poniedziałek, 13 czerwca 2016

Rodzina Książęca z Monako- Pierre Casiraghi

Jako że Rodzina Książęca z Monako jest moją obsesją i uwielbiam jej członków, a zwłaszcza dzieci księżnej Karoliny, to postanowiłam przybliżyć Wam dzisiaj sylwetkę jednego z najprzystojniejszych arystokratów europejskich- Pierre'a Casiraghi. 
***


Pierre Rainier Stefano Casiraghi urodził się 5 września 1987 roku w Szpitalu Księżnej Grace w Monako. Jest najmłodszym synem Karoliny, księżniczki Monako i późniejszej księżnej Hanoweru i jej drugiego męża- Stefano Casiraghi, włoskiego przemysłowca branży naftowej; wnukiem księcia Rainiera III i księżnej Grace (amerykańskiej aktorki) oraz Giancarlo Casiraghi i Fernandy Pulici. Ma dwoje starszego rodzeństwa: brata Andreę i Charlotte oraz przyrodnie rodzeństwo: Alexandrę, Ernesta Augusta VI i Christiana, książęta z Hanoweru. 


Pierre otrzymał imiona na cześć: swojego pradziadka- księcia Valentinos -Pierre'a, dziadka, Rainiera III, księcia Monako oraz ojca-Stefano. Jego rodzicami chrzestnymi zostali: jego wujek, książę Albert oraz ciotka- Laura Sabatini Casiraghi. Pierre jest obecnie w kolejce do tronu zaraz po kuzynach: bliźniakach Jacques'ie i Gabrielli (dzieciach Alberta i Charlene), bracie Andrei i jego dzieciach: Alexandrze i Indii. 
Pierwsze publiczne wystąpienie chłopca miało miejsce 2 września 1987, dwa dni po jego urodzinach, kiedy to Karolina pokazała swojego synka światu. W listopadzie 1991 roku Pierre po raz pierwszy uczestniczył w oficjalnych obchodach Narodowego Dnia Monako, wspólnie z dziadkiem, mamą i rodzeństwem. Brał też udział w festiwalu cyrkowym w Monte Carlo. Gdy miał trzy lata jego ojciec- Stefano zginął w wypadku łodzi motorowych. Po tym wydarzeniu rodzina przeprowadziła się do Prowansji, gdzie Pierre spędził najmłodsze lata życia, tam również chodził do szkoły publicznej. Po ślubie jego matki i księcia Hanoweru- Ernesta Augusta V rodzina ponownie się przeprowadziła, tym razem do Fontaineblau. W 2005 roku Pierre ukończył Uniwersytet Bocconi, studiował też ekonomię międzynarodową. Mówi płynnie po angielsku, francusku, włosku i trochę po niemiecku. Potrafi również grać na saksofonie. 
Od 30 stycznia do 13 lutego 2007 towarzyszył matce w misji humanitarnej w Afryce. Odwiedzili Niger, Burundi, Republikę Konga w ramach prezydentury Karoliny w fundacji AMADE. Pierre uczestniczy w przybrzeżnych wyścigach. W styczniu 2014 wziął udział w Cape2Rio, w drużynie Masarati. Jego zespół ukończył zawody w 10 dni, 11 godzin, 29 minut i 57 sekund. Uczestniczył także w regatach, jego drużyna wygrała 10. edycję wyścigu Palermo-Monte Carlo w sierpniu 2014.  Pierre jest również gościem Historycznego Rajdu w Monte Carlo, który ma miejsce co roku w styczniu. W maju 2014 wziął udział w pierwszym profesjonalnym wyścigu aut: "Volkswagen Scirocco R-Cup" w Hochenheimie. W pierwszym wyścigu zajął 22 miejsce, a drugim-20. Powiedział wtedy, że to dzięki wsparciu rodziny i dopingowi ze strony legendy- Jacky'ego Ickx.
W czerwcu 2009 roku został włączony do zarządu monakijskiej spółki Engeco, założonej w 1984 roku przez jego ojca. Jego wujek, Marco Casiraghi pozostał na pozycji prezesa firmy, ale i tak większość udziałów podzielił między braci Casiraghi. Pierre jest także głównym udziałowcem Monecair. Ufundował "Sail for a Cause". Jest także w komitecie zarządzającym "Yacht Club de Monaco".  W 2011 roku Pierre został honorowym członkiem ICEM (Ieune Chambre Economique de Monaco). 
