poniedziałek, 4 maja 2015

Henrik kończy 6 lat

Dokładnie 6 lat temu, 4 maja 2009r. na świat przyszedł duński książę, Henrik. Z okazji jego urodzin przypomnimy sobie jego narodziny, chrzest oraz obejrzymy najnowsze zdjęcia Księcia, które opublikował dziś Pałac.
Książę Henrik przyszedł na świat 2 tygodnie przed planowanym terminem porodu w Rigshospitalet w Kopenhadze, jako pierwsze wspólne dziecko Księcia Joachima i jego drugiej żony, Marie Cavallier.
Chłopiec po urodzeniu ważył nieco ponad 3 kg i mierzył 49 cm.Zgodnie z tradycją Duńskiej Rodziny Królewskiej imiona Księcia zostały podane do wiadomości publicznej dopiero w dniu chrztu, a ten odbył się 26 czerwca 2009r. w Kościele Møgeltønder (tym samym, w którym ochrzczono jego starszego brata, Felixa).
Książę otrzymał imiona Henrik Carl Joachim Alain, kolejno po dziadku ze strony ojca, Hrabim Carlu Johanie Bernadotte, ojcu i dziadku ze strony matki.
Rodzicami chrzestnymi zostali: ciocia- Księżna Mary, Britt Davidsen Siesbye, Christian Scherfig oraz wujowie- Charles Cavallier i Benjamin Grandet.

W sierpniu Henrik rozpocznie edukację szkolną, ale nie w Szkole Krebs w Kopenhadze jak jego przyrodni bracia, lecz prywatnej Szkole St. Joseph Sisters, która znajduje się blisko nowego domu rodziny w Południowej Jutlandii.


A oto najnowsze, oficjalne zdjęcia Księcia opublikowane specjalnie z okazji jego urodzin:Wszystkiego najlepszego!


14 komentarzy:

 1. Bardzo ładny chłopiec

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię Joachima i jego rodziny, a Marie wydaje mi się mało sympatyczna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przystojniak z tego małego księcia.Ja uważam Marię za bardzo sympatyczną i bardzo ją lubię:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super że pamiętałaś o jego urodzinach

  OdpowiedzUsuń
 5. Henrik jest śliczny.:) I do tego bardzo podobny do swoich "braci".:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałam to właśnie napisać, z wiekiem jest coraz bardziej podobny do braci

  OdpowiedzUsuń
 7. Rośnie z księcia niezły przystojniak :))

  OdpowiedzUsuń
 8. Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem z oczu jest podobny, ale podobnie jak młodsza siostra jest coraz bardziej podobny do ojca, który nie jest zbyt urodziwy...

   Usuń
 9. Gwoli uzupelnienia
  Ksiaze Joachim mieszkal wraz z rodzina w Poludniowej Jutlandii.
  Obecnie przeniosl sie do Kopenhagi i szkola do ktorej bedzie uczeszczal ksiaze Henrik jest na polnoc od Kopenhagi w Ordrup.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.