20 paź 2016

Sapphire Goat Tiara

Czy pamiętacie tiarę królowej Geraldine, którą opisywałam  przy okazji ślubu Elii i Leki? 

pinterest.com

Otóż, jak się okazało po bliższym przyjrzeniu się zdjęciom z uroczystości, księżna wcale nie miała na głowie właśnie tej tiary!
 Elia wybrała na tę okazję inny diadem, także należący wcześniej do zmarłej królowej - Sapphire Goat Tiara albo Queen Geraldine's Sapphire and Diamond Tiara (te dwie nazyw są używane zamiennie). Jak sama nazwa wskazuje, tutaj także mamy do czynienia z motywem barana, o którym pisałam już przy poprzednim klejnocie.

pinterest.com

Tiara składa się z diamentowej, półokrągłej podstawy, na której umieszczony został hełm z głową barana - symbolem króla Zoga I. Hełm otacza diamentowy łuk z kwiatami z szafiru. 

pinterest.com

Sapphire Goat tiara ma dosyć krótką historię. Królowa Geraldine pojawiła się w niej po raz pierwszy na ślubie rodziców księcia Leki w 1975 roku. Prawdopodobnie tiara, jak i dołączona do niej biżuteria została stworzona jako zamiennik dla większości biżuterii królowej, która została sprzedana w 1960. Nie wiemy jednak, kto jest jej twórcą. Później diadem nosiła także matka Leki, królowa Susan (m.in. w latach '80 podczas pozowania do oficjalnego zdjęcia).

pinterest.com

Razem z tiarą został stworzony komplet biżuterii - naszyjnik, bransoleta, broszka oraz pierścionek. Niestety, obecnie w skarbcu rodziny królewskiej znajduje się jedynie diadem, reszta klejnotów została sprzedana w latach '80. Zdjęcie możecie zobaczyć tutaj

oranews.tv
imageupper.com

6 komentarzy:

 1. Chyba nigdy się nie przekonam do tej tiary, jest bardzo dziwna ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A mi się podoba, właśnie dlatego że jest taka nietypowa. Bardzo oryginalna tiara

  OdpowiedzUsuń
 3. "Goat" to koza, a nie baran :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Baran zresztą nie ma takich rogów :P

   Usuń