wtorek, 6 marca 2018

Kolejne zaręczyny w Monako?, Prezydent Szwajcarii w Liechtensteinie + więcej


Norwegia

Po południu (czasu lokalnego) 4 marca król Harald i królowa Sonja przybyli do Buenos Aires.

newmyroyals.comnewmyroyals.com

newmyroyals.com

Dzisiaj oficjalnie rozpoczęli wizytę państwową w Argentynie.

Twitter

Twitter

Twitter


Hiszpania

Król Juan Carlos i królowa Sofia wczoraj uczestniczyli w ceremonii akademickiej Królewskiej Akademii Historii z okazji 80. urodzin króla Juana Carlosa, które obchodził na początku stycznia.

Twitter

newmyroyals.com

Twitter

Dzisiaj król Felipe i królowa Letizia przyjęli na audiencji hiszpańskich olimpijczyków z tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Król przyjął później także dyrektorów Compañía Vinícola del Norte de España (CVNE) oraz nowych urzędników administracji państwowej.

Twitter

Twitter

Dzisiaj król Juan Carlos i królowa Sofia pojawili się na XVI koncercie na cześć ofiar terroryzmu.

Twitter

Twitter

Twitter


Luksemburg

Wielka Księżna Maria Teresa spotkała się z bezdomnymi oraz wolontariuszami Streetwork Uewerstad.

Croix-Rouge / Sven Becker 

Croix-Rouge / Sven Becker 


Włochy

4 marca Clotilde Courau, księżna Wenecji, pojawiła się na Vanity Fair Oscar Party w Beverly Hills w Kalifornii.

Twitter

Twitter


Bhutan

5 marca król Jigme Khesar przyjął na audiencji grupę 359 uczestników programu "Earn and Learn", którzy ukończyli w ramach niego kurs języka japońskiego. Teraz zbierają fundusze od różnych instytucji finansowych, aby wyjechać do Japonii, gdzie będą pracować w niepełnym wymiarze godzin w tamtejszych instytutach językowych.

HM King Jigme Khesar


Holandia

Księżniczka Beatrix i księżniczka Margarita z mężem wczoraj pojawiły się na premierze filmu "Bankier van het Verzet".

belgaimage.be

belgaimage.be

belgaimage.be


Liechtenstein

Księżna Sophie i książę Alois przyjęli Prezydenta Szwajcarii i jego małżonkę, którzy przybył do Liechtensteinu z państwową wizytą.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter


Tajlandia

Królowa Sirikit (matka króla Mahy Vajiralongkorna, wdowa po królu Bhumibolu Adulyadeju) została przyjęta do szpitala Chulalongkorn w celu przeprowadzenia badania słuchu.

Twitter


Belgia / Katar

Królowa Mathilde 6 marca dowiedziała się więcej na temat projektu World Children Unity Dance w Wijnegem.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

belgaimage.be

belgaimage.be

Wieczorem razem z królem Philippe'm uczestniczyła w kolacji z młodymi pielęgniarkami.

Twitter

Twitter

Twitter

W ciągu dnia król przyjął na audiencji Emira Kataru, Szejka Tamima bin Hamada.

Twitter

Twitter

5 marca król przyjął na audiencji olimpijczyków z Pjongczang oraz autorki książki "Learning Dual Learning".

Twitter

Twitter


Wielka Brytania

Dzisiaj książę Camnbridge przewodniczył inwestyturze w Pałacu Buckingham.

Twitter

Księżna Cambridge odwiedziła szkołę podstawową Pegasus w Oksfodzie. Dzieci podarowały księżnej książkę z kołyskankami.

dailymail.co.uk

Facebook

dailymail.co.uk

dailymail.co.uk

Książę Walii natomiast uczestniczył we wręczeniu nagród Prince's Trust Awards.

Twitter

Twitter

Królowa Elżbieta odwiedziła International Maritime Organisation z okazji ich 70-lecia.

dailymail.co.uk

Twitter

Twitter

Twitter


Szwecja

Król Carl Gustaf i królowa Silvia rozpoczęli kilka dni temu zimowe ferie, zatrzymując się w szwajcarskim Klosters. Ich ferie potrwają do 20 marca.

Pojawiły się zdjęcia z ferii zimowych księżniczki Victorii i jej rodziny. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, rodzina wybrała Zermatt w Szwajcarii.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Następczyni Tronu z rodziną wróciła już do Szwecji. Dzisiaj księżniczka zobaczyła wystawę "Couturens hemligheter".

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Później księżniczka była obecna na szczycie Post Davos Nordic Summit.

Twitter

Twitter


Monako

Pauline Ducruet wczoraj pojawiła się na pokazie Giambattista Valli.

Twitter

Dzisiaj ponownie pojawiła się na pokazie mody w ramach Paryskiego Tygodnia Mody.

Twitter

W Paryżu jest także księżniczka Alexandra, która dzisiaj była obecna na pokazie Chanel.

Twitter

Jak donosi Vanity Fair, Charlotte Casiraghi i Dimitri Rassam zaręczyli się! Zgodnie z doniesieniami, Dimitri oświadczył się Charlotte w miniony weekend w Paryżu. Na oświadczenie księżniczki Caroline musimy jednak zaczekać.

Twitter

9 komentarzy:

 1. Szczere gratulacje dla Charlotte, jeśli to prawda. Może sobie wreszcie ułoży życie. Ale czy ten jej chłopak nie ma żony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma, a nawet ma z nią kilkuletnią córkę, ale od dwóch lat są w separacji, więc może się rozwiodą

   Usuń
  2. Miejmy nadzieję. Szkoda, żeby Charlotte została na lodzie.

