niedziela, 6 maja 2018

Zakończenie Oktawy 2018, wizyta w Seattle, królewskie siostry znowu razem + więcej


Wielka Brytania

Duża część z Was z pewnością była rozczarowana brakiem nowego zdjęcia księżniczki Charlotte z okazji jej 3. urodzin w środę. Dzisiaj Pałac zaskoczył Nas publikacją zdjęć z pierwszej sesji zdjęciowej w Pałacu Kensington księcia Louisa, w tym poniższego wraz z jego starszą siostrą wykonanego 2 maja. Za aparat i tym razem sięgnęła księżna Kate. Drugą z fotografii zrobiono 26 kwietnia.

TwitterTwitter

Królowa Elżbieta 4 maja przewodniczyła inwestyturze w Pałacu Buckingham.

Twitter

Twitter

Tego dnia księżniczka Anne wzięła udział w Narodowym Dniu Pamięci Szkocji na szkockiej wyspie Islay, a później była obecna na przyjęciu w Ramsay Hall.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Meghan Markle została ostatnio zauważona na zajęciach jogi w Londynie.

Twitter

Twitter

Z kolei Harry udał się na siłownię w Chelsea.

dailymail.co.uk


Norwegia

Książę Haakon wczoraj wziął udział w biegu, wspierała go rodzina. Księżna Mette-Marit opublikowała na swoim Instagramie filmik klik

Twitter


Belgia

5 maja królowa Mathilde pojawiła się na ostatnim półfinale Konkursu Królowej Elżbiety i ogłoszeniu nazwisk 12 finalistów.

Twitter

newmyroyals.com

newmyroyals.com


Albania

Elia i Leka wybrali się na weekend do Brukseli. Księżna przesłała Nam pozdrowienia z "najbardziej uwielbianej galerii w Brukseli, pełnej czekolad i ciastek" wraz z poniższym zdjęciem.

Instagram


Dania / Grecja

Księżna Tatiana opublikowała kolejne zdjęcia z ostatniej wyprawy księcia Nikolaosa na wyspy Schoinoussa, Kasos i Karpatos razem z Axion Hellas, o której pisałam tutaj.

Instagram

Instagram

Instagram

Instagram

Instagram

4 maja królowa Małgorzata otworzyła Copenhagen - BLOX.

Twitter

Twitter

Twitter

Później odwiedziła Army Officer School z okazji jej 150-lecia.

Twitter

Twitter

5 maja królowa Małgorzata, księżniczka Benedikte i królowa Anne-Marie pojawiły się na obchodach 750-lecia miasta Koldinghus. Trzy siostry z tej okazji otworzyły jubileuszową wystawę "Magtens Smykker", na której wystawiono także część biżuterii czy medalów należących do rodziny królewskiej.

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook

Wczoran królewskie siostry, po raz pierwszy od 20 lat, udały się w rejs jachtem Dannebrog. Z tej okazji Dwór Królewski opublikował ich nowe zdjęcie, a także stare, wykonane w 1950. Do kompletu dorzucono jeszcze filmik z wyprawy, który obejrzycie tutaj.

Kongehuset

Twitter

Twitter

Drugiego dnia w Seattle księżna Mary uczestniczyła w debacie na temat wzmocnienia ekonomicznego kobiet na Uniwersytecie Waszyngtońskim.

Twitter

Det danske Kongehus Facebook

Det danske Kongehus Facebook

Twitter

Twitter

Wieczorem tego dnia odwiedziła Muzeum Nordyckie.

Twitter

Det danske Kongehus Facebook

Twitter

Trzeciego i ostatniego dnia wizyty księżna oficjalnie otworzyła Muzeum Nordyckie.

Twitter

Twitter

Twitter


Bhutan

4 maja król Jigme Khesar przyjął od ustępujących członków Rady Narodowej Mendrel Ku-Sung Thug, ofiarę w buddyzmie, uważaną za najlepszy sposób gromadzenia zasług i oczyszczenia z grzechów. Członkowie obecnej Rady Narodowej zakończą swoją kadencję 9 maja, a 10 maja swój urząd obejmą nowi urzędnicy.

King Jigme Khesar Facebook

King Jigme Khesar Facebook

5 maja król i królowa Jetsun Pema przyjęli na audiencji 13 byłych komendantów IMRAT oraz 2 byłych prezesów DANTAK, którzy zostali zaproszeni do Bhutanu w ramach obchodów 50-lecia indyjsko-bhutańskich stosunków dyplomatycznych.

King Jigme Khesar Facebook

Natomiast królowa Dorji Wangmo, najstarsza z czterech żon króla Jigme Singye, 4 maja pojawiła się na inauguracji corocznych targów Tarayana Annual Fair w Parku Tarayana w Thimphu, organizowanych juz po raz 15., w tym roku pod hasłem "Tarayana since 2003: 15 Years of Service from the Heart". Targi są platformą umożliwiającą społecznościom wiejskich zaprezentowania swoich umiejętności, wymiany doświadczenia czy promowania swoich prouktów. Podczas trzydniowych targów organizowwanych przez Fundację Tarayana zbierane są fundusze na pomoc wiejskim społecznościom Bhutanu.

