wtorek, 21 października 2014

Rania w Children's Museum


Królowa Rania zawsze podkreślała, że poświęcanie czasu i środków na dzieci jest ważną inwestycją na przyszłość.
W zeszłym tygodniu Królowa Jordanii wygłosiła przemówienie na dwudniowej konferencji pt. "Inwestowanie W Przyszłość: Ochrona Dziecięcych Uchodźców Na Bliskim Wschodzie i Afryce Północnej", w którym skupiła się na prawach dziecięcych uchodźców.

W niedzielę Rania otworzyła nową wystawę w Children's Museum Jordan, zadedykowaną rozwojowi na etapie wczesnego dzieciństwa. Wystawa pt. "Once Upon a Shape" jest przeznaczona dla dzieci poniżej piątego roku życia.
"Zawiera ona kolorowe kształty w różnych rozmiarach, którymi dzieci mogą się bawić, co pozwala im uczyć się i polepszać swoje zdolności motoryczne i sensoryczne", pisze jordański "Times".


Podczas swojej wizyty Rania, 44- letnia matka czwórki dzieci, zwiedzała różne sekcje wystawy, rozmawiała z kilkorgiem nauczycieli i pracowników oraz dołączyła do grupki dzieci, które akurat bawiły się kolorowymi obiektami.
Children's Museum Jordan jest jedną z wielu projektów non-profit Rani, a na stronie muzeum, Królowa pisze o niektórych swoich nowych pomysłach na fundację.
"Jordańskie Children's Museum jest realizacją moich własnych marzeń dotyczących jordańskich dzieci. Jest to miejsce, gdzie mogą przyjść razem, bawić się, śmiać i zawierać przyjaźnie", napisała m.in. Rania na stronie.
Muzeum znajduje się w Parku Króla Husseina i zostało otwarte w 2007r.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.