   Usuń
  3. Czarno to widzę, że on się dla niej rozwiedzie. Najpierw trzeba się było rozejść, a potem dopiero oświadczać innej. Facetowi się chyba kolejność pomyliła.

   Usuń
  4. A moje zdanie jest takie, że nie ma się czym cieszyć. Myślę, że Charlotte nie stworzy dobrej, trwałej rodziny, ani teraz, ani w przyszłości. Wydaje się, że tak jak matka (a także inne kobiety z tej rodziny) nie umie stworzyć normalnego związku z odpowiednim mężczyzną. A zdaje się, że od swoich nastoletnich lat, co najmniej kilku ich już miała. Np. na ojca swojego nieślubnego dziecka bierze sobie sporo starszego faceta z przeszłością, który już jedno dziecko bez ślubu spłodził i zostawił jego matkę. Ten obecny narzeczony, z tego co piszą, to dalej jest żonaty, dzieciaty, bez formalnego rozwodu. Więc wypadałoby, tak jak napisała poprzedniczka wyżej, najpierw uregulować swoje sprawy a nie robić z siebie durnia i się oświadczać innej, gdy się jest formalnie 'zajętym'. To dobrze o nim nie świadczy, ani o niej, że ma skłonność do 'problemowych' mężczyzn. Poza tym, są teorie, że to ona sama wchodząc z nim w romans, rozbiła to małżeństwo, a nie że on był wcześniej w separacji z żoną i dopiero później związał się z Charlotte. Niestety, ona nie ma dobrego przykładu. Matka jej też temperamentna. Najpierw w b. młodym wieku taka wielka miłość, że aż wbrew woli rodziców ślub brała, z dużo starszym od siebie bawidamkiem. Potem równie szybki rozwód. Potem kolejna wielka miłość i ciąża przedślubna. Potem trójka dzieci i tragiczna śmierć męża. A potem, w dojrzałym już wieku romansik z żonatym mężem przyjaciółki i kolejna przedślubna ciąża, i szybki ślub. No i znowu nieudane małżeństwo, separacja. Babcia, też podobno "święta" nie była. Czytałam o niej, że już jako nastolatka miała mieć romans z żonatym mężczyzną i przeżyć z nim swą wielką nieszczęśliwą miłość jak i "pierwszy raz". Potem były kolejne romanse, z nieodpowiednimi mężczyznami.Jak brała ślub, jak na tamte czasy nie była pierwszej młodości i miała swoją przeszłość. Z perspektywy czasu ten związek ocenia się jako wielkie zauroczenie i transakcję wiązaną, a nie związek z prawdziwej i wiernej miłości. On chciał mieć piękną, bogatą (była bogata) żonę, która urodzi mu dzieci, a ona tytułów, zaszczytów i jeszcze większego bogactwa. Po ślubie i on ją zdradzał, i ona jego. Podobno nie raz chciała się rozwodzić, ale nigdy do tego nie doszło, bo straciłaby i tytuły, i dzieci. Życiorysy ciotki Stefki i wujka Alberta chyba też znacie??? Tak samo obfitują w niemoralne związki, nieślubne dzieci, nieudane małżeństwa, złe wybory itd. Z tej rodziny,według mnie, najnormalniejszy jest Pierre i trzymam kciuki, aby on stworzył związek aż do śmierci z Beatrice. Większość członków tej rodziny to, dla mnie, bez urazy, dno moralne. A kiedyś to nawet spotkałam się z opinią, że to najbardziej ku(..)wska monarchia w obecnym świecie. Patrząc na to obiektywnie, to tam faktycznie jest b. dużo a może i najwięcej skandali w sferach damsko-męskich.

   Usuń
  5. Nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Pierre wydaje się najfajniejszy z całej rodziny. Carolina nie kochała żadnego ze swoich partnerów więc z kogo Charlotte ma brać przykład? Facet wykorzystuje to, że ona pochodzi z książęcego rodu i to wszystko. Po prostu ona nadaje się wyłącznie do łóżka. Zbytnią inteligencją widać, że nie grzeszy. Nawet normalnej pracy nie ma tylko lata po pokazach i pracuje jako wieszak dla Gucci. Czy to sa zajęcia dla 30letniej kobiety? Za robotę by się wzięła , a nie za facetami lata i to jeszcze sporo starszymi.

   Usuń
 2. Letizia chyba chciała się wpasować strojem w sportowców i chyba lubi te czerwone kozaczki.
  Kate wygląda bardzo staro na tym wyjściu jakby miała z 60 lat.
  Victoria mogłaby coś bardziej dopasowanego ubrać jakoś ta marynarka z tymi spodniami wygląda jakby Vic w nich zaginęła.
  Paulina Ducrete jest najładniejsza z rodziny książęcej Monako.Fajnie jakby zaręczyła się Charlotte, bo po tym jak rozstała się z ojcem swojego dziecka bardzo jej współczułam zwłaszcza jak przeczytałam wywiad że chce stworzyć dużą kochającą się rodzinę.
  Gosia

  OdpowiedzUsuń
 3. Łał,po raz pierwszy od intronizacji Felipe to nie on z żoną,ale jego rodzice uczestniczyli w koncercie na cześć ofiar terroryzmu. Podoba mi się,że para królewska nie jest dzięki 80 urodzinom Juana i Sofii.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie spodziewałam się takiej stylizacji po Letizii.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.