piątek, 10 kwietnia 2020

15. rocznica ślubu księcia Walii i księżnej Kornwalii, "Kungliga smycken", wideokonferencje + więcej


Hanower

Pojawiło się nowe zdjęcie Ekateriny z Elisabeth i Welfem Augustem.

Instagram
Wielka Brytania

5 kwietnia wieczorem wyemitowano przemówienie królowej Elżbiety, które wygłosiła z zamku Windsor w związku z pandemią koronawirusa.

newmyroyals.comMonarchini wystosowała także słowa wsparcia dla Kanadyjczyków i Australijczyków.6 kwietnia księżna Kornwalii zakończyła 14-dniową kwarantannę i wróciła do obowiązków, oczywiście zdalnych. Jako przewodnicząca Royal Voluntary Service zaangażowała się w nowy program organizacji polegający na kontaktowaniu się ze starszymi osobami, szczególnie narażonymi na samotność w obecnej sytuacji. Księżna zadzwoniła do 85-letniej Doris, która zakończyła właśnie dwutygodniową kwarantannę.
Książę Walii zakończył izolację po 7 dniach od wykrycia u niego koronawirusa, zgodnie z zalecaniami brytyjskiego rządu. Oboje Wielkanoc spędzą w szkockim Birkhall.

© Clarence House

9 kwietnia para obchodziła 15. rocznicę ślubu, z tej okazji udostępniono nowe zdjęcie wykonane 8 kwietnia w Birkhall. Para książęca pozowała do niego ze swoimi dwoma psami, Bluebell i Beth.

© Clarence House


Książę Walii nagrał czytania Ewangelii do podcastu, które Westminster Abbey udostępnił w Wielki Czwartek, oraz kolejnych z okazji Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty.Jak się ostatnio dowiedzieliśmy, fundacja, którą zakładają Meghan i Harry, została nazwana na cześć ich syna Archewell.


Z okazji Światowego Dnia Zdrowia królowa Elżbieta wystosowała wiadomość do personelu medycznego.


Hrabina Sophie wysłała wiadomość ze słowami wsparcia dla Thames Valley Air Ambulance, którą obejmuje patronatem.


Rodzina królewska przekazała brytyjskiemu Premierowi Borisowi Johnsonowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia.
8 kwietnia książę i księżna Cambridge odbyli swoje pierwsze "wyjście" zdalnie - uczestniczyli w wideokonferencji z uczniami i nauczycielami z Casterton Primary Academy w Lancashire.

dailymail.co.uk

Szwecja

5 kwietnia SVT wyemitowała specjalne przemówienie króla Carla Gustafa skierowane do narodu walczącego z koronawirusem.

newmyroyals.com7 kwietnia księżniczka Victoria uczestniczyła w wideokonferencji z przedstawicielami Szwedzkiej Federacji Parasportowej Svenska parasportförbundet.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

7 kwietnia księżniczka Victoria i książę Daniel wzięli udział w cyfrowej inauguracji corocznego raportu organizacji Pep.

newmyroyals.com

Drugą, ostatnią część dokumentu "Kungliga smycken" o królewskiej biżuterii znajdziecie TUTAJ. W tej części dowiecie się więcej o Six Button Tiara, Connaught Tiara, Pink Topaz Parure i Emerald Demi-Parure i Nine Prong Tiara. Natomiast pierwszą część znajdziecie TUTAJ.
Monako

Księżniczka Stephanie 6 kwietnia udzieliła wywiadu Monaco Info, w 15. rocznicę śmierci ojca, księcia Rainiera (wywiad można obejrzeć poniżej od 12:50).

newmyroyals.comLuksemburg

Książę Felix i księżna Claire z dziećmi wcielili się w rolę modelów Young Empire, marki wytwarzającej w Portugalii ubrania, meble i artykuły gospodarstwa domowego dla nowoczesnych rodzin.

