wtorek, 1 marca 2016

Frederik i Mary w Arabii Saudyjskiej- dzień 2., wywiad z Theodorą+ więcej

Dania/ Arabia Saudyjska


Wczoraj Książę Frederik i Księżna Mary spędzili drugi dzień w Arabii Saudyjskiej w związku z oficjalną wizytą. Para najpierw uczestniczyła w otwarciu forum biznesowego, a następnie udała się na seminarium WAX (Water Alliance Exchange), gdzie dyskutowała o strefach konserwacji wody i o współpracy pomiędzy Danią a Arabią Saudyjską na tym polu. 

therealmyroyals.com
 
therealmyroyals.com

therealmyroyals.com

Później Frederik i Mary odwiedzili targi biznesowe Arla, a na koniec spotkali się z saudyjskimi biznesowomen. 

newmyroyals.com

newmyroyals.com

Rano Mary miała na sobie płaszcz Missoni.

therealmyroyals.comLuksemburg


Dziedziczny Wielki Książę Guillaume wręczył dyplomy i nagrody Promotion du Travail tegorocznym mistrzom rękodzieła. Ceremonia rozdania odbyła się w Teatrze Wielkim w Luksemburgu.

noblessetroyautes.comGrecja

Księżniczka Theodora udzieliła wywiadu w programie Global Perspectives. Mówiła w nim o swojej karierze aktorskiej oraz o życiu księżniczki.
Theodora powiedziała, że jej rodzina bardzo wspiera ją w karierze. Niedawno dzwoniła do niej nawet ciocia, Królowa Sofía z Hiszpanii, żeby powiedzieć jej, że właśnie widziała ją w filmie.

gettyimages.com

Księżniczka mówiła także o swoim "normalnym" dorastaniu w Londynie, zamiast mieszkaniu w greckich pałacach. Wspomniała również swoją pierwszą wizytę w Grecji. Miała wówczas 10 lat i była pod ogromnym wrażeniem gościnności i uprzejmości swoich rodaków. Najlepiej pamięta wizytę w Pałacu Tatoi, w którym naszła ją refleksja o tym, że mieszkałaby tam, gdyby Grecja wciąż była monarchią.

dailymail.co.uk

Theodora bardzo ostrożnie dobierała słowa mówiąc o swojej ojczyźnie. Stwierdziła, że Grecja nie jest w stanie sama sobie poradzić z obecnym kryzysem uchodźców. Wyraziła również nadzieję, że fundacja jej mamy, Królowej Anne-Marie, w jakiś sposób ich wspomoże.

Cały wywiad możecie zobaczyć TUTAJ.
Szwecja


Myślę, że od dzisiaj wszyscy żyjemy zbliżającymi się wielkimi krokami narodzinami drugiego dziecka Victorii i Daniela. Z kolei w weekend pojawiły się plotki dotyczące płci pierwszego dziecka Carla Philipa i Sofii.

svenskdam.se

Księżna Sofia została zauważona w weekend w Sztokholmie, a w jednym ze sklepów kupiła... różowe body marki Mini Rodini.

minirodini.com

Wiele osób zastanawia się teraz, czy Księżna kupiła je dla swojego dziecka, Victorii, czy może po prostu innej ciężarnej przyjaciółki? A jak Wy myślicie?


theroyalforums.com

2 komentarze:

  1. Podoba mi się płaszcz Mary. :) Co do zakupu Sofii, myśle że to dla dziecka Vic.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mary wybrała świetny płaszczyk! Ale jej druga stylizacja już nie za bardzo mi się podoba...
    Co do Sofii, na początku wydawało mi się, że urodzi chłopca, właściwie nie wyobrażam ich sobie z córką. Bardziej prawdopodobne, że kupowała dla Victorii, ale nie jestem przekonana, u Victorii obstawiam chłopca. Zostaje więc ostatnia możliwość - że kupiła dla przyjaciółki. Pozostaje nam czekać, aż Victoria urodzi, przypuszczałam, że to będzie dziś :(

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.