sobota, 30 grudnia 2017

Royal Babies 2017Kochani! Dziś zapraszamy Was do kolejnej części z podsumowaniem roku. Tym razem przyjrzymy się dzieciom urodzonym w rodzinach królewskich.KSIĄŻĘ SINAN


Drugie dziecko Księżnej Salwy i Księcia Rahima. Urodzony 2 stycznia  Mały Książę ma starszego brata - księcia Irfana urodzonego w 2015 r.


KSIĘŻNICZKA ZITA MARIA IMMACULATA ELISABETH IRINADruga córeczka Księżnej Sarah i Księcia Alexandra. Urodzona 5 stycznia w Monachium. Dziedziczny Książę i Księżna Isenburga mają jeszcze starszą córkę - Księżniczkę Alix urodzoną w 2015 r. 

KSIĄŻĘ FUAD ZAHIR I KSIĘŻNICZKA FARAH NURPierwsze dzieci Ksiecia Muhammad'a Ali i Księżnej Noal Zaher. Bliźnięta przyszły na świat 12 stycznia. Są wnukami byłego Króla Egiptu.


KSIĘŻNICZKA MADELEINE AURELIA VICTORIA CARINTrzecie dziecko Dziedzicznego Księcia Hubertusa i Księżnej Kelly. Mała Księżniczka urodziła się 22 lutego. Ma starszą siostrę Katharinę urodzoną w 2014 roku oraz brata Philippa, który przyszedł na świat w 2015 roku. Książę Philipp w przyszłości zostanie głową domu Sachsen-Coburg-Gotha. Madeleine została ochrzczona 2 lipca w kaplicy na zamku Callenberg. 


STEFANO ERCOLE CARLO28 lutego przyszedł na świat synek Beatrice Borromeo i Pierre'a Casiraghi
w chwili narodzin ważył 3800 gram i miał ciemne włoski.

KSIĄŻĘ RASHID


Piąte dziecko Szejki Manal bint Mohammed bin Rashid Al Maktoum (córka Szejka Dubaju) oraz Szejka Mansour bin Zayed Al Nahyan. Urodzony 22 marca .Chłopiec ma dwóch starszych braci - Mohammeda i Hamdana oraz dwie starsze siostry Fatimę i Lateefę.KSIĄŻĘ MOHAMMAD


Urodzony 8 kwietnia w Jordanii. Drugie dziecko księcia Faisala bin Al Hussein i jego żony, księżnej Zeiny . Książę dołączył do starszego brata, księcia Abdullaha bin Faisala, urodzonego w zeszłym roku.KSIĄŻĘ PHILIPPE LUDOVIC MARIE ANSELM MICHEL HILDEBRANDPierwszy syn księcia Francois d'Orléans i jego żony Theresy urodził się 5 maja w szpitalu w Palma de Mallorca. Jego rodzice pobrali się w lipcu 2014.


KSIĄŻĘ JOAO ANTONIO PEDRO DE ALCANTARA LUIZ MIGUEL GABRIEL RAFAEL GONZAGA BRAGANCAUrodzony 21 czerwca, syn księcia João Philippe'a i jego żony Yasmine. Został ochrzczony 17 października w Rio de Janeiro, a jego rodzicami chrzestnymi zostali książę Rafael Bragança, kuzyn jego ojca, Carolina Nabuco, Joaquim Nabuco oraz Paulo Vilarejo.KSIĘŻNICZKA CONSTANCE DE LIGNETrzecie dziecko księcia Philippe de Ligne (wnuka księżnej Alix de Ligne) i jego żony Laetitii urodziła się 27 lipca. Dołączyła do dwójki starszego rodzeństwa: księcia Jeana-Charlesa (ur. 2010) i księżniczki Alienor (ur. 2012).KSIĄŻĘ GABRIEL CARL WALTHER 


 Drugi syn Księcia Carla Philipa i Księżnej Sofii. Urodzony 31 sierpnia o 11:24 .
Malec w chwili narodzin ważył 3400 gram i mierzył 49 cm.
4 września król Carl Gustaf na spotkaniu z rządem ogłosił imiona i tytuł swojego najmłodszego wnuka. 1 grudnia natomiast Książę został ochrzczony. Jedną z matek chrzestnych została Księżniczka Madeleine.

ARCYKSIĘŻNA SOPHIADruga córeczka arcyksięcia Christoph'a i arcyksiężnej Adélaïde. Sophia przyszła na świat w sierpniu. Dziewczynka dołączyła do starszej siostry, arcyksiężnej Katariny, urodzonej w grudniu 2014. Arcyksiążę Christoph jest drugim synem arcyksięcia Carla Ludwiga i arcyksiężnej Marie Astrid (najstarszej córki Wielkiego Księcia Jeana).MAYA WILSONUrodzona w pierwszej połowie września. Jest drugą córeczką Księżniczki Marii Theresi Thurn und Taxis i Hugo Wilson'a. Przyszła na świat  w jednej z londyńskich klinik. Maya dołączyła do starszej siostry, 2-letniej Mafaldy.

MATILDA GALILEA


Urodzona 8 września. Jej rodzicami są Cleopatra von Adelsheim, przyjaciółka Beatrice Borromeo i książę Franz-Albrecht Oettingen-Spielberg.