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Wielki Książę Henri i Wielka Księżna Maria Teresa kontynuują zdalnie swoją pracę, kontaktując się z osobami szczególnie dotkniętymi pandemią, ofiarami i ich rodzinami, a zwłaszcza służbami medycznymi i wolontariuszami.Dania

Księżna Mary wystosowała specjalną wiadomość jako przewodnicząca Mary Fonden, w której przesłała słowa wsparcia dla osób samotnych, które są szczególnie dotknięte obecną pandemią, ofiar przemocy domowej czy dzieci narażonych na znęcanie się. "Widzę już wiele wspaniałych inicjatyw organizacji i osób, które robią wszystko, co w ich mocy, aby dotrzeć do tych, którzy obecnie cierpią najbardziej z powodu deprywacji społecznej. Jestem z tego bardzo zadowolona i mam nadzieję, że będziemy nadal stać razem, nawet jeśli nie będziemy fizycznie blisko siebie" - napisała księżna.


Liechtenstein

Rodzina książęca także wspiera poddanych w walce z koronawirusem. Dziedziczna księżna Sophie w specjalnie nagranym wideo podziękowała pomysłodawcom projektu "Corona Hilfe Liechtenstein", który łączy osoby potrzebujące pomocy w tym trudnym czasie z tymi, którzy chcą tej pomocy udzielić. Przez specjalny formularz udostępniony na oficjalnej stronie projektu można zgłosić chęć udzielenia pomocy. Z kolei osoby, które potrzebują takiej pomocy - osoby poddane kwarantannie, osoby starsze czy z grupy podwyższonego ryzyka - znajdą tutaj kontakt telefoniczny ze specjalnie utworzonymi punktami pomocowymi poszczególnych gmin.
Księżna pochwaliła i podziękowała wszystkim zaangażowanym oraz wyraziła nadzieję, że fala solidarności będzie trwała dalej.Hiszpania

6 kwietnia królowa Letizia skontaktowała się z przewodniczącym SOS Wiosek Dziecięcych w Hiszpanii.
Później razem z królem Felipe uczestniczyła w wideokonferencji z przewodniczącym organizacji Projecte Home Balears wspierającym osoby w wychodzeniu z nałogu.

© Casa de S. M. el Rey

© Casa de S. M. el Rey

© Casa de S. M. el Rey

© Casa de S. M. el Rey

© Casa de S. M. el Rey

Król tego dnia spotkał się także z minister Przemysłu, Handlu i Turystyki, aby porozmawiać o skutkach koronawirusa dla tych sektorów.
Skontaktował się także telefonicznie z Cesarzem Naruhito, Sekretarzem Generalnym ONZ czy królem Maroka Mohammedem VI, którym przekazał w imieniu Hiszpanów słowa wsparcia.

© Casa de S. M. el Rey7 kwietnia królowa uczestniczyła w wideokonferencji z prezesem stowarzyszenia Plena inclusión.
Później razem z królem Felipe rozmawiała z przewodniczącym Hiszpańskiej Federacji Banku Żywności oraz prezydentem portu w Walencji. Tego samego dnia król spotkał się z minister spraw zagranicznych.

© Casa de S. M. el Rey

© Casa de S. M. el Rey

© Casa de S. M. el Rey

© Casa de S. M. el Rey

8 kwietnia królowa skontaktowała się z przedstawicielami Fundación Secretariado Gitano, aby dowiedzieć się o sytuacji Cyganek należących do jednej z najbardziej narażonych na zachorowanie na COVID-19 społeczności.
Następnie dołączyła do króla Felipe na wideokonferencji z przedstawicielami Światowej Organizacji Zdrowia, z którymi rozmawiali o najnowszych działaniach podejmowanych przez WHO w celu powstrzymania pandemii.
Później król Felipe spotkał się z ministrem sprawiedliwości.

© Casa de S. M. el Rey

© Casa de S. M. el Rey

© Casa de S. M. el Rey

© Casa de S. M. el Rey


Norwegia

Książę Haakon i księżna Mette-Marit z dziećmi wybrali się na stok narciarski.
8 kwietnia książę Haakon i księżna Mette-Marit skontaktowali się z Norweskim Czerwonym Krzyżem.

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Belgia

7 kwietnia król Philippe rozmawiał z oficerami pogotowia i wolontariuszami Belgijskiego Czerwonego Krzyża.

