niedziela, 24 marca 2019

Księżniczka Kako ukończyła studia


22 marca księżniczka Kako (druga wnuczka obecnej Pary Cesarskiej) stała się absolwentką International Christian University, uzyskując stopień magistra psychologii.

sankei.comKsiężniczka, razem z ponad 500 innymi studentami College of Liberal Arts, uczestniczyła w ceremonii ukończenia uniwersytetu w kaplicy na kampusie.

Praca dyplomowa księżniczki dotyczyła umiejętności czytania ze zrozumieniem, napisała ją w oparciu o badania z udziałem 30 osób. Przez 9 miesięcy studiowała też sztuki sceniczne w ramach wymiany studenckiej na Uniwersytecie w Leeds w Wielkiej Brytanii.

sankei.com

Tradycyjnie odbyła się sesja dla dziennikarzy, opublikowano także pisemne oświadczenie księżniczki, w którym możemy przeczytać,że jest wdzięczna za spędzony na uniwersytecie czas. Dodała też, że nie planuje kontynuowania edukacji; ma nadzieję wypełniać swoje obowiązki jako członkini rodziny imperialnej, korzystając podobno z wiedzy zdobytej na studiach: "Nie chodzi o to, co chcę robić, ale o spełnienie oficjalnych obowiązków, o które mnie proszono."

Zapytana o zbliżającą się abdykację dziadka, Cesarza Akihito, 30 kwietnia, powiedziała, że będzie jak najbardziej wspierająca, wykonując swoje imperialne obowiązki.

sankei.com

Jednak to, co w tej wiadomości wzbudziło największe zainteresowanie, to fragment, w którym księżniczka Kako odniosła się do przełożenia ślubu jej starszej siostry, księżniczki Mako, z Kei Komuro. Ślub, zaplanowany początkowo na jesień 2018, przełożono na przyszły rok z przyczyn oficjalnie niejasnych (więcej TUTAJ), a nieoficjalnie - afery finansowej wokół rodziny Komuro (KLIK).

sankei.com

Kako wyraziła życzenie szczęścia dla siostry. Napisała: "Chciałabym, żeby marzenia mojej siostry się spełniły, ponieważ wierzę, że ważnym szczegółem jest to, jak oboje czują się ze sobą." Odnosząc się do własnej perspektywy małżeństwa dodała: "Chcę wyjść za mąż o czasie, w momencie, który nie jest zbyt późno.Moim idealnym partnerem byłby ktoś, z kim mogę być zrelaksowana."

Twitter

W japońskich mediach krąży pogłoska, na razie niepotwierdzona, ale bardzo prawdopodobna, że we wrześniu tego roku księżniczka uda się z pierwszą oficjalną zagraniczną wizytą, trwającą około 10 dni. Jej celem będą Austria i Węgry. Jak zapewne pamiętacie, ten ostatni kraj latem 2017 odwiedzili z nieoficjalną wizytą jej ojciec i starsza siostra Mako.

Twitter

Natomiast w czerwcu tego roku księżniczka ma wziąć udział w ceremonii wręczenia nagród Sankei Children's Book Award, w której w poprzednich latach brała udział księżna Kiko.


4 komentarze:

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.