środa, 1 czerwca 2022

Konkurs Muzyczny, królowa Maxima skoczyła ze spadochronem, wizyta w Mauretanii + więcej

Norwegia

Księżna Mette-Marit nagrała wiadomość z okazji inauguracji kampanii promującej czytelnictwo Sommerles 2022.

 


Szwecja

30 maja Następczyni Tronu wręczyła Astrid Lindgren Memorial Award 2022.

31 maja królowa Silvia i księżniczka Victoria odwiedziły Helsingborg, gdzie wzięły udział w seminarium na temat demencji i zainaugurowały targi miejskie H22 City Expo, które mają na celu wypracowanie rozwiązań, które zapewnią mieszkańcom lepszą jakość życia, razem z realizacją celów zrównoważonego rozwoju. Królowa otworzyła również SilviaBo i Garden of Memories and Knowledge, natomiast księżniczka uczestniczyła w spotkaniu na temat zrównoważonego rozwoju i innowacji.

Królowa wieczorem wróciła do Sztokholmu, natomiast Następczyni Tronu kontynuowała wizytę następnego dnia, odwiedzając kolejne wystawy i pawilony w ramach H22 City Expo.


Belgia

30 maja król Philippe i królowa Mathilde pojawili się na pierwszym finale Konkursu Muzycznego im. Królowej Elisabeth.

31 maja odbyła wideo rozmowę z Pierwszą Damą Ukrainy, wyrażając swoją solidarność z jej rodakami. Rozmowa dotyczyła również zdrowia, dobrostanu psychicznego i edukacji dzieci w Ukrainie.Wieczorem królowa pojawiła się na kolejnym finale Konkursu Muzycznego.Hiszpania

30 maja król Felipe i królowa Letizia wydali lunch w Pałacu Królewskim w Madrycie dla liderów uczestniczących w Szczycie NATO w Madrycie z okazji 40. rocznicy przystąpienia Hiszpanii do Sojuszu.31 maja Letizia przybyła z trzydniową roboczą wizytą do Mauretanii. aby dowiedzieć się więcej o pomocy udzielanej na miejscu przez organizację Cooperación Española w zakresie zdrowia, równości płci, rozwoju obszarów wiejskich i bezpieczeństwa żywnościowego. Królowa średnio raz w roku udaje się z taką misją humanitarną i przygląda się działalności Cooperación Española. Jest to jej siódma tego typu wizyta - ostatnią złożyła w zeszłym roku w Paragwaju.
Po przybyciu do Nawakszut, stolicy Mauretanii, spotkała się z Pierwszą Damą.

Drugiego dnia wizyty królowa odwiedziła Biuro Współpracy Technicznej oraz projekty Cooperación Española: platformę logistyczną Narodowego Towarzystwa Dystrybucji Ryb Mrożonych (SNDP), i specjalny posterunek policji oferujący różnego rodzaju pomoc ofiarom przemocy ze względu na płeć. Na koniec dnia udała się na Uniwersytet w Nawakszut.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images
Dania

Królowa Margrethe rozpoczęła dzisiaj swój coroczny letni rejs jachtem Dannebrog, przypływając do miasta Helsingør. Letnie rejsy duńskiego monarchy są tradycją zapoczątkowaną przez króla Christiana X. Tegoroczny rejs monarchini potrwa do 4 czerwca i zakończy się w gminie Aarhus, która zorganizuje obchody złotego jubileuszu panowania królowej.

Niderlandy

Hrabia Claus-Casimir, jedyny syn księżnej Laurentien i księcia Constantijna, ukończył szkołę Gordonstoun w Szkocji. Na ceremonii rozdania dyplomów i późniejszym balu pojawiła się dumna mama.


31 maja król Willem-Alexander i królowa Maxima wydali lunch dla Holendrów, którzy w ostatnim czasie otrzymali nagrody za swoje osiągnięcia. Para królewska regularnie zaprasza zasłużonych Holendrów do Pałacu Noordeinde.
Później tego samego dnia królowa spotkała się z przedstawicielami poszczególnych niderlandzkich prowincji.Dzisiaj natomiast królowa odwiedziła szkołę Defense Para School w Bredzie, która podlega Korpusowi Komandosów Królewskiej Armii Niderlandów i prowadzi szkolenia spadochronowe w siłach zbrojnych. Maxima skorzystała z okazji i również skoczyła ze spadochronem :) Na pytanie, jak było, odparła, że trochę się denerwowała, ale jej partner, z którym skoczyła, dodał, że zrobiła wszystko tak, jak ją poinstruowali.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.