sobota, 13 lutego 2016

Brazylijska księżniczka wychodzi za mąż!

Francuska gazeta Le Figaro poinformowała dzisiaj o zaręczynach Księżniczki Alix de Ligne i Hrabiego Guillaume'a Dampierre.

Księżniczka z narzeczonym i kuzynką, Marią Laurą/ peoplebrightandbeautiful.blogspot.com

Alix jest jedyną córką 14. Księcia de Ligne, Michela, oraz brazylijskiej księżniczki, Eleonory (siostry jednego z obecnych pretendentów do tronu). Jej babcią ze strony ojca jest Księżniczka Alix z Luksemburga (siostra Wielkiego Księcia Jeana).

Rodzice Alix/ theroyalforums.com

Z kolei Guillaume jest synem francuskich arystokratów: Hrabiego Audouin'a Dampierre -a Champagne i Roseline Alvare de Biaudos de Casteja. Ma dwie starsze siostry, Géraldine (żonę Patricka Verneta) i Laure.

Ślub pary może oznaczać dla Alix zrezygnowanie z praw do tronu Brazylii. Obecnie zajmuje ona ósmą pozycję, za swoim bratem, Henri Antoine'm.
Obecny pretendent do tronu z linii Vassouras, Książę Luiz, jest bardzo rygorystyczny, jeśli chodzi o tradycję. Oczekuje, że członkowie rodziny będą zawierali małżeństwa z osobami "równymi sobie", tak jak to miało miejsce przed zniesieniem monarchii. Z tego powodu większość członków tej rodziny musiała zrezygnować ze swoich praw do tronu.

Alix z kuzynami i bratem (od lewej: ś.p. Książę Pedro Luiz, Dziedziczny Książę Henri Antoine, Księżniczka Alix i Księżniczka Maria Gabriela/ peoplebrightandbeautiful.blogspot.com

Na razie nie podano daty ślubu. Najpewniej pojawią się na niej członkowie rodzin z Belgii, Luksemburga (możliwe, że ci dalsi), Francji, Portugalii i oczywiście Brazylii.

Post o Brazylijskiej Rodzinie Cesarskiej pojawi się na blogu wkrótce ;)theroyalforums.com

6 komentarzy:

 1. Oby byli z Luksemburga, chociażby Stephanie i Guillaume.
  PS:Są nowe zdjęcia z Bhutanu! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłoby super, gdyby oni byli, ale myślę, że to może być raczej rodzina ze strony siostry wielkiego księcia Jeana.
   P.S. Będą jutro w notce ;)

   Usuń
 2. W jakim wieku są narzeczeni?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alix w tym roku skończy 32 lata. Co do Guillaume nie mogłam znaleźć dokładnej daty urodzenia, ale podejrzewam, że jest w podobnym wieku, może trochę starszy.

   Usuń
 3. jest adres do króla i królowej bhutanu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiadomo. Ale gratulacje itp. można składać na ich facebookowych profilach :)

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.