środa, 6 kwietnia 2016

Wywiad z Duarte Pio+ więcej

Hiszpania

Król Felipe i Królowa Letizia przybyli na uroczystość inwestytury Víctora Garcíi de la Concha (dyrektora Instytutu Cervantesa) i Jose Narro Roblesa (rektora Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku) na doktorów Honoris Causa Uniwersytetu w Salamance.

blog_real.blogs.sapo.ptblog_real.blogs.sapo.p

blog_real.blogs.sapo.pt
Dania

Królowa Margrethe II zainaugurowała nowy oddział Sił Obronnych, sektor wywiadowczy.

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

 

Z kolei Książę Joachim był gościem podczas duńskiego konkursu gotowania w Tønder. 

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

blog_real.blogs.sapo.pt

 

 

 Monako

Charlotte Casiraghi pojawiła się w Nowym Jorku, na gali z okazji sto pierwszej rocznicy powstania marki Montblanc.

noblesseetroyautes.com Portugalia

Książę Duarte Pio udzielił wywiadu hiszpańskiej gazecie El Español. Mówił w nim o portugalskim monarchizmie, swoich relacjach z Hiszpańską Rodziną Królewską i o swojej rozmowie z Prezydentem Ronaldem Reaganem.

blog_real.blogs.sapo.pt

 

O poparciu dla monarchii:

Obecnie 29% Portugalczyków popiera monarchię. W związku z tymi liczbami nie sądzę, żeby restauracja była prawdopodobnym scenariuszem. Wielu Portugalczyków nie rozumie już w pełni koncepcji monarchii. Dla wielu demokracja jest możliwa jedynie w republice, choć Hiszpania i inne państwa pokazują, że wcale tak nie jest.

joshuaquim7.blogspot.com

O relacjach z Hiszpańską Rodziną Królewską i samej Hiszpanii:

Wciąż często widuję się z siostrami Króla Juana Carlosa- infantkami Pilar i Margaritą. Często odwiedzają Estoril (niedaleko Lizbony). To miasto, w którym się wychowywały, kiedy ich rodzice zostali zmuszeni do życia na emigracji. Ja sam często odwiedzam Hiszpanię, w szczególności lubię Galicję i północno-zachodnią Hiszpanię. Uwielbiam też oglądać serial "Isabel".


O aferze z Instytutem Nóos:

To dramat zarówno dla Rodziny Królewskiej, jak i ludzi, którzy ją popierają. Rodziny królewskie to normalne rodziny, z tą tylko różnicą, że mają obowiązek służyć przykładem. Myślę, że Felipe VI podjął jasne stanowisko w tej sprawie, aby uniknąć ingerowania w prace wymiaru sprawiedliwości. To bolesna sytuacja, ale jeśli ona [Infantka Cristina] to zrobiła, to będzie musiała za to zapłacić. Nie sądzę jednak, żeby proces przyniósł monarchii daleko idące szkody. Hiszpańska monarchia jest wystarczająco silna, a poza tym republiki również posiadają prezydentów podejrzewanych o korupcję.

huffingtonpost.es


 O tym, dlaczego nie zostanie prezydentem:  Nie uważałbym za mądre posunięcie kandydowania na stanowisko publiczne, tak jak zrobił to Arcyksiążę Otto. Ś.p. Prezydent USA, Ronald Reagan, rozmawiał ze mną o tej kwestii i namawiał, abym kandydował na urząd prezydenta. Był pewien, że wygram i zacznę pracować na przywrócenie monarchii z tego stanowiska. Ale nie sądzę, żeby to było właściwe postępowanie. Po pierwsze, byłaby to zdrada monarchistów. I byłoby to nieszczere dla samej republiki, bo nie mogę sprawować urzędu, a potem robić wszystko co możliwe, by zakończyć republikę.

 

  Francja/ Sycylia

Księżna Alix i jej była synowa, Księżniczka Béatrice uczestniczyły w pogrzebie historyka akademickiego, Alaina Decaux. Obecny był również Prezydent Francji, François Hollande.

noblesseetroyautes.comSerbia

Książę Aleksander i Księżna Katherine odwiedzili targ charytatywny.

noblesseetroyautes.comAlbania 

Para Prezydencka Węgier przyjechała z oficjalną wizytą do Albanii. Pierwsze damy Albanii i Węgier odwiedziły i uczciły pamięć Królowej Géraldine (albańskiej królowej urodzonej pochodzącej z Węgier) w Królewskim Mauzoleum. Towarzyszyli im Książę Leka i Elia Zaharia.

facebook.com

facebook.com

facebook.com

Pojawiło się też nowe zdjęcie Elii z sesji dla Living.

facebook.com

 

 

  Japonia

Książę Naruhito, Księżna Masako i Księżniczka Aiko odwiedzili specjalną wystawę poświęconą Leonardo da Vinci w muzeum w Tokio.

blog_real.blogs.sapo.pt


blog_real.blogs.sapo.pt, noblesseetroyautes.com, theroyalforums.com, facebook.com

10 komentarzy:

 1. Podoba mi się suknia Charlotte, chociaż ona sama wygląda w niej wyjątkowo chudo.:/

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiem że niektórzy uważają że skoro Małgorzata jest królową to nie można jej krytykować, ale nie mogę nie skomentować jej stroju. Wygląda okropnie a do tego śmiesznie, ten kapelutek z antenką i krój płaszcza ala namiot to za dużo jak na jedną stylizację. Czy ona musi mieć taki straszny gust, przecież ma artystyczne zapędy to i wyczucie smaku powinno jakieś być. W jej wieku też można wyglądać dobrze patrz królowa Elżbieta, Sonja czy Sylwia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda. Jakby jakas cenzura byla... tak samo jest jak sie krtyuje mary, tez nikt tego nie robi, a jak ktos to pisze, to inni sie rzucaja...

   Usuń
  2. Ten płaszcz jest rzeczywiście straszny :(

   Usuń
  3. Co prawda to prawda.W tym płaszczu przypomina mi trochę Smerfetkę ;D

   Usuń
  4. Płaszcz ma ładny kolor, ale krój straszny. Powinien mieć pasek, lepiej by się prezentował.

   Królowa jest autorytetem, którego się nie podważa! Ja osobiście uważam, że styl królowej pozostawia wiele do życzenia. Ta stylizacja nie jest najgorsza- ja do tej pory mam w pamięci bluzkę w kropki a spódnicę w kratę i kolorystyce nijak nie pasującej do bluzki.

   Usuń
 3. Styl JRC mnie przeraża :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie też, jest jak by to powiedzieć poprawny z czasów komunizmu.

   Nie zmienia to faktu, że w końcu zaczęli pokazywać się publicznie :)

   Usuń
 4. No coż królowa małgorzata niezbyt korzystnie.. :(

  Ania

  OdpowiedzUsuń
 5. Wow księżniczka Aiko to już nastolatka. A ja pamiętam ja jako niemowle. Ale ten czas leci :)

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.