czwartek, 2 kwietnia 2015

Radosna wiadomość z Niemiec!!!

Potwierdziły się niedawne plotki o ciąży niemieckiej księżnej. Sophie, Księżna Prus, urodziła dziś rano córkę, Księżniczkę Emmę Marie!!! 
Dziewczynka przyszła na świat dziś rano w Bremen, prawdopodobnie na skutek cesarskiego cięcia. Mama i dziecko czują się dobrze.

Mała księżniczka jest trzecim dzieckiem pretendenta do tronu Niemiec, Georga Friedricha i byłej księżniczki Isenbergu, Sophie. Para jest już rodzicami bliźniaków, Carla Friedricha i Louisa Ferdinanda, którzy przyszli na świat w styczniu 2013r.


Zgodnie z obowiązującym w rodzinie prawem sukcesji, Emma Marie otrzymała tytuł Jej Cesarskiej i Królewskiej Wysokości, jednak nie zajmuje ona miejsca w sukcesji do zdetronizowanego tronu Niemiec i Prus.

Szczęśliwym rodzicom gratulujemy!!!


16 komentarzy:

 1. Drugie zdjęcie bardzo nieudane. Bark księcia zasłania żonę...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać robił je kiepski fotograf :D

   Usuń
  2. i ogólnie księżna niekorzystnie wyszła na tym 2 zdjęciu, zupełnie inaczej wygląda na pierwszym ;)

   Usuń
 2. No to witamy na świecie kolejne "royal baby" :p /Lena

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że nie pojawiają się żadne zdjęcia całej rodziny

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiedziałam, że będzie dziewczynka! Ale dla mnie ta wiadomość nie jest radosna.
  Po pierwsze, dzieci rodzą się codziennie. Po drugie, Niemcy nie mogą być znowu monarchią, wyglądałyby głupio. Po trzecie, Emma nie należy do grona spadkobierców Tworkowa.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja propozycja jest taka zeby w tym lub w nastepnym tygodniu zrobic 2 posty z love story oraz 1 post z serii potomkowie krolowej wiktorii lub post patronaty ksieznej stepahanie z luxemburga. To tylko sugestia, ty zrobisz jak bedziesz chciala

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z love story proponuje edwarda i sophie oraz tatiane i andree , albo guiliarme i stephanie

   Usuń
  2. Co do love story andrea i tatiana mysle zeby zrobic po narodzinach ich dziecka

   Usuń
  3. Podoba mi się propozycja rozłożenia notek tematycznych. Zrobię co w mojej mocy, żeby je zrealizować.

   Love story: Guillaume i Stephanie pojawiło się już na blogu w związku z rocznicą ślubu pary. Możecie je przeczytać w tym poście: http://royaltyismylife.blogspot.com/2014/10/alex-i-maxima-z-klockow-lego.html

   Usuń
 6. Czy wlochy maja lub mieli zdentronizowano monarchie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Mieli monarchię z dynastii sabaudzkiej do 1946r. Obecnie pretendentem do tronu jest 78-letni Vittorio Emanuele di Savoia-Carignano. Dalej w kolejności jest jego jedyne dziecko, powszechnie znany na świecie Książę Emmanuele Filiberto, który jest żonaty z francuską aktorką, Clotilde Courau, z którą ma dwie córki, Vittorię i Luisę. Wg. zapowiedzi Rodziny Królewskiej, Vittoria zostanie w przyszłości głową dynastii sabaudzkiej i pretendentką do tronu Włoch.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno mial romans z polka

   Usuń
  2. Żeby tylko. Podobno tych kochanek było duuużo więcej.

   Usuń
  3. Mają jeszcze z Clotilde adoptowaną córkę.

   Usuń
  4. Pierwsze słyszę. Adoptowali dwóch chłopców z Afryki, Alana i Moses'a, ale to była tylko adopcja finansowa. Łożą na ich utrzymanie i edukację, odwiedzają ich raz w roku, ale chłopcy normalnie mieszkają w Afryce ze swoimi rodzicami.

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.