piątek, 7 sierpnia 2015

Sierpniowe wyczekiwanie na "royal babies"

Jak zapewne wszystkie zauważyłyście, po lewej stronie w Najważniejsze wydarzenia roku wpisane są aż trzy narodziny kolejnych royal babies, które mają nastąpić w sierpniu.

Co wiemy o rodzicach maluchów, które już w tym miesiącu powitamy na świecie? I jakie mają szanse na tron? O tym w dzisiejszym poście.***


Victor Magnuson (ur.10 września 1980r.), najmłodszy syn Księżniczki Christiny ze Szwecji (siostry Króla Carla XVI Gustafa) i Tord'a Magnuson'a, oraz jego partnerka, Frida Bergström (ur. 1980r.), oczekują narodzin swojego drugiego dziecka pod koniec sierpnia. 
Para jest już rodzicami syna, Edmunda (ur. 11 grudnia 2012r.).Victor jest kuzynem Księżniczki Victorii. Frida jest jego wieloletnią partnerką, lecz do tej pory nie zdecydowali się na zalegalizowanie swojego związku.


Para była ostatnio widziana na ślubie Księcia Carla Philipa i Księżnej Sofii 13 czerwca 2015r.


Kolejny potomek pary nie będzie zajmował miejsca w sukcesji tronu Szwecji. Będzie jednak czwartym wnukiem Księżniczki Christiny (po Edmundzie, Albercie i Désirée).

Ale to nie jedyny nowy członek rodziny Magnusonów, który pojawi się wkrótce na świecie. Jeszcze w tym roku Oscar Magnuson i jego żona, Emma, również powitają swoje drugie dziecko.


Księżniczka Maria Theresia von Thurn und Taxis (ur. 28 listopada 1980r.), najstarsze dziecko i córka Księcia Johannes'a von Thurn und Taxis i Glorii von Schonburg-Glauchau, oraz jej mąż, Hugo Wilson, oczekują narodzin swojego pierwszego dziecka, córki, w sierpniu.


Maria Theresia (siostra obecnej głowy domu Thurn und Taxis, Księcia Alberta) i Hugo (brytyjski artysta) pobrali się 13 września 2014r. w Kościele Św. Józefa w Tutzing, w Niemczech.

 
O ciąży niemieckiej księżniczki poinformowała jej matka w wywiadzie dla München TV 28 kwietnia.
Jest bardzo szczęśliwa. Spodziewa się dziecka, wyznała uradowana przyszła babcia. 
18 maja okazało się, że para oczekuje narodzin dziewczynki.


Panna Wilson będzie pierwszym wnuczęciem Księżnej Glorii i śp. Księcia Johannes'a. Nie otrzyma żadnych tytułów, ani miejsca w sukcesji, ale z pewnością będzie bardzo stylowym dzieckiem.Sharifa Lalla Soukaïna Filali (ur.30 kwietnia 1986r.), najstarsze dziecko i jedyna córka Księżniczki Lalli Meryem z Maroka i Fuad'a Filali, oraz jej mąż, Mohammed el Mehdi Regragui, oczekują narodzin swojego pierwszego dziecka w sierpniu.


Soukaïna jest siostrzenicą Króla Mohammeda VI. Jej ślub z biznesmenem, Mohammedem Regragui był ważnym wydarzeniem nie tylko w Maroko, ale i na całym świecie.


Para pobrała się 11 października 2013r., czyli ponad 10 lat po ostatnim królewskim ślubie jaki miał miejsce w Maroko (chodzi tu oczywiście o ślub Króla Mohammeda i Księżnej Lalli Salmy).
Było to również pierwsze małżeństwo drugiego pokolenia Rodziny Królewskiej, czyli wnuczki Króla Hassana II.

Udało mi się znaleźć to przepiękne zdjęcie małej Soukaïny z dziadkiem Hassan'em


Dziecko, które przyjdzie na świat będzie pierwszym wnukiem Księżniczki Lalli Meryem, ale nie będzie zajmowało miejsca w sukcesji.
Jak sądzicie? Jakiej płci będą dzieci Victora i Fridy oraz Soukaïny i Mohammeda? Jakie obstawiacie imiona dla całej trójki?
Na Wasze odpowiedzi czekam w komentarzach :)theroyalforums.com, wikipedia.org, theroyalfanzine.tumblr.com, pinterest.com, asa.svenskdam.se, augsburger-allgemeine.de, gala.de, moroccoworldlnews.com, hola.com, devanture.net., lereporter.ma, lematin.ma


5 komentarzy:

 1. Czy książę Albert Thurn und Taxis ma żonę i dzieci?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma ani żony, ani dzieci. Podobnie jak średnia z rodzeństwa, Elisabeth (bez męża i dzieci).
   Ale jeszcze wszystko przed nami: Albert ma 32, a Elisabeth 33 lata ;)

   Usuń
  2. Pisze się o nich dużo w niemieckiej prasie, o ich matce chyba jeszcze więcej.

   Usuń
  3. Słyszałam o tym. Chyba w niemieckiej prasie są bardziej popularni niż oryginalna niemiecka monarchia- Hohenzollernowie :D

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.