czwartek, 16 kwietnia 2015

Urodziny Éléonore

Dziś swoje siódme urodziny świętuje najmłodsza belgijska księżniczka.
Księżniczka Éléonore przyszła na świat dokładnie 16 kwietnia 2008r. o godz. 4:50 w Anderlechcie. W chwili urodzenia ważyła 3,2 kg i mierzyła 50 cm. Jest czwartym dzieckiem i drugą córką Króla Belgów, Philippe'a i jego belgijsko-polskiej małżonki, Mathilde d'Udekem d'Acoz. Éléonore jest także najmłodszą wnuczką Króla Alberta II i Królowej Paoli.


Księżniczka przyszła na świat Szpitalu Erasmus (w tym samym, w którym na świat przyszli jej siostra i bracia), jednak tym razem nie były to zbyt szczęśliwe narodziny. W tym samym czasie i tym samym szpitalu jej dziadek, Hrabia Patrick d'Udekem d'Acoz, od marca 2008r. przebywał w śpiączce.


Podobnie jak rodzeństwo została ochrzczona w kaplicy zamku Ciergnon w Houyet, w belgijskich Ardenach przez arcybiskupa Godfrieda Danneelsa. Rodzicami chrzestnymi zostali: Następczyni Tronu Szwecji- Księżniczka Victoria, ciocia- Księżna Claire oraz Hrabia Sébastien von Westphalen zu Fürstenberg.


Jej pełne imię to: Éléonore Fabiola Victoria Anne Marie. Pierwsze imię zostało wybrane ze względu na przyjętą przez jej rodziców zasadę nazywania dzieci imionami zaczynającymi się lub kończącymi na "el" (jej rodzeństwo to: Élisabeth, Gabriel i Emmanuel). Imię Fabiola otrzymała po swojej ciotecznej babci, Królowej Fabioli. Victoria po jednej z matek chrzestnych. Anne po babci, Hrabinie Annie d'Udekem d'Acoz. Marie na cześć Maryi, Matki Boskiej.


Podobnie jak rodzeństwo uczęszcza do Szkoły Sint-Jan Berchmanscollege w Brukseli.


A teraz duża porcja najsłodszych zdjęć Éléonore ;)


Wszystkiego najlepszego!


9 komentarzy:

 1. Bardzo lubię te posty urodzinowe, fajnie że o nich pamiętasz. Księżniczka urocza, a te rodzinne zdjęcia są najlepsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie skojarzyłam, że wszystkie dzieci M i F mają "el" w imionach, ciekawie to wymyślili:) Ale na więcej imion nie mam już pomysłów:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm, chyba, ze Samuel, Elias, Raphael, Isabelle

   Usuń
  2. Albo Natanäel lub Ismael dla chłopca i Ariel dla dziewczynki ;)

   Usuń
 3. A kiedy zostało zrobione to ostatnie zdjęcie z Victorią? Z jakiej okazji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podczas jakiejś wizyty Victorii w Belgii, prywatnej - bodajże z okazji urodzin Eleonore.

   Usuń
  2. Tak, to były jej pierwsze urodziny ;)

   Usuń
 4. ciekawy zwyczaj z tymi imionami, ciekawa jestem dlaczego akurat 'el' ;)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.