poniedziałek, 5 marca 2018

Królewska korespondencja : Wielka Brytania, Liechtenstein, Hiszpania, Belgia, Bułgaria


Dzisiaj mamy dla Was kolejną porcję królewskich odpowiedzi, które otrzymałyśmy ostatnio.

Gabrysia

28 lutego dotarła do mnie karteczka z podziękowaniem oraz zdjęcie królowej Mathilde w odpowiedzi na życzenia urodzinowe, które wysłałam w styczniu. Czekałam miesiąc i dwa tygodnie.

Marta20 lutego otrzymałam dwie odpowiedzi.

Pierwsza to list z Liechtensteinu. W środku znalazłam karteczkę z podziękowaniem od Księcia Hansa- Adama za życzenia urodzinowe. Czekałam 13 dni. Na karteczce znajduje się także podpis Księcia.


Drugi list przyleciał z Wielkiej Brytanii:) Jest to piękna otwierana karteczka z podziękowaniem od Księżniczki Eugenie za życzenia zaręczynowe.Czekałam 13 dni.


22 lutego natomiast dotarła jedna z fajniejszych jak dla mnie odpowiedzi:)

 Na początku stycznia wysłałam życzenia z okazji 50 urodzin Króla Felipe - szczerze mówiąc nie spodziewałam się odpowiedzi, bo nie raz mi się zdarzyło jej nie otrzymać np. w przypadku urodzin Królowej,  ale dwór pozytywnie mnie tym razem zaskoczył. Oprócz tradycyjnego listu z podziękowaniem otrzymałam piękny portret Króla wraz z podpisem ! Co ciekawe przyszedł listem poleconym. Odpowiedź otrzymałam po miesiącu i dwóch tygodniach.
27 lutego otrzymałam list z podziękowaniem za życzenia urodzinowe od Królowej Matyldy. W kopercie znalazłam także piękne zdjęcie jubilatki.Czekałam miesiąc i 19 dni.


28 lutego otrzymałam dwie następne odpowiedzi:)

Pierwsza to podziękowanie za życzenia świąteczne od Królowej Elżbiety II w formie tradycyjnego listu.Druga natomiast pochodzi z Bułgarii od Cara Simeona II. Również jest to odpowiedź na świąteczne życzenia. W kopercie znalazłam piękną składaną kartkę. W środku znajduje się śliczne zdjęcie rodziny, podziękowanie za życzenia oraz oryginalny podpis Cara.
Zarówno na list od Cara jak i od Królowej Elżbiety czekałam 2 miesiące i 16 dni.

A jak tam u Was? Skrzynki pełne?

14 komentarzy:

 1. Gratulacje !
  Czy w liście do Króla Felipe poprosiła Pani o zdjęcie Monarchy ?
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! Nie prosiłam o zdjęcie, dlatego jestem bardzo miło zaskoczona.

   Usuń
  2. Pięknie dziękuję za odpowiedź :)
   Miłego wieczoru !

   Usuń
 2. Ja dostałam z Hiszpanii tylko list żałuję że nie dostałam zdjęcia ciekawe dlaczego tak różnie odpowiadali

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulacje piękne kartki zwłaszcza ta z Hiszpanii ja też pisałam do króla i prosiłam o zdjęcie wiec liczę że wkrótce dostanę odp

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę,żeby odpowiedź dotarła jak najszybciej.

   Usuń
 4. Widząc kartkę od króla Hiszpanii żałuje, że nie posłałam życzeń ;(
  Dzisiaj na moim blogu zagościł pierwsza część moich listów. Zapraszam http://mbdkbernadotte.blogspot.com/2018/03/przygoda-z-listami-rok-2017.html ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Można jescze wysłać gratulacje do księżniczki Eugenie? Czy już raczej nie pasuje?

  OdpowiedzUsuń
 6. Postarali się w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii: )

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękna odpowiedź od Filipa :) Gratulacje Marta!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Marta gratuluję odpowiedzi z Hiszpanii :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja pisałam o tworzeniu drzewa do Hiszpanii, Danii, Szwecji, Luksemburga, Grecji, Holandii i Belgii. Dostałam tylko odpowiedź z Hiszpanii, że dziękują podjęłam się takiego zadania. Nie interesuje ich poznanie szczegółów i nie mogę podjąć się patronatu. Nikt więcej od ponad 8 miesięcy nie odpisał. Zrobiło mi się przykro. Co zrobić. Wysłałam do nie których fragmenty drzewa, nawet za to nikt mi nie podziękował

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.