w którym przekazał wyrazy współczucia ofiarom koronawirusa i ich rodzinom oraz wyrazy uznania służbom medycznym. "To dla nas wszystkich duże wyzwanie. [...] Na szczęście, możemy jeszcze wiele zrobić. [...] nawet jeśli nie możesz już odwiedzać ludzi, mamy wiele sposobów komunikacji: online, telefonicznie lub pocztą. A Niderlandy nie byłyby Niderlandami gdyby ludzie nie oferowali spontanicznie swojej pomocy" - mówił.

© Rotapool / Remko de Waal


Dania / Monako / Iran

Książę Frederik, podobnie jak książę Haakon, zdalnie wykonuje swoje obowiązki. Ostatnio przez aplikację FaceTime spotkał się z wolontariuszami Duńskiego Czerwonego Krzyża niosącymi pomoc Duńczykom w obecnym kryzysie spowodowanym przez koronawirusa. Jak poinformowano, Fundusz Królowej Małgorzaty i Księcia Henrika oraz Fundusz Księcia Frederika i Księżnej Mary przekazał Duńskiemu Czerwonemu Krzyżowi 750 000 duńskich koron.


Królowa Małgorzata, książę Albert i książę Reza Pahlavi poszli w ślady króla Haralda i wygłosili przemówienia w związku z globalną pandemią.


Wielka Brytania

W tym roku Dzień św. Patryka przypadający 17 marca obchodzono niezwykle skromnie. Opublikowano za to nowe, wiosenne zdjęcie księcia Walii i księżnej Kornwalii.

© Clarence House

18 marca królowa Elżbieta przyjęła na audiencji w Pałacu Buckingham odchodzącego ze stanowiska kapitana statku HMS Queen Elizabeth i jego następcę.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

19 marca monarchini, wcześniej niż zwykle, wyjechała na Zamek Windsor, gdzie spędzi Wielkanoc i zostanie dopóki nie uda się opanować pandemii. Przed wyjazdem odbyła cotygodniową rozmowę z Premierem, tym razem telefonicznie. Opublikowano również komunikat królowej, w którym podziękowała służbom medycznym i podkreślała, że nadchodzący czas dla wszystkich będzie trudny, ale jest pewna, że wszyscy sprostają stawianym wyzwaniom.
Książę William opublikował wiadomość, inaugurując zbiórkę pieniędzy National Emergencies Trust, które zostaną przekazane lokalnym organizacjom wspierającym osoby szczególnie dotknięte pandemią koronawirusa.


Książę Harry nagrał specjalną wiadomość w związku z przesunięciem igrzysk Invictus Games w Hadze na maj lub czerwiec przyszłego roku.


20 marca książę i księżna Cambridge złożyli niezapowiedzianą wizytę w London Ambulance Centre, gdzie spotkali się z pracownikami odbierającymi telefony od zaniepokojonych Brytyjczyków w związku z koronawirusem.

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

therealmyroyals.comZ okazji przypadającego dzisiaj w Wielkiej Brytanii Dnia Matki opublikowano serię zdjęć. Nie wiem jak Was, ale mnie najbardziej rozczuliło ostatnie :)Księżniczka Eugenie także opublikowała nowe/stare zdjęcia ze swoją mamą.

Albania

Księżna Elia opublikowała kilka swoich nowych zdjęć.

© Anjeza Dyrmishi / Elia Zaharia Zogu Instagram

© Anjeza Dyrmishi / Elia Zaharia Zogu Instagram


Japonia

Zgodnie z zapowiedziami, 19 marca Emerytowany Cesarz Akihito i Emerytowana Cesarzowa Michiko opuścili swoją dotychczasową rezydencję w Pałacu Cesarskim w Tokio i wyjechali poza stolicę, do willi imperialnej Hayama oraz na cesarską farmę w prefekturze Tochigi, gdzie zostaną do 31 marca.
Remont cesarskiej rezydencji na terenie Pałacu Imperialnego rozpocznie się w kwietniu i potrwa około 9 miesięcy, co oznacza, że przypuszczalnie na przełomie tego i następnego roku wprowadzą się do niej Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako z córką. Remont ich dotychczasowego domu, Pałacu Togu, potrwa natomiast około czterech miesięcy.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com


20 marca Cesarzowa Masako została zauważona w drodze do Pałacu Imperialnego na Spring Equinox Festival, coroczny dworski rytuał, w którym biorą udział członkinie rodziny imperialnej. Masako pojawiła się na nim po raz pierwszy od 2002.


