niedziela, 18 grudnia 2016

Najpiękniejsze królewskie tiary

Tiary - jedne z nielicznych już pozostałości dawnego królewskiego przepychu - przyciągają wzrok królewskich fanów jak żadna inna biżuteria. Noszone przez królowe, księżne czy księżniczki na najbardziej uroczystych i najbardziej przez Nas wyczekiwanych okazjach, są lśniącymi wizjami bogactwa. 

W tej notce przyjrzymy się tym najpiękniejszym czy najbardziej ciekawym. Starałam się wybierać po dwie z każdej rodziny, choć wybór naprawdę nie był łatwy.

Wielka Brytania

dailymail.co.uk


The Girls of Great Britain and Ireland Tiara to jedna z najbardziej okazałych i dla mnie najbardziej kojarzy się z królową Elżbietą.

dailymail.co.uk

Kolejna tiara to pewnie niezbyt duże zaskoczenie. Doskonale znana The Cambridge Lover's Knot Tiara.

Dania

pinterest.com

Kolejna każdemu znana tiara, tym razem rubinowa, The Danish Ruby Parure Tiara.

orderofsplendor.blogspot.com

Powyższą tiarę mogliśmy po raz pierwszy zobaczyć w maju 2004, kiedy to zdobiła głowę księżnej Mary, a więc jest stosunkowo młoda. Tiara może być także noszona jako naszyjnik lub w wersji bez pereł.

Hiszpania

Przy wyborze dwóch tiar należących do hiszpańskiej rodziny królewskiej miałam chyba największy problem. Ostatecznie zdecydowałam się na te:

dailymail.co.uk

The Asturias Ansorena Fleur de Lis Tiara jest jedną z mniej okazałych tiar, ale według mnie jedną z tych najpiękniejszych. 

orderofsplendor.blogspot.com

Powyższa tiara, The Mellerio Shell Tiara, może nie jest specjalnie olśniewająca - przynajmniej dla mnie - jednak z pewnością godna uwagi głównie ze względu na swój kształt niczym nie przypominającym tiary. Obecnie niestety nie widzimy jej za często, najczęściej wybiera tę tiarę królowa Sofia.

Szwecja

orderofsplendor.blogspot.com

Kolejna doskonale znana, okazała tiara, tym razem ze skarbca szwedzkiej rodziny królewskiej, The Cameo Tiara.

orderofsplendor.blogspot.com

The Modern Fringe Tiara należy do "nowszych" tiar, została prawdopodobnie wykonana około 1980 i podarowana królowej Silvii. Obecnie jednak najczęściej możemy ją podziwiać na głowie księżniczki Madeleine.

Luksemburg

dailymail.co.uk

The Luxembourg Empire Tiara jest kolejną bardziej okazałą tiarą, obecnie noszoną przez Wielką Księżną Marię Teresę.

pinterest.com

Wykonanie The Diamond Vine Leaves Tiara datuje się na wiek XIX, jednak niewiele na jej temat wiadomo.

Holandia

dailymail.co.uk

Kolejna diamentowo-perłowa tiara to Antique Pearl, wykonana dla holenderskiej królowej Anny.

pinterest.com

Myślę, że zgodzicie się, że The Mellerio Sapphire Tiara jest jedną z piękniejszych tiar należących do holenderskiej rodziny królewskiej. 

Norwegia

atlantadiamond.com

Kolejną tiarą, która znalazła się w tym rankingu, jest The Norwegian Amethyst Parure Tiara. Mówi się, że była prezentem dla królowej Sonji od króla Haralda.

tiarasandtrianon.com

Tiarę The Norwegian Emerald Parure nosi obecnie królowa Sonja. Niegdyś należała do Cesarzowej Joséphine.

Belgia

thecourtjeweller.com

The Brabant Laurel Wreath Tiara była prezentem ślubnym dla królowej Mathilde.

pinterest.com

The Nine Provinces Tiara także była prezentem ślubnym, ale dla szwedzkiej księżniczki Astrid, kiedy wychodziła za mąż za króla Belgów Leopolda III. Tiara może być noszona na kilka różnych sposobów.

Monako

orderofsplendor.blogspot.com

The Ocean Tiara była prezentem dla Charlene od księcia Alberta, niestety nie widujemy jej zbyt często.

dailymail.co.uk

The Cartier Pearl Drop Tiara była prezentem ślubnym dla Charlotte, księżnej Valentinois. Tiara ta także niestety nie jest za często widywana, obecnie nosi ją księżniczka Caroline.

Inspiracją był artykuł z dailymail.co.uk

**** **** ****

A teraz czas dla Was: które z królewskich tiar są Waszym zdaniem najpiękniejsze?

8 komentarzy:

 1. Wszystkie, które przedstawiłaś są piękne, jednak moje top 3 to:
  1. Mellerio Sapphire Tiara
  2. Danish Ruby Parure
  3. Cambridge Lower's Knot Tiara & The Girls of Great Britain and Ireland Tiara

  Adres mojego drugiego bloga: www.romanian-royal-family.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Moje ulubione:
  Wielka Brytania - żadna z obecnie noszonych jakoś nie podbiła mojego serca. Za to patrząc na stare zdjęcia zakochałam się w Strathmore Rose Tiara i do dziś nie mogę odżałować, ze Kate nie założyła jej w dniu ślubu ;)
  Dania - ślubna tiara Mary to jedna z moich najmniej ulubionych :P Najbardziej podoba mi się szmaragdowa, którą nosi Królowa.
  Hiszpania - nic nie pobije tiary zwanej Mellerio Floral, nosiły ją siostry Króla, jego matka a teraz czasami nosi ją Leti :)
  Szwecja - Aquamarine Kokoshnik :)
  Luksemburg - też kocham Diamond Vine Leaves Tiara :)
  Holandia - Mellerio Sapphire Tiara - po prostu stworzona dla Królowej :D
  Norwegia - ja najbardziej lubię tę, którą MM nosiła w dniu ślubu - skromna ale urocza :)
  Belgia - Laurel Wreath Tiara :)
  Monaco - w sumie żadna mnie nie przekonuje, w ostateczności ta Cartier Pearl Drop jest dość ładna ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. w większości zobaczyłam swoje ulubione ;) piękne są :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moje ulubione to The Cameo Tiara, The Mellerio Sapphire Tiara i The Cambridge Lover's Knot Tiara. Jest jeszcze wiele innych, które mi się podobają, trudno wybrać.

  OdpowiedzUsuń
 5. The Luxembourg Empire Tiara robi wrażenie i pewnie sporo waży ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszystkie tu przedstawione są najpiękniejsze.Dodałabym tylko uroczą i skromną Cartier Halo,która według mnie była idealnie wybrana do ślubnej kreacji księżnej Kate oraz Aqumarine Kokoshnik,która cudownie podkreśla kolor oczu Madeleine.
  Karolina Joanna

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękne tiary, szkoda że tak rzadko możemy je podziwiać. Zabrakło na tej liście mojej ulubionej Khedive of Egypt,szkoda że nie nalezy już do DRK, chciałabym zobaczyć w niej Mary :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem miłośniczką tiar i pochwalam wybór.Pewnie trudno było, bo każda rodzina ma jeszcze wspaniałe inne okazy. Moja ulubiona to słynna tiara szmaragdowa królowej Wiktorii, obecnie widywana jedynie na wystawach.A poza tym moi drodzy niedawno odkryłam diamentową tiarę Fife i po prostu oniemiałam.Co tu kryć urzekła mnie też historia tej tiary .Polecam filmiki z jej udziałem.No coś wspaniałego!

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.