23 cze 2017

Zaręczyny księcia Casimira i Alany Bunte

Wczoraj ogłoszono zaręczyny księcia Casimira, drugiego z czterech synów księżnej Gabrieli i księcia Alexandra, głowy rodu Sayn-Wittgenstein-Sayn, z Alaną Bunte!

Facebook"Z wielką radością książę Alexander i księżna Gabriela Sayn-Wittgenstein-Sayn ogłaszają zaręczyny ich syna, księcia Casimira z Alaną Bunte." - czytamy w oficjalnym oświadczeniu. 41-letni książę Casimir jest właścicielem instytucji finansowej, która zajmuje się projektami rolnym w Ameryce Południowej. Jego narzeczona, Alana, ma 26 lat i urodziła się w Stanach Zjednoczonych jako córka Amerykanina i matki pochodzącej z Kolumbii. Ukończyła uniwersytet Central Saint Martins w Londynie na kierunku sztuka i projektowanie. Pracowała jako modelka. 

"Para poznała się dwa lata temu w Londynie i zamierza pobrać się w przyszłym roku w Sayn w siedzibie rodziny książęcej Sayn-Wittgenstein-Sayn" - tak kończy się oficjalne oświadczenie.

bunte.de

Książę Casimir natomiast ukończył zarządzanie i marketing na Middlesex University w Londynie i był wcześniej żonaty: w 1999 poślubił Corinnę Larsen, niemiecką filantrop starszą od niego 11 lat. Doczekali się syna Alexandra (ur. 2002). Małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2004. Co ciekawe, Corinna jest (czy może była?) przyjaciółką króla Juana Carlosa. W 2012 udała się z nim na niechlubne polowanie na słonie w Afryce.

Alexander z dziadkiem, księciem Alexandrem sayn.de

3 komentarze:

 1. Fajnie, że jest książę Kazimierz. W dzisiejszych czasach to rzadkie imię, zwłaszcza wśród książąt.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy to syn brata zmarłego męża księżniczki Benedikte?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, zmarły mąż księżniczki Benedikte był księciem Sayn-Wittgenstein-Berleburg, a nie Sayn-Wittgenstein-Sayn :)

   Usuń