środa, 16 stycznia 2019

The Boucheron Bracelet Tiara


W królewskich skarbcach znajdziemy nie tylko bardzo okazałe tiary, ociekające wręcz tworzącymi je klejnotami, czy takie, które swoje lepsze czasy mają już za sobą i teraz leżą przykryte kurzem przeszłości, czekając na swój triumfalny powrót, ale również te znacznie skromniejsze i "młodsze", które nie mogą się poszczycić długą i bogatą historią. Mimo to wciąż potrafią Nas czymś zaskoczyć. Dlatego też w dzisiejszym poście znajdzie się coś dla wielbicieli minimalizmu, przedstawiamy Wam bowiem - naszym zdaniem - jedną z bardziej zaskakujących, choć mniej okazałych, tiar - Boucheron Bracelet Tiara.

tiara-mania.com


Boucheron Bracelet Tiara należąca do królowej Ranii z Jordanii wyróżnia się wśród innych królewskich tiar swoją wielkością - należy do najmniejszych i najskromniejszych tiar, jednak przede wszystkim - jak sama nazwa wskazuje - może być noszona także jako bransoletka (choć publicznie nigdy jako takiej jej nie widzieliśmy), co stanowi ewenement pośród reszty diademów. Jest nowoczesnym i minimalistycznym projektem, idealnie pasując do swojej właścicielki. Składa się z dwóch rzędów diamentów po obu stronach głowy, które pośrodku łączą się ze sobą, tworząc zawijasy. Z końców rzędów zwisają trzy krople, także wykonane z diamentów.

orderofsplendor.blogspot.com

thecourtjeweller.com

Queen Rania's Boucheron Bracelet Tiara jest bardzo młodą tiarą i jednocześnie bardzo tajemniczą. Została stworzona przez francuską firmę Boucheron, nie mamy jednak pewności, kiedy. Swój debiut zaliczyła w 2008, błyszcząc na głowie królowej Ranii podczas bankietu z okazji państwowej wizyty w Brunei, przypuszczalnie więc powstała niedługo wcześniej. Być może była prezentem od króla Abdullaha z okazji przypadającej wówczas ich 15. rocznicy ślubu. Od tamtej pory królowa zakłada ją regularnie - w 2009 podczas obchodów 10-lecia panowania męża, w 2010 na ślubie księżniczki Victorii i Daniela Westlinga, a w 2016 na bankiecie w czasie wizyty państwowej w Belgii.

pinterest

Źródło: orderofsplendor.blogspot.com, thecourtjeweller.com, tiara-mania.com, royalwatcherblog.com

4 komentarze:

  1. Hej!
    Zapraszam was dziewczyny na mojego nowego bloga o Szwedzkiej Rodzinie Królewskiej
    https://royalsiblingfromsweden.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że delikatność tej tiary to jej największa siła :) Nie jest to ogromna tiara, którą widać wcześniej niż panią, którą ją założyła. Idealnie pasuje do Królowej :)

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.