Facebook

Facebook

Facebook


Rumunia

3 maja książę Radu, pułkownik Rumuńskich Sił Zbrojnych, przyjął w Pałacu Elisabeta oficerów kończących 18-tygodniowy kurs "Conducere strategică" i ich profesorów z Uniwersytetu Obrony Narodowej Karola I . Uniwersytet ten jest szczególnie bliski sercu księcia jako że od 2003 sam na nim wykłada, a w 2006 uzyskał na nim tytuł doktora. Oprócz tego w latach 2005-2009 aktywnie służył w Siłach Zbrojnych jako oficer.
Kurs organizowany jest przez Uniwersytet raz w roku dla 28 oficerów i ma u nich rozwijać umiejętności strategicznego zarządzania Siłami Zbrojnymi w czasach pokoju, wojny i kryzysu oraz zapewnia szkolenie niezbędne do wykształcenia cech i umiejętności przydatnych dla przyszłych przywódców. Grupa 28 oficerów odwiedziła Pałac Elisabeta także 28 marca.

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro

romaniaregala.ro


Szwecja

Królowa Silvia 4 maja spotkała się z zarządem Mentor International.

kungahuset.se

3 maja królowa wzięłą udział w corocznym posiedzeniu Mentor Sverige.

kungahuset.se

kungahuset.se


Holandia

4 maja król Willem-Alexander i królowa Maxima pojawili się na obchodach Dnia Pamięci 2018.

Twitter

Twitter

Twitter

Twitter

Wczoraj natomast Para Królewska pojawiła się na koncercie z okazji Dnia Wyzwolenia 2018.

Twitter

Twitter

Albert Nieboer Twitter

Albert Nieboer Twitter

Twitter


Luksemburg

Dzisiaj rano Wielki Książę Henri i Wielka Księżna Maria Teresa pojawili się na mszy w Katedrze Notre-Dame w Luksemburgu z okazji zakończenia Oktawy. Później dołączyli do nich Wielki Książę Jean, księżna Stephanie, książę Guillaume, książę Louis z synami, Gabrielem i Noahem oraz księżniczka Alexandra i prawie cała rodzina udała się na tradycyjną procesję. Obchody zakończyły się pozdrowieniem Luksemburczyków z balkonu.

Cour grand-ducale / Claude Piscitelli

Cour grand-ducale / Claude Piscitelli

Cour grand-ducale / Claude Piscitelli

Cour grand-ducale / Claude Piscitelli

Cour grand-ducale / Claude Piscitelli

lessentiel.lu

lessentiel.lu

lessentiel.lu

lessentiel.lu

10 komentarzy:

 1. Zdjęcia księcia Ludwika ładne,ale niewyraźne-od razu widać,że nie wykonał ich profesjonalny fotograf. To wielka szkoda przy tak małej ilości udostępnianych zdjęć przez BRK.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta czarno-biała sukienka Mary jest obłędna czego niestety nir można powiedzieć o pomarańczowej opasce/fascynatorze Stephanie
  Ten tydzień był obfity w zdjęcia podoba mi się zwłaszcza to królowej Małgorzaty z siostrami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się fascynator/opaska to jakaś masakra. Natomiast standardowo nie ma Claire i Felixa, a tak rzadko się pokazują. Póki nie ma potomka Stephanie i Guillaume, to oni i ich dzieci są następni w kolejce do tronu. To już nawet chłopcy Louisa byli.

   Usuń
  2. O tak! Czarno-biała suknia Mary rewelacyjna! Pomarańczowe "coś" na głowie stefanii - odbiera mowę :))
   Królewskie siostry - wzruszajace!

   Usuń
  3. Dokładnie to samo chciałam napisać! 3 siostry - bezcenny widok. Zaś stylizacja Stephanie okropna. A już miałam nadzieję, że wreszcie znalazła swój styl.

   Usuń
 3. Stephenie- błagam,nie :)Szkoda,że nie ma Claire i Felixa z dziećmi.Natomiast z Wielkiej Brytanii piękna rekompensata za brak zdjęć na trzecie urodziny Charlotte.
  Mary w Seattle w ogóle prezentowała się fantastycznie.Nie tylko suknia od Preen,ale też kobaltowa stylizacja poranna skradła moje serce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiadomo dlaczego Frederic nie uczestniczy w oficjalnych wyjściach ?
  Myślę, że Stephanie i Guilliame nie będą mieli już dzieci.
  Sukienka Maximy bardzo podobna do tej, którą miała Agata Duda na spotkaniu z Kate i Williamem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Białogranatowa suknia Mary cudo :) Stephanie gdyby nie nałożyła na głowę tej opaski, też byłoby nieźle. Patrząc na jej sylwetkę zdaje mi się, że odstaje brzuszek. Może przytyła, a miże coś jest na rzeczy i dlatego ta opaska na głowie, by odwrócić uwagę innych.
  Zdjęcie trzech sióstr wzruszające.
  ania_lroyal

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy pojawił się jakiś komunikat dlaczego nie ma Clari i Felixa razem z całą rodziną przecież Felix jest drugi w kolejce do tronu i póki nie będzie brat miał dziecka to uważam że powinni chociaż na tym jednym świecie się pojawić bo chyba już nie ma jako takich świat w Luksemburgu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pałac nigdy nie komentuje obecności/nieobecności członków rodziny wielkoksiążęcej na Oktawie i innych tego typu wydarzeniach, a Felix z Claire nie zawsze się na niej pojawiali.
   Co do świąt w Luksemburgu to oczywiście są, co roku rodzina wielkoksiążęca pojawia się na obchodach Swięta Narodowego 22 i 23 czerwca. To równie ważne święto co Oktawa (być może nawet ważniejsze), więc może Felix i Claire się pojawią

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.