czwartek, 2 sierpnia 2018

Sierpniowe zdjęcie z Bhutanu, przeprowadzka na Florydę, nowe zdjęcia i wywiady + więcej + wyniki ankietySerbia

Księżna Ljubica opublikowała na swoim Instagramie kolejne zdjęcie z ostatniej sesji zdjęciowej zorganizowanej przy okazji wywiadu, w którym ona i książę Mihailo potwierdzili, że spodziewają się narodzin pierwszego dziecka na przełomie grudnia i stycznia.

Ljubica Karađorđević InstagramPrzyszli rodzice udzielili także wywiadu magazynowi Gloria Magazin Srbija, w którym Mihailo przyznał, że zamierza być obecny przy porodzie i postara się "nie zemdleć".

gloria.rs

gloria.rs


Niemcy / Czarnogóra

1 sierpnia w Kościele św. Jana na zamku Mirow odbyło się coroczne nabożeństwo ku czci zmarłych członków rodziny wielkoksiążęcej Mecklenburg-Strelitz oraz rodziny królewskiej Czarnogóry (o której więcej przeczytacie w tym poście klik), w którym wzięli udział książę i księżna Meklemburgii Borwin i Alice oraz ich dzieci: Olga, Irene i Michael, a także pretendent do tronu Czarnogóry książę Nikola.
Rodzina książęca Meclenburg-Strelitz i rodzina królewska Czarnogóry są ze sobą spokrewnione przez księżną Juttę von Mecklenburg-Strelitz, która w 1899 roku wyszła za mąż za księcia koronnego Czarnogóry Danilo Aleksandra.

Haus Mecklenburg-Strelitz Twitter

Książę Borwin i książę Nikola - Haus Mecklenburg-Strelitz Twitter

Haus Mecklenburg-Strelitz Twitter

Haus Mecklenburg-Strelitz Twitter


Jordania

Dzisiaj król Abdullah odwiedził generalne dowództwo Jordańskich Sił Zbrojnych, a następnie spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Francji.

Royal Hashemite Court Twitter

Royal Hashemite Court Twitter


Albania

Tymczasem książę Leka i księżna Elia jak co roku część lata spędzają we Francji.

Elia Zaharia Zogu Instagram

Elia Zaharia Zogu Instagram

Elia Zaharia Zogu Instagram

Księżna Elia udzieliła ostatnio wywiadu oraz zapozowali do zdjęć magazynowi Point de Vue, które znalazły się w najnowszym numerze. Rozmowa dotyczyła głównie jej działalności, padło m.in. pytanie o Fundację Królowej Geraldine, której Elia jest prezesem. Księżna przyznała, że babcia Leki jest dla niej inspiracją. Niestety, w tej chwili wywiad nie jest dostępny online.

Elia Zaharia Zogu Instagram

Elia Zaharia Zogu Instagram


Hiszpania

31 lipca królowa Letizia, królowa Sofia i infantki Leonor i Sofia wybrały się na spacer po Palma de Mallorca.

F. Junco / hola.com

F. Junco / hola.com

F. Junco / hola.com

F. Junco / hola.com

30 lipca Infantka Elena z córką Victorią zostały zauważone na corocznych regatach o Puchar Króla Copa del Rey Mapfre Sailing Cup 2018.

Twitter

Twitter

1 sierpnia królowa Sofia, Infantka Elena oraz król Felipe i królowa Letizia z córkami pojawili się na koncercie skrzypka Ary Malikiana.

Fernando Junco / hola.com

Fernando Junco / hola.com

Fernando Junco / hola.com

Fernando Junco / hola.com

Wcześniej tego dnia Infantka Elena z córką Victorią oraz król Felipe zostali zauważeni na kolejnym dniu regat.

Fernando Junco / hola.com

Fernando Junco / hola.com

Fernando Junco / hola.com

Dzisiaj król Felipe i jego siostra ponownie zostali zauważeni na regatach.

PPE Agency

PPE Agency

PPE Agency


Wielka Brytania

Księżniczka Eugenie i Jack Brooksbank zostali zauważeni na wakacjach w południowych Włoszech.

