28 lip 2016

Królewskie filmy i dokumenty cz.3

Dziś trzecia część serii ,,Królewskie filmy i dokumenty”.

„Kobiety Windsoru” film fabularny oparty na faktach.
Przedstawia historię życia dwóch księżnych – Walii oraz Yorku. W filmie poznajemy Dianę oraz Fergie z innej strony, historię ich przyjaźni, zmagania z prasą, losy dwóch niezależnych kobiet, które próbują przetrwać w królewskim świecie. Film jest bardzo ciekawy, choć pokazuje, że bajkowe początki w prawdziwym życiu nie zawsze kończą się typowym ,,żyli długo i szczęśliwie”. Zachęcam do obejrzenia!„Jak zostać królem ” 2010 r.
Ten film można określić jednym słowem – wybitny!
Przedstawia historię Króla Jerzego VI – jego problemy z prawidłową wymową oraz walkę o szacunek i uznanie poddanych. Wspaniała kreacja nagrodzonego Oscarem Colina Firth’a. Aktor genialnie wczuwa się w swoją postać i bardzo realistycznie ukazuje problemy Jerzego VI.  Naprawdę warto zobaczyć!„Tajemnice Pałacu Buckingham” 
Film dokumentalny pokazujący przełomowe momenty w życiu rodziny królewskiej  od czasu ślubu Księcia Karola i Księżnej Diany do zaręczyn Księcia Williama i Kate Middleton.
,, Opowieści książęcej druhny”

Bardzo ciekawy dokument  opowiadający o sekretach królewskiego ślubu sprzed 35 lat. India Hicks, która była druhną Lady Di zdradza tajemnice przygotowań oraz samej uroczystości. Bardzo ciekawym momentem jest też jej spotkanie z mamą, która wspomina czasy, gdy była druhną Królowej Elżbiety II.,,Diamentowa królowa” 2012 r.
Trzyczęściowy  film dokumentujący  60 – lecie Królowej na tronie.
Andrew Marr opowiada o przełomowych momentach panowania Elżbiety II. Publicysta towarzyszy Królowej w wyprawie do USA, Australii oraz na Bliski Wschód.
O sekretach Elżbiety II opowiadają też jej dzieci oraz wnuki. Zobaczymy także wywiady ze znanymi osobistościami m.in Panem Prezydentem Barackiem Obamą. Film jest świetną analizą rządów Królowej. Zapraszam do obejrzenia!


***

Zdecydowaną większością głosów tytuł najlepszej stylizacji ubiegłego tygodnia zdobyła kreacja Charlene z corocznej gali Czerwonego Krzyża.


6 komentarzy:

 1. bardzo lubie tą serie o dokumentach.Można sie wiele dowiedziec

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałam Tajemnice Pałacu Buckigham-fajny dokument opisujący 30 najważniejszych dni w brk od 1981 do 2011,ale dość powierzchowny,takie informacje znają wszyscy.
  Zamierzam się do oglądania Jak zostać królem.O reszcie dokumentów nie słyszałam,mam już teraz plan,co robić:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie na temat, ale da mi ktoś link do królewskich sukien ślubnych ze Szwecji? Bo w spisie notek tematycznych link nie działa.

  OdpowiedzUsuń
 4. oglądałam wszystkie i wszystkie mogę polecić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej macie może Aska?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie, ale jeśli masz pytania napisz na mojego maila martacorrespondence90@gmail.com
   Z chęcią odpowiem na wszystkie pytania. Pozdrawiam

   Usuń