czwartek, 6 listopada 2014

Królewskie suknie ślubne- Hiszpania


Najpierw wyniki poprzedniej ankiety :)

W ankiecie wzięło udział 15 osób. Tak jak przypuszczałam, żadna z Was nie zagłosowała na suknie Diany i Fergie :p A oto czołówka:

Miejsce 3: Hrabina Sophie (2 głosy)

Miejsce 2: Autumn Kelly (3 głosy)

Miejsce 1: Księżna Kate (7 głosów)

Mam nadzieję, że pomysł z ankietą Wam się spodobał, bo już przyszykowałam dla Was materiał na kolejną.
***
Juan Carlos & Sofía  
14 maja 1962r. 


Sofía miała na sobie sukienkę pokrytą warstwami koronki i tiulu.Sama sukienka była dość prosta w konstrukcji z zamontowanymi rękawami trzy czwarte i rozszerzaną spódnicą. Suknia została zaprojektowana przez Jeana Dessesa- francuskiego projektanta greckich dziedziczek i ulubionego projektanta matki panny młodej- Królowej Grecji, Federici.


Felipe & Letizia  
22 maja 2004r.
Suknia ślubna hiszpańskiego projektanta Manuela Pertegaza w 2004r. robiła wrażenie, dziś jednak może się wydawać nieco staromodna. Zgrabnie podniesiony kołnierz, skromny haft i długi tren sprawiały, że Letizia wyglądała po królewsku. Zwłaszcza, że na głowie miała tiarę, w której jej teściowa w 1962 r. poślubiła Króla Juana Carlosa.


Elena & Jaime  
18 marca 1995r. 
Suknia Eleny, podobnie jak welon, została zaprojektowana przez hiszpańskiego projektanta Petro Valverde'a. Suknia miała kwadratowy dekolt, podwójne wcięcia w spódnicy, a welon był długi na 4 metry i haftowany jedwabiem.


Cristina & Iñaki
4 października 1997r. 

Panna młoda miała na sobie suknię Lorenzo Caprile. Suknia podkreślała talię Infantki, a wykonana została z jedwabiu, specjalnie wykonanego w Walencji.

***

Ponownie macie okazję wybrać, która suknia jest Waszym zdaniem najładniejsza.

2 komentarze:

  1. Osobiście jest mi ciężko zdecydować się na jedną suknię. Każda ma w sobie urok i na swój sposób jest piękna. W kreacji Letizii nie do końca podoba mi się ten a la kołnierz i długie rękawy. Chociaż biorąc pod uwagę pogodę tamtego dnia fason był bardzo trafiony.;)

    OdpowiedzUsuń
  2. rzeczywiście trudno tutaj wyłonic najpiekniejszą każda ma coś w sobie

    OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.