środa, 19 września 2018

Ślub cywilny na zamku Altshausen


15 września, oprócz kościelnego ślubu księżniczki Helene z Jugosławii, odbył się także ślub cywilny 24-letniej Sophie z Wirtembergii i 29-letniego Maximiliena d'Andigne. Data ceremonii została podana ze znacznym wyprzedzeniem, jednak aż do wczoraj nie opublikowano żadnych zdjęć z uroczystości.

bunte.de


gala.de

Para pobrała się w ceremonii cywilnej na zamku Altshausen w gminie Altshausen w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec, rezydencji obecnego księcia Wirtembergii Carla, głowy rodziny. Zamek był siedzibą hrabiego Altshausen, a w 1013 roku miejscem narodzin Hermana z Reichenau, zwanego także Kalekim, późniejszego błogosławionego Kościoła katolickiego. Mimo że od dzieciństwa był kaleki, stał się jednym z wielkich uczonych średniowiecza - interesował się muzyką, poezją, astronomią, matematyką oraz historią, napisał kronikę historii świata od narodzin Chrystusa aż po rok 1054 będącą jednym z głównych źródeł informacji z XI wieku. Po śmierci został pochowany na zamku, jednak grobowiec nie przetrwał do czasów współczesnych.

screen / bunte.de

Począwszy od drugiej połowy XIII wieku aż do początków XIX wieku zamek był własnością Zakonu Krzyżackiego. W 1810, już po rozwiązaniu zakonu, zamek nabył król Wirtembergii Friedrich. Jednak aż do okresu międzywojennego nie był zamieszkiwany; później służył jako zamek myśliwski, a także miejsce przystanku rodziny w drodze z Stuttgart do Friedrichshafen. Po obaleniu monarchii w 1918 zamek przeżył rozkwit, rok później stał się rezydencję księcia Albrechta, dziadka obecnego właściciela, księcia Carla, który mieszka w nim od 1975.

screen / bunte.de

Księżna Sophie z Wirtembergii, urodzona jako Sophie Anastasia Assunta Marie Pauline, jest najstarszą córką księcia Philippa, syna księcia Wirtembergii Carla, obecnego prezesa Sotheby’s Europe, i Caroline, córki księcia Maxa z Bawarii (tym samym jest siostrzenicą księżnej Sophie z Liechtensteinu). Ma troje młodszego rodzeństwa, Pauline, Carla i Annę. Maximiliena d'Andigne, należącego do francuskiej arystokracji, drugiego z trzech synów Hervé d'Andigne i jego żony Marie Adelaide, poznała w Londynie kilka lat temu.

screen / bunte.de

screen / bunte.de

Ślub kościelny para weźmie 20 października na zamku Tegernsee. Jest to pierwszy ślub wśród wnucząt zarówno księcia i księżnej Wirtembergii, jak i księcia Maxa i księżnej Elisabeth z Bawarii.

5 komentarzy:

 1. Podoba mi się ten wianek sukienka też całkiem ładna gdyby nie te kółka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiam się,po co te kółka: )Panna młoda jest śliczna i młoda- niewiele potrzebuje do urody.

   Usuń
 2. Panna młoda niebrzydka, wianek fajowy, ale sukienka nie bardzo, też mi się nie podobają te wytłaczanki na materiale, no i naszyjnik nie pasuje do sukienki + wianka. Gdyby nie było wianka to byłoby ok, albo sukienka + wianek, ale bez naszyjnika.

  OdpowiedzUsuń
 3. Państwo młodzi tworzą ciekawą parę, młodzi piękni i bogaci, ten wianek to świetny dodatek, bardzo mi się podoba, dzięki temu całość nie jest nudna, zdrowia i szczęścia na długie lata

  OdpowiedzUsuń
 4. Sukienka dziwna przez te wytłaczane/ naszyte koła, pasuje jednak do wianka. Naszyjnik przez kamień w innym kolorze nie pasuje.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.