wtorek, 21 września 2021

Księżniczka Beatrice urodziła córkę

 Wczoraj po południu podano do informacji, że księżniczka Beatrice i jej mąż Edoardo Mapelli Mozzi zostali rodzicami córeczki!

Embed from Getty ImagesKsiężniczka Beatrice jako pierwsza przekazała wiadomość za pośrednictwem swojego konta na Twitterze: 
Tak się cieszę, że mogę podzielić się wiadomością o bezpiecznym przybyciu naszej córki w sobotę, 18 września 2021 o godzinie 23:42 w szpitalu Chelsea and Westminster Hospital w Londynie. Dziękuję zespołowi położnych i wszystkim w szpitalu za wspaniałą opiekę.


Para przez weekend trzymała radosną nowinę w sekrecie i dopiero w poniedziałek zdecydowali się podać ją do publicznej wiadomości, mimo że brytyjska prasa nieco ich "ubiegła" i poinformowała, że w piątek księżniczka została przyjęta do szpitala.


Chwilę po poście księżniczki pojawił się oficjalny komunikat Pałacu Buckingham, z którego mogliśmy się dowiedzieć, że dziewczynka w chwili narodzin ważyła 2,78 kg. Członkowie obu rodzin zostali już powiadomieni. Księżniczka i jej córka czuje się dobrze i razem z Edoardo "nie mogą się doczekać, aby przedstawić swoją córkę starszemu bratu Christopherowi Woolf" - jak czytamy dalej w oświadczeniu.


Zaledwie kilka dni przed porodem księżniczka wzięła udział w Garden Party z okazji 10-lecia Russell House organizacji Forget Me Not Children's Hospice, którego jest patronką.


Księżna Yorku Sarah poznała już swoją wnuczkę i była nią zachwycona - zdradziła też, że dziewczynka ma rude włosy po mamie. Książę Yorku nie wrócił jeszcze ze Szkocji, gdzie przebywa na zamku Balmoral razem z królową. Z kolei dumna ciocia, księżniczka Eugenie, wysłała siostrze i szwagrowi gratulacje za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, w których napisała, że nie może się doczekać, kiedy pozna swoją siostrzenicę. "Do mojej nowej siostrzenicy - już Cię kocham i ze zdjęć myślę, że jesteś po prostu niesamowita.... będziemy się świetnie razem bawić. Kochaj swoją ciocię Euge 🥰🥰💕💕😘"
Księżniczka Beatrice i Edoardo Mapelli Mozzi pobrali się w lipcu 2020. Dziewczynka jest ich pierwszym wspólnym dzieckiem (Edoardo ma także syna z poprzedniego związku).

Embed from Getty Images


Szczęśliwym rodzicom gratulujemy!

14 komentarzy:

 1. Wspaniałe informacje zostaje czekać na podanie imion małej księżniczki obstawiam że pojawi się wśród nich Elizabeth może nawet jako pierwsze 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się, że babcia mowi otwarcie jak wygląda wnuczka i podejrzewam, nie będzie czarnobiałych zdjęć, czego nie lubię (uważam, że jak już pokazywać to normalnie albo wcale. Podkreślam moja opinia). Świetny także i bardzo ciepły wpis cioci Eugenii. Jak miło, gdy rodzeństwo trzyma się razem. Zyskuje cała rodzina.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa imienia. Kto wie, może po ukochanej babci...

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowna wiadomość. W tym roku przybyło czworo prawnucząt Królowej - dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Niewiarygodne.
  Też myślę, że wśród imion znajdzie się Elizabeth i może jakieś włoskie?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe, czy imiona będą inspirowane dawnymi krewnymi z czasów królowej Wiktorii. O ile dobrze pamiętam, Sarah i jej córki interesują/interesowały się czasami wiktoriańskimi (stąd też pochodzą własne imiona księżniczek). Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Królowa Wiktoria miała pięć córek. Beatrice i Louise już zajęte, więc zostały Wiktoria, Alice i Helena.

   Usuń
  2. Wybierać można nie tylko spośród córek Wiktorii, ale też np. wnuczek (przykładem jest imię Eugenii nadane na cześć wnuczki królowej Wiktorii).

   Usuń
 6. Moja propozycja imion: Philippa Elizabeth Nicola. (Po pradziadkach i matce Eduardo).

  OdpowiedzUsuń
 7. Wspaniale! Obstawiam, że na pierwsze imię będzie Elizabeth albo Susan. To po drugie to po prababci od strony Sarah. Może będzie też Nicola.

  Jeszcze raz przypominam o moim blogu, gdzie dziś pojawiły się dwa posty. https://germanroyals.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Super wiadomość :) Ja obstawiałam chłopca.
  Myślę, że pojawi się imię Alice.

  OdpowiedzUsuń
 9. Co do imion ciężko typować.
  Jeśli chodzi o wpis Eugenii to jest trochę żałosny. Zamiast odwiedzić siostrę w szpitalu czy w domu to od razu umieszcza posta w mediach społecznościowych jakby to była jakaś świątynia. Ale, co zrobić takie czasy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wielkie gratulację :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Super wiadomość. Jeśli chodzi o imiona to obstawiam Philippa, Victoria lub Elizabeth w jakiejś kombinacji. Ciekawe, czy zobaczymy niedługo dziewczynkę.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.