sobota, 22 kwietnia 2023

Aktualizacja: Ślub cywilny księżniczki Alexandry

 Dzisiaj po południu w Ratuszu w Luksemburgu odbył się ślub cywilny księżniczki Alexandry, jedynej córki wielkiego księcia Henri'ego i wielkiej księżnej Marii Teresy, z Nicolasem Bagory'm.

Embed from Getty ImagesRano przed uroczystością wielka księżna Maria Teresa podzieliła się zdjęciami księżniczki Alexandry z rodzinnego albumu.

Po godzinie 15 księżniczka Alexandra i Nicolas Bagory z rodziną wielkoksiążęcą wyszli z Pałacu Wielkoksiążęcego i pieszo udali się do pobliskiego Ratusza na ceremonię cywilną, witani po drodze oklaskami zebranych tłumów. Ślub rozpoczął się o godzinie 15.30, a udzieliła go parze burmistrz Luksemburga Lydie Polfer.

Embed from Getty Images
Na krótką, prywatną uroczystość zaproszono najbliższą rodzinę, w tym rodziców i rodzeństwo księżniczki - wielkiego księcia Henri'ego, wielką księżną Marię Teresę, księcia Guillaume'a, księżną Stephanie, księcia Felixa, księżną Claire, księcia Louisa i księcia Sebastiena.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Ceremonia zakończyła się o godzinie 16.00. Nowożeńcy po wyjściu z Ratusza zostali obsypani płatkami kwiatów i razem z resztą rodziny przywitali się ze zgromadzonymi Luksemburczykami, odbierając gratulacje.

Embed from Getty Images

Embed from Getty Images


Później para młoda nieoczekiwanie odwiedziła Katedrę Notre-Dame w Luksemburgu, w której odbyło się wiele ślubów kościelnych w rodzinie wielkoksiążęcej. Swój ślub kościelny księżniczka Alexandra i Nicolas Bagory postanowili zorganizować we Francji, w Ojczyźnie pana młodego.

Embed from Getty Images


Po powrocie do Pałacu Wielkoksiążęcego księżniczka Alexandra z mężem wyszli na chwilę na balkon, by pozdrowić zebranych Luksemburczyków. O godzinie 18.00 w Pałacu rozpoczęło się przyjęcie weselne z udziałem władz państwowych i przedstawicieli organizacji charytatywnych.
Nie zabrakło tortu weselnego, na którego szczycie umieszczono wspólny monogram pary. Widać go na oficjalnych zdjęciach wykonanych tuż przed przyjęciem i udostępnionych przez Dwór Wielkoksiążęcy późnym wieczorem.

Księżniczka Alexandra urodziła się w 1991 jako czwarte dziecko i jedyna córka wielkiego księcia Henri'ego i wielkiej księżnej Marii Teresy. Na co dzień mieszka w Paryżu. Jej wybranek, Nicolas Bagory, starszy od niej o trzy lata, dorastał w Bretanii we Francji. Studiował politologię, a obecnie pracuje w sektorze kultury.

Embed from Getty Images

Ślub kościelny pary odbędzie się dokładnie za tydzień, 29 kwietnia, w kościele Saint Trophyme w Bormes-les-Mimosas na Lazurowym Wybrzeżu.


2 komentarze:

  1. Alexandra jest uroczą panną młodą, ale definitywnie powina ściągnąć tę pelerynę. Jest za duża, nieforemna i przeszkadza tylko ładnemu kompletowi.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na początku byłam rozczarowana, że Alexandra nie założyła jakiejś sukienki, ale potem ten komplet coraz bardziej mi się podobał.

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.