Pierre był wielokrotnie fotografowany z modelkami, aktorkami, ale jego najpoważniejszy i trwający nadal związek rozpoczął się w 2008 roku, kiedy poznał Beatrice Borromeo, potomkinię włoskiej rodziny hrabiowskiej. Beatrice urodziła się 18 sierpnia 1985 roku w Innichen, jest bardzo dobrze znaną włoską osobowością telewizyjną i medialną. Ukończyła Columbia University na kierunku dziennikarskim. Pracuje dla Newsweeka i Daily Beast. Pracowała jako reporterka dla "Il Fatto Quotidiano". Występowała w wielu włoskich programach telewizyjnych i współpracowała z szanowanymi i znanymi postaciami. 10 grudnia 2014 para potwierdziła swoje zaręczyny. Ślub cywilny odbył się 25 lipca 2015 w Pałacu Książęcym w Monako. Po ceremonii książę Albert zorganizował dla nowożeńców i zaproszonych gości obiad w ogrodach pałacu. 1 sierpnia na włoskiej wyspie Iosa Bella, należącej do Wysp Boromejskich miała miejsce religijna ceremonia ślubna. Uczestniczyli w niej także członkowie rodzin królewskich i książęcych: księżna Mette-Marit  z synem Mariusem i książę Haakon z Norwegii, czy księżna Claire i książę Felix z Luksemburga. Niestety zabrakło księcia Alberta, który musiał uczestniczyć w Spotkaniu Komitetu Olimpijskiego. Świadkami młodej pary zostali: Andrea Casiraghi (brat Pierre'a) oraz Marta Marzotto (babka ze strony matki Beatrice).  Pierre wspólnie z żoną, pomimo tego, że nie posiadają tytułów, regularnie biorą udział w wydarzeniach ważnych dla Monako. Należą do nich m.in.: Obchody Narodowego Dnia Monako, doroczny Rose Ball i Red Cross Ball, imprezy sportowe, głównie mecze piłkarskie i wyścigi Grand Prix Formuły 1 w Monte Carlo. Są też gośćmi licznych bali charytatywnych, pokazów mody, uczestniczyli też w różnych ceremoniach za granicą (ślub księcia Felixa i Claire Lademacher z Luksemburga), czy tych w kraju ( ślub księcia Alberta II i Charlene Wittstock, pogrzeb Rainiera II). 


Rose Ball (2015)10 komentarzy:

 1. 10 grudnia 2015 , nie 2016r. :) ogłosili zaręczyny, bo w tym roku nie byliby małżeństwem, :)

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo podoba mi się kreacji Beatrice ze ślubu cywilnego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie zawsze przystojniakiem był Andrea. Ale kilka lat temu wg mnie "zbrzydł".
  Pierre też jest przystojny. Fajny post, o Charlotte i Andrei też napiszesz?

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierre wygląda mi na takiego "typowego" arystokratę, ma wszystko - wykształcenie, piękną żonę no i jest przystojny ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie moj typ, ale wyglada calkiem niezle. Za to Beatrice jest zjawiskowa:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierre przystojny,Beatrice śliczna i pięknie się ubiera -szkoda tylko,że nie mają tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie przepadam za nimi. Pierre jest bogatym bezrobotnym,który jeździ tylko ja drogie wkqkcje i nic nie robi. Beatrice ubiera sie stanowczo zbyt wzywająco i zamiast zająć się czymś poważnym to tylko na przyjęcia i imprezy lata...Serio JAK LUDZIE MOGĄ ICH LUBIĆ ??

  OdpowiedzUsuń
 8. Beatrice nic specjalnego.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.