Dzisiaj księżniczka Aiko uczestniczyła w ceremonii ukończenia szkoły Gakushuin Girls' Senior High School. Z powodu koronawirusa ceremonia była dużo skromniejsza niż pierwotnie planowano. Para Cesarska, podobnie jak wielu rodziców w innych szkołach, zrezygnowała z udziału.
Księżniczka pozowała do zdjęć przy bramie i odpowiedziała na kilka pytań zgromadzonych dziennikarzy. Powiedziała, że w liceum zdobyła wiele cennych doświadczeń i cieszyła się swoim szkolnym życiem.
Już w kwietniu księżniczka rozpocznie studia na wydziale języka i literatury japońskiej Uniwersytetu Gakushuin.

© The Sankei News / sankei.com

nippon.com

© The Sankei News / sankei.com
21 komentarzy:

 1. Maria Teresa "zapewnia, że jej myśli kierują się do wszystkich dotkniętych globalną pandemią" - ciekawe, czy kierują się też do wszystkich dotkniętych epidemią mobbingu i chorej atmosfery podczas pracy w Pałacu. Po ostatniej aferze zupełnie straciłam do niej szacunek - niczego nie wyjaśniła, żadnej pokory, a cała sprawa została szybko zamieciona pod dywan. Nie powinno tak być.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy można ufać, że wieść o bliźniakach jest pewna ?
  Sesja Elii zjawiskowa. Dzisiejsze zdjęcia z Pałacu Kensington rozgrzewają serce. George ma talent plastyczny:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100% pewności na razie nie mamy i raczej nie będziemy mieć dopóki ktoś z rodziny się na ten temat nie wypowie, ale biorąc pod uwagę, jak głośno jest o tym w hiszpańskiej prasie (praktycznie wszystkie hiszpańskie gazety czy serwisy o tym piszą), myślę, że jest to bardzo prawdopodobne :)

   Usuń
  2. A moze zrobicie post o ciazach mnogich w rodzinach krolewskich? Ja poza Danią, Egiptem i Monako nie znam zadnych - a poza tym to wszystko nowe przypadki (historycznie byl jeszcze Luksemburg albo Liechtenstein), więc chętnie poznałabym więcej ;)

   Usuń
  3. Z historycznych to jeszcze Bawaria. Król Maximilian Joseph i królowa Karoline Friederike mieli dwa razy bliźniaki, były to córki. Trzy z tych dziewczynek zostały królowymi.

   Usuń
  4. Post o podwójnych ciążach byłby fantastyczny! Nie ukrywam, że interesowałoby "pochodzenie" bliźniaków - czy były wcześniejsze przypadki u królewskich przodków czy bardziej to prezent od przodków "ze strony ludu".

   Usuń
 3. Podoba mi się inicjatywa belgijskiej rodziny królewskiej. Starsi są szczególnie narażeni na powikłania w wyniku zarażenia koronawirusem i to miło, że ktoś o nich myśli. Zdecydowanie powinni podać dalej ten pomysł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak mi rowniez,zreszta to jak sa angazowane dzieci w tej rodzinie w obowiazki krolewskie zawsze bylo godne nasladowania.Elzbieta bedzie doskonale przygotowana do swojej roli a jej rodzeństwo bedzie widzialo jak ja wesprzec

   Usuń
  2. Dla mnie belgijska para królewska w ogóle jest przykładem na osiągnięcie złotego środka w wychowaniu dzieci. Ani nie skazali swojego potomstwa na poświęcanie swojego dzieciństwa w imię racji stanu (jak Elżbieta księcia Karola), ani nie ukrywają na siłę dzieci przed społeczeństwem i mediami (jak Kate i William swoje dzieci). Dzięki temu Elżbieta i jej rodzeństwo są normalni, a jednocześnie nie mają żadnego problemu z zaadaptowaniem się do wypełniania obowiązków reprezentacyjnych na oczach całego kraju. Podobnie robi z Estelle Victoria ze Szwecji i chwała jej za to! :D

