środa, 25 stycznia 2023

Przyjęcia noworoczne w Luksemburgu, Belgii i Hiszpanii, królowa Camilla w Bath i Lacock + więcej

 Jordania

23 stycznia książę Hussein z narzeczoną, Rajwą Al Saif, odwiedził warsztaty "Fragrant of Color", na których osoby niewidome i niedowidzące uczą się malować i rozpoznawać kolory za pomocą węchu. Para podarowała uczestnikom warsztatów iPady.
Później odwiedzili także sklep odzieżowy "Khansa Al-Weibdeh".


Luksemburg

23 stycznia wielki książę Henri i wielka księżna Maria Teresa wydali coroczne przyjęcie noworoczne, na którym pojawili się także: książę Guillaume, księżna Stephanie, książę Felix, książę Louis, księżniczka Alexandra i książę Sebastien.

Książę Guillaume i księżna Stephanie z synkiem odwiedzili dom spokojnej starości "Servior Op der Léier" w Esch-sur-Alzette.

Belgia

Królowa Mathilde i księżniczka Elisabeth odwiedzą wspólnie Egipt w dniach 14-16 marca, gdzie otworzą wystawę poświęconą królowej Belgów Elisabeth (żonę Alberta I, po której księżna Brabancji otrzymała pierwsze imię) i odwiedzą kilka miejsc, które królowa odwiedziła podczas swoich wizyt w Egipcie, w tym grobowiec Tutenchamona.


24 stycznia król Philippe i królowa Mathilde wydali przyjęcie noworoczne dla przedstawicieli instytucji Unii Europejskiej.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Monako / Królestwo Obojga Sycylii

22 stycznia książę Albert, książę Jacques, księżniczka Gabriella, Louis Ducruet, Camille Gottlieb, a także książę Castro Carlo z córkami, księżniczką Marią Caroliną i księżniczką Marią Chiarą, pojawili się na trzecim dniu Międzynarodowego Festiwalu Cyrkowego w Monte-Carlo.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


23 stycznia Beatrice Borromeo była obecna na pokazie nowej kolekcji Christiana Diora w ramach Tygodnia Mody w Paryżu.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

24 stycznia Charlotte Casiraghi pojawiła się na pokazie nowej kolekcji Chanel w ramach Tygodnia Mody w Paryżu.

Embed from Getty Images


Wielka Brytania

Księżniczka Eugenie i Jack Brooksbank potwierdzili krążące od jakiegoś czasu plotki i poinformowali, że spodziewają się drugiego dziecka latem tego roku. Zgodnie z komunikatem wydanym przez Pałac Buckingham, cała rodzina jest zachwycona nowinami, a "August nie może się doczekać, żeby zostać starszym bratem".

25 stycznia księżna Kate wzięła udział w spotkaniu niedawno powołanej grupy doradczej Centrum Wczesnego Dzieciństwa The Royal Foundation na zamku Windsor.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Dzisiaj królowa Camilla odwiedziła nową siedzibę Royal Osteoporosis Society, organizacji, której patronuje od 1997, i wzięła udział w przyjęciu z tej okazji w Ratuszu w Bath. Później udała się do Lacock w Wiltshire, gdzie spotkała się z pracownikami kilku sklepów i zasadziła drzewo w ramach Queen's Green Canopy przy kościele St Cyriac's Church. W tym samym kościele w 2006 odbył się ślub jej córki, Laury Parker Bowles z Harry'm Lopesem. Lacock jest bardzo dobrze znanym w Anglii miasteczkiem - kręcono tu m.in. Downton Abbey, dwa filmy o Harry'm Potterze, a także ekranizację Dumy i uprzedzenia z 1995.
Królowej towarzyszyły pupile, Bluebell i Beth.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Hiszpania

24 stycznia królowa Letizia wzięła udział w spotkaniu Hiszpańskiego Stowarzyszenia Walki z Rakiem AECC, którego jest honorową przewodniczącą.

Embed from Getty Images25 stycznia król Felipe i królowa Letizia wydali przyjęcie dla korpusu dyplomatycznego w Pałacu Królewskim w Madrycie.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Dania / Szwecja

Księżna Marie i książę Carl Philip pojawili się na konkursie kulinarnym "Bocuse d’Or" w Lyonie.

Japonia

18 stycznia książę Fumihito i księżna Kiko uczestniczyli w spotkaniu poświęconym bezpieczeństwu na drodze.


20 stycznia Cesarz Naruhito i Cesarzowa Masako wzięli udział w noworocznej inspekcji Gwardii Cesarskiej w Imperial Palace East Gardens.
8 komentarzy:

 1. Super wiadomość z UK! Może doczekamy się małej Victorii :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy wiadomo dlaczego na noworocznym przyjęciu w Luksemburgu nie było żony księcia Felixa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, aczkolwiek jeśli dobrze kojarzę to ona chyba nigdy / bardzo rzadko brała udział w przyjęciach noworocznych

   Usuń
  2. Właśnie się też nad tym zastanwiam, gdzie jest księżna Claire. Rzadko się udzielała, ale po pandemii prawie w ogóle jej nie widujemy, nawet na najważniejszych wydarzeniach, takich jak Święto Narodowe.
   Chyba rzeczywiście Charlotte jest w ciąży.
   To będzie pierwszy prawnuk królowej Elżbiety, który nigdy jej nie spotka.

   Usuń
  3. Mi się wydaje, że Claire może nie chce i nie musi, bo ona i Felix żyją chyba z prywatnych pieniędzy i nie pełnią żadnej oficjalnej roli.

   Usuń
 3. Wiadomo, że nie znamy tych ludzi prywatnie, ale od czasu kontrowersyjnych zdjęć męża Eugenii na jachcie jakoś inaczej na niego patrzę. :/ W ogóle zainteresowani się wtedy jakoś do tego odnieśli? Było to wyjaśniane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, ale właściwie im się nie dziwię, to w końcu sprawa między nimi, a ostatecznie zainteresowały się tym tylko brukowce. Wypowiedziała się jedynie mama Eugenie, która powiedziała, że Jack udał się wtedy na Capri na galę UNICEF-u sponsorowaną przez Casamigos, której jest ambasadorem.

   Usuń
 4. Mam wrażenie, że Camilla bardzo źle wygląda na twarzy, postarzała się i schudła, myślę, że to przez stresy związane ze śmiercią Elżbiety.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.