© Belgian Royal Palace

8 kwietnia król odwiedził centrum medyczne UZ Brussels.


© Belgian Royal Palace

© Belgian Royal Palace

© Belgian Royal Palace

Królowa Mathilde 9 kwietnia uczestniczyła w wideokonferencji z przedstawicielami instytucji społecznych: ATD Fourth World, Lutte pauvreté i RWLP (Réseau Wallon de Lutte contre la Pauvreté).

© Belgian Royal Palace

© Belgian Royal Palace

Dziś król Philippe rozmawiał przez Skype'a z rezydentami i pracownikami organizacji non-profit Le Bercail w Liège.

© Belgian Royal Palace


Niderlandy

8 kwietnia królowa Maxima odwiedziła firmę transportową  Pieter Smit w Nieuw-Vennep, a później spotkała się z przedstawicielami sieci hoteli i restauracji oraz mniejszymi przedsiębiorcami gastronomicznymi. Oba wyjścia dotyczyły skutków pandemii dla branży gastronomicznej, hotelarskiej oraz sektora transportu.

© Rotapool / Mischa Schoemaker

© Rotapool / Patrick van Katwijk

© Rotapool / Patrick van Katwijk

therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

Para królewska przekazała życzenia wielkanocne, podziękowania służbom medycznym oraz prosiła, by w tym czasie pozostać w domach.


Dziś księżniczka Ariane obchodzi 13. urodziny.

7 komentarzy:

 1. Luksemburg/Felix jest współzałożycielem tej marki Young Empire. Nie wiem czemu, ale mam jakiś problem (?) w związku z tą działalnością. Royalsi i zakładanie biznesu? Nie kojarzy się to dobrze ;( a ciuchy tej marki nie zachęcają do założenia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo czy można prosić o więcej informacji na ten temat? Pierwsze słyszę o tej marce i takiej działalności Luksemburga...

   Usuń
 2. Zdjęcie Camilii przy biurku jest fantastyczne! Księżna wygląda tam genialnie, a wnętrze gabinetu o wiele przyjaźniej niż u innych royalsów. Te książki, zdjęcia, portret, kwiaty - cud miód!

  Intryguje mnie tylko fakt, że Camilla pomimo negatywnego wyniku, za sam kontakt z chorym, miała 14-dniową kwarantannę, podczas gdy kwarantanna Karola, który sam zachorował, trwała tylko 7 dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tego nie rozumiem, ale stosowali się do zaleceń brytyjskiego rządu, więc cóż...

   Usuń
 3. Takie informacje są na stronie szwajcarskiego odpowiednika polskiego KRS. (Nie pamiętam nazwy tej szwajcarskiej strony). Felix z tego co piszą na stronie Young Empire na Facebooku jest inwestorem i współzałożycielem tej marki, ale nie projektuje ubrań i mebli.

  OdpowiedzUsuń
 4. Urocze zdjęcia z Birkhall.
  Co do nowego biznesu Felixa i Claire mam mieszane odczucia, ale przynajmniej w taki sposób możemy zobaczyć ich i ich dzieci.Niewiarygodne, jak wyrosły.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ładne zdjęcia rodzinki z Luksemburga. Amalia jest prześliczna. Szkoda, że to nie dzieci Felixa w przyszłości zasiądą na tronie.
  To, całe WHO to jedna wielka żenada.
  W gabinecie Letycji tak sterylnie jak w szpitalu.
  Podobało mi się orędzie Elżbiety. Co zaś do fundacji Harry'ego i Meghan to podobno strona został shakowana. Tak przynajmniej podają hiszpańskie media.
  Szkoda, że tak mało wspomniano o Rainierze, ale domyślam się, że ma to związek z pandemią.
  Świetne nagranie, którego nie ma w tym poście ze spotkania szwedzkiej rodzinki na wideokonferencji.
  Co do Mette Marit i Haakona to dla mnie trochę zachowują się nieodpowiedzialnie. Cała reszta monarchów, następców i dalsi royalsi się dostosowują, a oni balują.
  Hanower - piękny pies i ładna ławka i nic więcej.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.