Twitter

Twitter

Twitter

Księżniczki Beatrice i Eugenie udzieliły wywiadu dla brytyjskiego Vogue'a, który znajdzie się we wrześniowym numerze. Opowiadały w nim m.in. o swojej pracy oraz relacjach, jakie je łączą. Nie zabrakło pytań o październikowy ślub młodszej z sióstr. "W ogóle nie jestem zdenerwowana" - mówiła Eugenie, dodając, że przygotowywania są stresujące, ponieważ jak wszyscy, chce, by wszystko było idealne, ale ostatecznie i tak wie, że "będziesz na zawsze z osobą, którą kochasz, i nic innego nie ma znaczenia". Potwierdziła także, że Beatrice będzie jej druhną, na co jej siostra dodała: "Jest bardzo nowoczesną panną młodą".

Sean Thomas / Twitter

Skoro już jesteśmy przy ślubie Eugenie i Jacka, to stopniowo pojawia się coraz więcej informacji. Obecnie spekuluje się, że przyjęcie weselne odbędzie się w Royal Lodge w Windsorze, stanowiącą oficjalną rezydencję księcia Yorku. Informator Vanity Fair twierdzi, że zarówno książę, jak i jego była żona Sarah pomagają organizować przyjęcie.

dailymail.co.uk


Japonia

Książę i księżna Akishino z synem Hisahito odwiedzili otworzone w 2006 Muzeum Shokeikan dla Rannych Żołnierzy poświęcone cierpieniom doświadczanym przez rannych japońskich żołnierzy i ich rodziny podczas II wojny światowej i po niej.

Twitter

asahi.com

asahi.com

Książę Fumihito i księżna Kiko odwiedzili także wystawę i uczestniczyli w przyjęciu z okazji wyemitowania 300. odcinka programu telewizyjnego "Imperial Family Album". Japońska stacja telewizyjna Mainichi Broadcasting System (MBS) po raz pierwszy wyemitowała program w 1959, który wówczas trwał 15 minut i zawierał fragment ślubu obecnego Cesarza Akihito i Cesarzowej Michiko. Para książęca na wystawie miała okazję zobaczyć m.in. kamerę, którą wówczas nagrywano uroczystość.

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt

Mainichi / mainichi.jp

30 lipca książę Naruhito i księżna Masako spotkali się z małymi reporterami, uczniami szkół podstawowych z Okinawy i Hokkaido.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt

blogrealmonarquias.blogs.sapo.pt

31 lipca księżniczka Mako wróciła do Tokio po dwutygodniowej podróży po Brazylii.

belgaimage.be

belgaimage.be

belgaimage.be

W dniach 31 lipca - 2 sierpnia książę koronny Naruhito złożył wizytę w prefekturze Mie, gdzie wczoraj uczestniczył w otwarciu międzyszkolnych zawodów sportowych. We wtorek natomiast odwiedził świątynię szintoistyczną Ise Jingū poświęconą bogini Amaretsu.

belgaimage.be

belgaimage.be

belgaimage.be


Norwegia

Księżniczka Martha Louise wzięła udział w wyścigu w wiosce Biri.

Twitter

Twitter

Twitter

Dzisiaj król Harald, królowa Sonja i księżniczka Astrid byli obecni na pogrzebie norweskiego polityka Thorvalda Stoltenberga.

Oskar Aanmoen / RoyalCentral Twitter

Oskar Aanmoen / RoyalCentral Twitter

Oskar Aanmoen / RoyalCentral Twitter


Bhutan

Początek miesiąca tradycyjnie powitał Nas nową kartką z kalendarza. Tym razem zawiera ona czarno-białe zdjęcie przedstawiające naszego małego księcia Jigme Namgyela. Kartkę do pobrania w dowolnym rozmiarze znajdziecie tutaj.

yellow.bt


Dania

1 sierpnia książę Nikolai rozpoczął edukację wojskową w Hærens Sergentskole w Varde, do której będzie uczęszczał przez najbliższe dwa lata.

Hærens Sergentskole / Det danske Kongehus Facebook

Hærens Sergentskole / Det danske Kongehus Facebook

Królowa Małgorzata i księżniczka Benedikte odwiedziły dzisiaj skansen Ribe Vikingecenter.