ARCYKSIĘŻNA VICTORIA ANTONIA MARIE - ASTRID LYDIA Pierwsze dziecko Arcyksiężnej Gabrieli (najmłodsza z pięciorga dzieci arcyksięcia Carla Christiana i arcyksiężnej Marie Astrid) i księcia  Henrik'a Bourbon-Parmy (najmłodszy syn księcia Erika Bourbon-Parmy i hrabiny Lydii af Holstein-Ledreborg). Urodzona 30 października.
Według magazynu Wort, 23-letnia arcyksiężna Gabriella razem z Victorią mieszka u swoich rodziców w Szwajcarii, a książę Henrik kończy studia prawnicze na Uniwersytecie w Kopenhadze.


KSIĄŻĘ ISKANDAR ABDUL JALIL ABU BAKAR IBRAHIM IBNI TUNKU ISMAIL


Drugie dziecko 33-letniego Następcy Tronu Johoru, księcia Ismaila Idrisa, i jego 24-letniej żony, księżnej Che Puan Khaleedy Bustamam. Para, która pobrała się w 2014, w czerwcu zeszłego roku doczekała się już córeczki, księżniczki Khalsom Aminah Sofiah. Mały książę zajął drugie miejsce w linii sukcesji do tronu Johoru, po swoim ojcu. Jest drugim wnukiem obecnego Sułtana Ibrahima Ismaila.
Przyszedł na świat 14 października.


KSIĘŻNICZKA FAATHIMAH

Urodzona 1 grudnia. Druga córka i czwarte dziecko Księcia  Al-Muhtadee i Księżnej Sarah z Brunei. Dołączyła do trójki starszego rodzeństwa: 10-letniego księcia Abdula Muntaqiuma, 7-letniej księżniczki Muneerah Madhul i 2-letniego księcia Muhammada Aimana.
OLYMPIA DE DAMPIERRE

Pierwsze dziecko księżniczki Alix de Ligne (wnuczki księżniczki luksemburskiej Alix, młodszej siostry Wielkiego Księcia Jeana) i jej męża, hrabiego Guillaume'a de Dampierre'a, którzy pobrali się w czerwcu 2016. Przyszła na świat w Rio de Janeiro, o czym zostaliśmy poinformowani dopiero po Nowym Roku. Nie pojawiły się żadne zdjęcia dziewczynki.


Na które maleństwo czekaliście najbardziej?Źródło zdjęć: Instagram, Twitter, wort.lu, dailymail.co.uk, pinterest

11 komentarzy:

 1. Oczywiście na Gabriela -małego aniołka: )
  Rozpoczynająca post dewiza jest świetna -nie wiem,czy możliwa w następnym roku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Znowu świetnie przygotowany post, trochę tych królewskich dzieci się urodziło, w 2018 też czekają nas emocje:
  dziecko Madeleine, Kate, Tatiana i Beatrice z Monako oraz Davica (Serbia) i chyba jeszcze ta modelka co poślubiła starszego syna Ernsta VI.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Ekaterina ma urodzić ponoć córeczkę w marcu :)

   Usuń
 3. Ja najbardziej czekalam na gabriela synka S&CP:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekałam na Stefano z Monako i Gabriela ze Szwecji, ale było jednak trochę tych porodów. Jednak 2018 zapowiada się ciekawiej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja czekam na poród tylko w Szwecji, ale w tym roku mam sporo odliczania.
  Czekam na ten post ponieważ ja też zrobiłam podsumowanie odnośnie wyjść dzieci par książecych, królewskich (oficjalnych lub trochę mniej)

  Hiszpania
  Sofia, Eleonora- po 2 wyjścia

  Monako
  Jakub, Gabriela- po 9 wyjść

  Luksemburg
  Amalia, Liam- po 1 wyjście

  Norwegia
  Ingrid- 10 wyjść
  Sverra- 9 wyjść

  Dania
  Christian-6 wyjść
  Izabela- 5 wyjść
  Vincent, Josephina- po 7 wyjść

  Wielka Brytania
  Charlotte, George- po 6 wyjść

  Szwecja
  Estella- 12 wyjść
  Oscar-9 wyjść

  Holandia
  Amalia, Alexia, Ariane- po 1 wyjście

  Belgia
  Elizabeth, Gabriel, Emmanuel, Eleonora- po 7 wyjść
  Jeśli ktoś ma jakieś pytania odnośnie zestawienia lub kogoś nie uwzględniłam to mam spisane dokładniej na kartce wiec coś mogę wyjaśnić
  Pozdrawiam Gosia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O wow, na takie podsumowanie chyba jeszcze nikt nie wpadł :)

   Usuń
 6. Beatrice jest w ciąży?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Marie Chevallier (dziewczyna Louisa Ducrueta) jest w ciąży. Podejrzewam, że autorce komentarza wyżej o nią właśnie chodziło 😉

   Usuń
 7. Dziewczyny życzę Wam szczęśliwego Nowego Roku, samych sukcesów, zdrowia i weny do dalszego prowadzenia bloga!
  anial_royal

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy i Tobie również życzymy miłości, zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń w Nowym Roku :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.