   Usuń
  3. Zgadzam się, tak samo Frederik i Mary

   Usuń
 4. Aiko zdecydowanie powinna mieć "rozczochrana" fryzure

  OdpowiedzUsuń
 5. Belgia: Jak powyżej ktoś wspomniał, to rewelacyjna inicjatywa. Królowa Mathilde wydaje się być tak ciepłą o miłą osobą :)
  Luksemburg: Wg mnie na pierwszych dwóch zdjęciach książę Louis jest bardzo podobny do swojego ojca. Szkoda, że nie opublikowano nowego zdjęcia księżnej Claire. Ona niedawno też miała urodziny, a w dodatku 35..
  Hiszpania: Uważam, że sytuacja z Juanem Carlosem nie wymaga komentarza...
  Szwecja: Ładne zdjęcie, świetna niespodzianka z tym programem :) Oby pojawiły się angielskie napisy.
  Wielka Brytania: Piękne zdjęcia od rodziny z Cambridge, to miłe, że pokazano nam zdjęcie Carole Middleton z małą Kate :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze, że mamy internet i chociaż w taki sposób można się dowiedzieć co robi każda z Rodzin Królewskich :) Dla wszystkich to trudny czas...

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne zdjęcia rodziny z Cambridge. Widać, że William i Kate starają się zapewnić dzieciom normalne i spokojne dzieciństwo. Dobrze by było gdyby "Po prostu Harry" już całkowicie zniknął z mediów. Ładne są też zdjęcia Eugenii z mamą. Czekam na jej kolej.
  Wydaje mi się, że jest bardzo prawdopodobne, iż Alessandra i Christian będą mieć bliźnięta. Pewnym to można być jak to mawiał mój wykładowca (cytując chyba Franklina) tylko śmierci i podatków za to Bunte poprzednim razem podawał informacje o ciążach Ekateriny, płciach dzieci i terminach porodów, więc wszystko jest możliwe.
  Co do Niderlandów to u nas też była taka akcja tydzień temu z tego, co pamiętam.
  Co do Juana Carlosa to nic mnie absolutnie nie jest już w stanie zdziwić. Pora, żeby starzyzna odeszłą i ustąpiła miejsca młodym. Haakon jest świetny i oby szybko został królem. Bardzo łądne pomieszczenie, z którego jego ojciec wygłaszał orędzie do narodu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, to że Juan Carlos jest stary, to nie jest problem. Problemem jest to, że facet całe swoje życie zachowuje się skrajnie nieodpowiedzialnie, egoistycznie i po prostu niemoralnie (a być może i niezgodnie z prawem - nie wiadomo). Do dziś nie mogę wyjść z podziwu, że - podczas gdy wielu innym pretendentom nie dano szansy na panowanie - on tę szansę otrzymał, zwrócono mu koronę, a on wszystko tak koncertowo spartaczył. Notoryczne zdradzanie i upokarzanie żony, nieakceptowane w dzisiejszym świecie praktyki (np. polowania), wątpliwe kontakty z różnymi typami spod ciemnej gwiazdy i to wszystko przy angażowaniu służb specjalnych i pieniędzy państwowych. Lekcji z rewolucji w Hiszpanii sprzed 90 lat Juan Carlos nie wyniósł dosłownie żadnej. Szczerze współczuję Filipowi takiego ojca, tym bardziej że obecny król wydaje się człowiekiem z zasadami.

   Usuń
 8. Księżna Elia wyszła na tych zdjęciach "dość staro" w dodatku taka wychudzona... Ktoś kto obrabiał te zdjęcia to niestety ze złym skutkiem i bardzo skrzywdził tym wizerunek Eli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda. Pewnie miało być dystyngowanie, te cienie miały dodać glamouru, a wyszło... staro.

   Usuń
 9. Zwróciliście uwagę, że książę Oscar ma pomazane ręce mazakiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, faktycznie :) Jak to dziecko - kreatywnie.

   Usuń
  2. Jak po raz pierwszy to zauważyłam, to myślałam, że może ma tatuaż zmywalny :)

   Usuń
 10. Życie się jakoś toczy dalej, nie ma innej możliwości. Dobrze że cały świat stosuje środki ostrożności, u nas też widzę coraz większą dyscyplinę rodaków. A rozwiązania pojawiają się które mogą nas jeszcze lepiej chronić. Szczególnie godne uwagi są takie klamki z powłoką antybakteryjną https://fam-to.pl/pl/powloka-antybakteryjna/ dzięki nim dotykając klamki istnieje znacznie mniejsze ryzyko zarażenia. A klamek jak wiemy dotykamy najczęściej. W różnych miejscach. Bez rękawiczek, dezynfekcji potem możemy się zarazić.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.