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook


Luksemburg

Z okazji 32. urodzin Louisa, które przypadają jutro, Dwór Królewski opublikował jego nowe zdjęcie.

Cour grand-ducale / Lola Velasco


Szwecja

Jak się okazuje, dla księżniczki Madeleine i jej rodziny ponownie nastał czas przeprowadzek. Dzisiaj poinformowano, że jesienią rodzina z Londynu przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, tym razem na Florydę. Madeleine i Chris w początkowych latach małżeństwa mieszali w Nowym Jorku, tutaj się też poznali i tutaj przyszła na świat ich pierwsza córka Leonore. Przypuszcza się, że wprowadzą się do mieszkania z pięcioma sypialniami, które Chris kupił prawdopodobnie w zeszłym roku, kiedy razem z Madeleine i dziećmi przylecieli na Florydę.
Z tej okazji opublikowano nowe zdjęcie rodziny wykonane przez Lenę Ahlström.

Lena Ahlström/Kungahuset.se

Pojawiło się także nowe zdjęcie Victorii, Daniela i Oscara wykonane kilka dni temu na Fårö, niewielkiej wyspie na północ od Gotlandii.

Twitter

Królowa Silvia natomiast została ostatnio zauważona w Solliden.

Twitter

Księżniczka Christina, najmłodsza z sióstr króla Carla Gustafa, poinformowała, że wycofuje się z pełnienia publicznych obowiązków. Ich ilość w ostatnim czasie i tak nie była zbyt duża, gdyż w zeszłym roku zdiagnozowano u niej białaczkę. Biorąc pod uwagę także fakt, że jutro skończy 75 lat, nie powinno to nikogo dziwić. Organizacje, którym patronowała, stopniowo będą "oddawane" innym członkom rodziny.

Twitter

W ubiegły wtorek w porze obiadowej z katedry w Strängnäs skradziono królewskie regalia pochodzące z XVII wieku - dwie korony króla Karla IX i królowej Kristiny oraz królewskie jabłko. Klejnoty początkowo znajdowały się w grobowcu króla Karla IX, ale później zostały z niego wyjęte i wystawione na widok publiczny w katedrze. Zaraz po zgłoszeniu kradzieży policja przeszukała miasto. Kradzieży dokonali prawdopodobnie dwaj mężczyźni, którzy zostali zauważeni wskakując do motorówki niedaleko kościoła.

svenskdam.se


****** ****** ****** ******

Wyniki ostatniej ankiety:

Miejsce 3.

Królowa Mathilde nr 7 i nr 19 - 9/30 głosów, 30%


Miejsce 2.

Księżniczka Eugenie, nr 1 - 13/30 głosów, 43,3%


Miejsce 1.

Królowa Letizia, nr 3 - 21/30 głosów, 70%


8 komentarzy:

 1. A już myślałam,że Madde z rodziną wrócą do Szwecji,wiadomo dlaczego,Madeleine z rodziną ponownie przenoszą się do USA?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo, możliwe, że ze względu na pracę Chrisa, choć podano, że nadal będzie pracował w Europie

   Usuń
 2. Letizia i Felipe z córkami mają bardzo aktywne wakacje.W innej sytuacji wspólne wystąpienia z Sofią bardzo by cieszyły,ale niestety po incydencie z Wielkanocy,bez względu na intencje i to,jak naprawdę było,wszystkie te wspólne spacery i koncerty wypadają trochę sztucznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co się stało? :)

   Usuń
  2. Pisała o tym Ania z bloga o królowej Letizii tutaj: https://letiziaofspain.blogspot.com/2018/04/skandal-wielkanocny.html
   W wielkim skrócie chodzi o "konflikt" między Letizią a Sofią

   Usuń
 3. Ano wlasnie! I ta jakas obsesja Sofii z trzymaniem ksiezniczek, ksiezniczki, za reke... Przy wybitnym grymasie niezadowolenia dziewczynki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Eugenia na tym zdjęciu z siostra jest podobna do swojej babki Elżbiety.
  Dokładnie to ocieplanie wizerunku w hiszpańskiej rodzinie królewskiej jest żałosne. Chociaż pewnie muszą tak robić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Eugenie jest nowoczesną panną młodą- już się boję o fason sukni ślubnej...
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.